phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
PHPRS trochu jinak
Zaslán uživatelem/kou: nowhereman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-03-27, 09:02

Zdravím všechny příznivce PHPRS. Jelikož jsem si před časem myslel, že systém je již mrtvá záležitost a bylo mi to docela líto, pustil jsem se do rekonstrukce systému s nadějí, že bude žít dál. Předem upozorňuji, že nejsem profi programátor a asi jsem udělal dost chyb ale snaha fakt byla :-D.
Na moje dílko se můžete podívat zde: [http://www.phplitecms.cz]. V administraci se nyní dají přidávat i stránky (bývalé aliasy), upravovat šablonu, přidávat mapy atd. Měl jsem v úmyslu vytvořit responzivní šablonu, ale jsem časově dost vytížen a nějak nestíhám. Přeju hezký den :-).

Re: PHPRS trochu jinak
Zaslán uživatelem/kou: josef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-03-27, 18:38

Ahoj všem.
Taky jsem si hrál s phpRS a upravil vzhled administrace.
Zaintegroval jsem pouze ckeditor na editaci článků a do něj jsem přidal KCFINDER na přidávání obrázků do článků.
Obrázky z administrace jsou k vidění na [http://joesoft.info/album.php]

Josef

Re: PHPRS trochu jinak
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-03-27, 19:20

Josef, pekná téma, je to čisto zmenou CSS? Toto by bolo dobré nejak začleniť do konfigurácie aby sa téma pre admin dala meniť podobne ako layout…

Re: PHPRS trochu jinak
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-03-29, 14:03

nowhereman napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Zdravím všechny příznivce PHPRS. Jelikož jsem si před časem myslel, že systém je již mrtvá
> záležitost a bylo mi to docela líto, pustil jsem se do rekonstrukce systému s nadějí, že
> bude žít dál. Předem upozorňuji, že nejsem profi programátor a asi jsem udělal dost chyb
> ale snaha fakt byla :-D.
> Na moje dílko se můžete podívat zde: . V administraci se nyní dají přidávat i stránky
> (bývalé aliasy), upravovat šablonu, přidávat mapy atd. Měl jsem v úmyslu vytvořit
> responzivní šablonu, ale jsem časově dost vytížen a nějak nestíhám. Přeju hezký den
> :-).


on phpRS není jediný český CMS, jak máš napsáno na svém webu, see sem

ale pravdou je, že phpRS byl první český CMS

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 29.03.2015 14:04.

Re: PHPRS trochu jinak
Zaslán uživatelem/kou: nowhereman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-03-30, 09:25

Ono je tam napsáno: prakticky jediný ... a to je docela rozdíl :-). O tom že existují i jiné české nebo slovenské CMS pochopitelně vím a právě proto je tam to "prakticky jediný".

Re: PHPRS trochu jinak
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-03-31, 14:28

To: nowhereman
to neměla být jakákoliv kritika, doufám, žes to tak nepochopil.
Třeba "josef" má IMHO pěknou administraci. Mně se líbí.
Nakonec i ta tvoje vypadá dobře, a to mám nainstalováno asi 1a1/2 dne, co do toho čumím.
Jasně že by chtěl kód pořádně probrat, je tam spousta balastu z 281-282, ale jinak dobrý, za mne :palec nahoru:

Jenže...
a tady jsme u jádra problému....

Shirovo SunLightCMS...
celkem slušně postavené na OOP a je to taky jednomužný projekt.
Jasně, SunLightCMS je projekt mnohem novější než phpRS.

Jenže:
dneska programovat bez OOP, to je jak se drbat... nevím kde :-(

Je mi jasné, že skoro kde kdo z nás dědků (pa3ka a suchýho už mezi nás také počítám) na tom začali a něco nám to dalo do základu.

Ale:
třeba Davidovo NETTE. Jasně, těď je budoucnost trochu nejistá, když to David hodil komunitě, ale i kdyby se vývoj NETTE už nikam nepohnul, stále je to slušnej framework, kde neřeším (nebo nemusím... trochu komunitě věřím) zápisy mysql_něco_něco, ale spolehnu se na framework, že to za mne udělá tak, jak má.
vstup do DB je jednoduchej....

database:
dsn: 'mysql:host=localhost;dbname=db_name'
user: 'user'
password: 'passwd'

co víc si přát.... všechno ostatní za mne uděá framework

A abych se vrátil k tomu Shirovo CMS...
docela dobře odděléný systém od layoutu, ale co Shirovi můžeme HODNĚ ZÁVIDĚT, je API.

A to dodnes phpRS nemá, byť se pa3k hodně snažil

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: PHPRS trochu jinak
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-03-31, 16:59

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> To: nowhereman
> to neměla být jakákoliv kritika, doufám, žes
> to tak nepochopil.

No českých CMS sú mraky. Slovo prakticky chápem ako de facto, čiže určite to nie je JEDINÝ český CMS. Ale dajme tomu, že svojho času to bol prakticky jediný český red. systém pod GNU/GPL licenciou. Pokiaľ viem, komerčných riešení bolo v tej dobe dosť.

