Nápady na rozšíření : phpRS Fórum
Napadlo vás zajímavé rozšíření? Myslíte si, že phpRS systému chybí nějaká důležitá funkce? Pokud ano, tak neváhejte a napište nám!
phpRS - redakční a informační systém
Blok zobrazovatelný podle rubrik
Zaslán uživatelem/kou: lucifrid (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 12:06

Nikde jsem nenašla možnost, že by to fungovalo a dodneška mě to trochu trápí, že to nefunguje. Potřebovala bych funkci, aby se mi určitý obrázek zobrazoval u určité rubriky - jen u těch hlavních, u podrubrik by byl ten samý který by příslušel té hlavní rubrice. Ale v samostatném bloku jako tady [http://www.lucifrid.com] - ten dlouhý náhodný obrázek ve třetím sloupci. Napadá Vás někoho něco, jak to provést? :o)) Sice prkotina, ale "trápí" mě to už dost dlouho. Takže jde vlastně o to, udělat zobrazení bloku (jako je všude, na hlavní stránce, mimo hlavní) pro určité rubriky... šlo by to?

Re: Blok zobrazovatelný podle rubrik
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 13:50

Mno iste, že byž to šlo. Viem si to predstaviť čisto pomocou CSS. V bloku bude <div class="mojobrazok"></div> a pri výpise rubriky v článkovej šablóne len nadefinuješ inline zápisom CSS triedu .mojobrazok tak aby blok mal ako pozadie nastavený obrázok podľa témy v ktorej je zaradený článok.

Re: Blok zobrazovatelný podle rubrik
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 13:51

Podobne by sa dal upraviť aj výpis rubriky v search.php

Re: Blok zobrazovatelný podle rubrik
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 13:58

Neviem si dosť dobre predsatviť ako by sa cez administráciu definovalo zobrazenie bloku pri určitej rubrike... Tých blokov by tam potom muselo byť toľko koľko je rubrík (IMHO veľmi neprehľadné), alebo by ten blok musel mať zložitejšiu administráciu...

Úplne jednoduché je to CSS riešenie - zmeny sú minimálne - ak sa to má zobrazovať len pri otvorenom článku, tak sú všetky zmeny len na úrovni layoutu - v článkových šablónach - dokonca by sa to dalo nastavovať aj priamo v článku.

Re: Blok zobrazovatelný podle rubrik
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 17:16

CSS riešenie:

Do článkovej šablóny, pred túto značku:
// -------------------------------- [konec - dl. clanek telo] --------------------------------
vlož nasledovný kód:
switch ($GLOBALS["clanek"]->Ukaz("tema_id")):
	case "1": 
		echo	"
			<style type=\"text/css\">
			<!--
			.mypicture {background:url('pictures/img1.jpg'); width:160px; height:120px;}
			-->
			</style>
			";
		break;
	case "2": 
		echo	"
			<style type=\"text/css\">
			<!--
			.mypicture {background:url('pictures/img2.jpg'); width:160px; height:120px;}
			-->
			</style>
			";
		break;
	case "3": 
		echo	"
			<style type=\"text/css\">
			<!--
			.mypicture {background:url('pictures/img3.jpg'); width:160px; height:120px;}
			-->
			</style>
			";
		break;
  
	default:
		echo	"
			<style type=\"text/css\">
			<!--
			.mypicture {display:none;}
			-->
			</style>
			";
		break; 
endswitch;


pre každú rubriku môžeš definovať obrázok ktorý sa má zobraziť ako pozadie bloku, cesta k obrázku aj názov môžeš podľa potreby zmeniť. Zostáva už len v admin menu definovať vlastný blok, v ktorom bude:
<div class="mypicture"></div>


Toto riešenie síce funguje, ale nie je validné, pretože definícia štýlu patrí ho HEAD :( Priznám sa že toto ma nenapadlo :( zatiaľ len toľko, skúsim to vyriešiť inak. Validne by sa to dalo napr. pomocou JavaScriptu...

Potom ma nadadá už jedine zložitejšie riešenie - úpravou php kódu. Ak máte niekto nápad ako to jednoducho spraviť... sem s ním.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 19.08.2005 17:18.

Re: Blok zobrazovatelný podle rubrik
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 17:25

Myslím, že by sa to dalo spraviť povolením php v blokoch. Potom by script v bloku len testoval svoju adresu a v prípade view.php by podľa obsahu $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("tema_id") zobrazil potrebný obrázok.

Re: Blok zobrazovatelný podle rubrik
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-19, 17:33

Alebo pridať/upraviť jeden typ bloku ktorý by všetko potrebné obsluhoval priamo v lengine.php - toto je asi najelegantnejšie a najčistejšie riešenie... možno by bola potrebná aj úprava view.php a search.php. Niečo podobné je použité v menu na [http://www.cyklo.net] Z mojej strany len toľko na php žiaľ expert nie som :-/ a ako vidno na tom nevalidnom príklade, tak aj základy HTML mi asi nejak vyfučali z hlavy :-(

Re: Blok zobrazovatelný podle rubrik
Zaslán uživatelem/kou: lucifrid (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-29, 20:20

No zatim se mi to nepodarilo rozchodit. Case jsem nahradila ID jendotlivych rubrik a zadala cestu obrazku. Bohuzel v bloku se neukaze nic :( Funguje to nekomu? DIky za info.

Re: Blok zobrazovatelný podle rubrik
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-08-29, 23:02

Mne to funguje, samozrejme som to skúšal. Máš v obsahu bloku toto? <div class="mypicture"></div>



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.