> tam spousta balastu z 281-282, ale jinak dobrý,
> za mne :palec nahoru:

Za mňa nie. Nepáči sa mi, že je to osekaný phpRS v 2.8.1 predpokladám, že s neopravenými chybami, ale zato s odstránenými komentármi a copyrightom :-/ Akože môže mi to byť jedno, ak to robí pre seba. Akonáhle to zverejňuje ako nejaký nový RS, nepáči sa mi to. Aj keď chápem, že phpRS v tom čase bral ako mŕtvy projekt. Lenže aj vytvorenie forku mŕtveho projektu má svoje pravidlá.

> Je mi jasné, že skoro kde kdo z nás dědků
> (pa3ka a suchýho už mezi nás také počítám)
> na tom začali a něco nám to dalo do základu.

Ja ti dám dedka, ty dedku! :-D [https://youtu.be/8sBZmjqhLQA?t=1m16s]

> třeba Davidovo NETTE. Jasně, těď je
> budoucnost trochu nejistá, když to David hodil
> komunitě, ale i kdyby se vývoj NETTE už nikam
> nepohnul, stále je to slušnej framework, kde
> neřeším (nebo nemusím... trochu komunitě
> věřím) zápisy mysql_něco_něco, ale spolehnu
> se na framework, že to za mne udělá tak, jak
> má.
> vstup do DB je jednoduchej....
>
> database:
> dsn: 'mysql:host=localhost;dbname=db_name'
> user: 'user'
> password: 'passwd'
>
> co víc si přát.... všechno ostatní za mne
> uděá framework

To isto nie. Framework ti pomôže, ale rozhodne za teba nespraví to všecho ostatní, to je naivná predstava. To už by som radšej mieril na Drupal, ktorý je na tento prístup skôr stavaný.


> A to dodnes phpRS nemá, byť se pa3k hodně
> snažil

Mýliš si o čom moja snaha bola. Išlo mi čisto o zaplátanie a vydanie verzie bez dier s vylepšením bezpečnosti. Síce sa tam prepašovalo pár vylepšení a noviniek, ale nebolo to cieľom. Už vydanie 2.8.2 trvalo dlho, kým sa k tomu komunita dokopala. Neviem si predstaviť, ako dlho by trvalo, kým by sa prepísal phpRS nanovo… To rozhodne nebolo naším cieľom ;-) aj keď kód aj databázovú štruktúru by to chcelo postaviť úplne nanovo, lepšie, čistejšie…



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 31.03.2015 21:20.

Re: PHPRS trochu jinak
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-03-31, 22:02

nečekal jsem, že se ozveš zrovna ty :-)
Pa3ku, tebe si pošlu příště pro pivo a druhý mi přinese Petr :-)

budu ti odporovat, co se NETTE týká.
Jasně, musíš se s tím sžít, netvrdím, že za mne udělá všechno (ty sám NETTE určitě znáš, když umíš Petrův Vamos, já ne).
Ale na druhou stranu, přiznejme si, že NETTE, ZEND, a já nevím co všechno (dělám jen na těhle dvou)...

Zend je IMHO velkej "moloch" NETTE se dá ořezat k "obrazu svému".
Petrův Vamos znám jen z frontendu, tak neposoudím, ale z frontednu je to pro mne jako BFU hodně dobrý.
Spodek neznám, nemám k tomu přístup, a ani ho nechci, to bych se musel učit zase další systém.

Drupal....
to mi IMHO přijde stejné, jako všechno ostatní... "SamaJama" :-)

Kdybys měl trochu času (o čemž pochybuju), tak koukni na ten SunLight.
Netvrdím, že je to zázrak, ale oddělený layot od kodu.
Kdo jen trochu zná OOP, zorientuje se celkem rychle.
Takhle bych si představoval budoucnost phpRS

Jen se nedělej, odvedli jste s chlapama (ty, kryšpín a tuším že i petr) na 282 velkej kus práce, já posbíral jen záplaty pro 281

políbení Tvé lepší polovičce, Jarda

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: PHPRS trochu jinak
Zaslán uživatelem/kou: nowhereman (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-04-01, 09:40

Jako kritiku to neberu, proto je tam ten smajlík :-). Vím, že dnešní technologie jsou už někde jinde a PHPRS je zastaralý a potřeboval by vzít z "gruntu" ale upřímně řečeno, díky tomu systému, jsem docela dost naučil a fakt mě mrzí, že pomalu mizí z internetu :-(.

Re: PHPRS trochu jinak
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-04-01, 14:39

No momentalne som chcel v phpRS pre jeden web upravit konfiguráciu pridaním nejakých systémových premenných k tým ako je počet článkov na hlavnej stránke, počet noviniek a pod. Chcel som použiť tento modul aj pre konfuguráciu iných vecí a niektorých pluginov - počet výpisov v bloku najnovších článkov/komentárov/odkazov v guestbooku atď. Ale keď vidím ako nešikovne je to spravené (admin/aconfig.php), nemám chuť to ani upravovať a spraviť si modul vlastný odznovu alebo sa na to úplne vybodnúť. V phpRS to síce funguje OK, ale akonáhle niekto potrebuje kód upraviť/rozšíriť, zmeniť, zistí, že je to nakódované strašne ťažkopádne.

Aj ja som sa na tom naučil základy php a objavil propgramovanie pre web, ale že to mizne z internetu ma až tak nemrzí. Koľkokrát si poviem, že podobná úprava bude hračka na pár minút, kým nepozriem do kódu :-/ Grrrr.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.