phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Kvido (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-02-25, 07:55

Ahoj, všichni!
Jsem rád, že se podořilo obnovit toto fórum. Pišu o tomn zde:
pc-politika.cz/News-6474-Stary-dobry-phpRS-system-opet-oziva.html

PHP-Fusion, který momentálně používám, ma na české podpopře kirizi. Také nové verze nevychgázejí na hlavní anglické podpoře. Takže se možná vrátím zpět k phpRS.

[edit: chybny link, cela domena ma presmerovanie]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 19.07.2015 00:11.

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-02-25, 08:03

Souhlas a zdravím i když s tím návratem .... já nevim, mám v tom hromadu času a let, však většina ví a mezi tím přišli určité tlaky "postav mi tohle, ale chci to takhle a chci SEO" atd.... a tak jsem pomalu dospěl do WP. Vcelku jsem si zvyknul a hledám alternativu na ty věcí co jsem obdivoval v phpRs. Což jde těžko ale jde to.
Každopádně neříkám, že je to definitivní, až třeba bude funkční SEO rád se vrátím a celou verzi si zase překopu. Jak psal Kvído ve svém článku, jinak i do WP bch dnes čuměl jak husa do flašky :D

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Kvido (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-02-25, 08:26

Ano, jak píše Atifan, návrat je poměrfně náročný, pač skutečně není lehké (a na čas náročné), vrátit se zase k phpRS. Také si na hodně věcíé z tohoto systému již nevzpomínám. Ono bylo dlohodobé i úsilí třeba zprovoznit v PHP-Fusion a stejně to jede tak napůl... Stále na tom pracuje hodně lidí, snad nejnovější verze, ale kdy, to je ve hvězdách...

Takže mě zajímá, jak je na tom phpRS v té nejnovější verzi a co bude dál. Tedy budu sledovat a dám si phpRS na localhost. Pak se púrostě uvidí, třeba za rok.

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-02-25, 21:15

neviem, ale mne uvedený odkaz nejde...

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Kvido (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-02-26, 06:30

Zkus na konec odkazu zaměnit htnl za php,
Odkaz musí jít, ještě jednou se změněnou koncovkou:


Mně ten odkaz tady z Fóra funguje.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 19.07.2015 00:10.

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-02-26, 16:32

Oba odkazy jsou funkční, ale bylo by vhodné se zaměřit na opravu chyb a překlepů v článku. Nebudí to příliš dobrý dojem...

Co se týče prvního příspěvku. Dovolím si tvrdit, že tento systém je co bezpečnosti lépe zabezpečen než je tomu u PHP Fusion. To je nejčastěji úspěšně napadaný systém hackery. To potvrzuje i velice časté blokování domén s tímto CMS na hostingu, kde běží Váš projekt.




* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Kvido (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-02-27, 15:11

1/ Dík za štouchanec. Moc si nedávám záležet, někdy... Musím na ty překlepy dávat pozor... a též u kolegů...

2/ Přesně, je to tak, PHP-Fusion je stále ještě dost díravý. Také mně dává dost práce dosáhnou dobré validace kódu na stránkách.. Jejich kódy jsou většinoui prasácké a používaj zastaralé značky/tagy. I to je důvod zajímat se o phpRS.

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-02-27, 17:17

Kvido napsal/a:
-------------------------------------------------------

> 2/ Přesně, je to tak, PHP-Fusion je stále
> ještě dost díravý. Také mně dává dost
> práce dosáhnou dobré validace kódu na
> stránkách.. Jejich kódy jsou většinoui
> prasácké a používaj zastaralé značky/tagy. I
> to je důvod zajímat se o phpRS.


phpRS nie je v tomto ohľade tiež žiadna sláva, čo si budeme nahovárať. Kód je už dosť zastaralý, dnes sa píšu aplikácie úplne inak, názvy premenných v kóde a databáze české, anglické, česko-anglické, názvy polí a tabuliek v db tiež, oddelenie layoutu (HTML vrstvy) od php kódu tiež nie je úplne na 100%. Aspoň tie diery už sú zaplátané.

Naštastie sú v phpRS aj dobré myšlienky, napríklad layot systém globálnych a článkových šablón mi neskutočne vyhovuje :)


Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Kvido (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-03-02, 07:59

PHPFus má tedko přeskočenou ze sedmičky 9.0 verzi. Zkouším to, má to již zabudované standardní a stabilni SEO, další uvidím...

Přesně ty šablony v phpRS, moc dobrý nápad.

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-03-03, 13:03

Kvido napsal/a:
-------------------------------------------------------
> PHPFus má tedko přeskočenou ze sedmičky 9.0
> verzi.

Na oficiálních stránkách je pouze poslední verze 7.02.07. Kde jste přišel k ostré verzi 9.0?
Verze 9.0 je pouze v beta tak bych ji moc na ostrý web nedoporučoval, spíše jen testovací.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Kvido (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-03-03, 17:48

Ano, je to testovací verze beta. Já jsem, myslím nepsal jako o nové verzui pro běžné použití. Já ji mám na localhostu.

Kromě toho, že tam beží v poho SEO, nic moc. Plno style na stránkách, zatímco by mělo být v CSS, bezpečnost snad lepší. Ale trvá to vylepšení už 2 roky! Hm.

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-03-07, 12:08

Super, tak sa to podarilo. Gratulujem! Som veľmi rád, že opäť funguje toto fórum a ďakujem zaň.

[http://www.zeleznicne.info]

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-07-18, 23:49

ahojte, i ja sem se zde po dlouhe dobe dostal.:)
patriku, nejakym zazrakem mne to tu pustilo, takze uz nemusis premyslet proc to zaboha neslo.
kazdopadne i ja zustal u phprs a na stara kolena jinam uz prechazet nebudu.
jen mne prekvapilo, kdyz pan Tomas Krcal, ktery nyni vlastni domenu phprs.cz napsal na muj dotaz za kolik by mi ji prodal, cituji: Historie, ranky, počet a kvalita zpětných odkazů mi nedovolují chtít za doménu méně než solidní pětimístnou sumu.
tolik asi vse a ted i ja budu zde konecne jako registrovany clen choditi.

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-07-19, 10:26

marty napsal/a:
-------------------------------------------------------
...
> chtít za doménu méně než solidní
> pětimístnou sumu.

I číslovka 101,49 má 5 míst ... :-)


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 19.07.2015 10:27.

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Kvido (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-07-19, 12:23

Ano, máš pravdu. Jen jako testovací. Já mám zde:

[http://www.pc-politika.cz/2.pc-politika.cz/home.php]

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Kvido (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-07-19, 12:26

Odkaz ještě jednou přesněji:
pc-politika.cz/News-6474-Stary-dobry-phpRS-system-opet-oziva.html

[edit: nefunkčný odkaz. Kvido, nedávaj sem presmerovávané odkazy]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 19.07.2015 23:27.

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2015-07-19, 22:11

Kvido napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Odkaz ještě jednou přesněji:
>
len mne nejde ten odkaz?


Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: Kvido (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2016-04-08, 14:38


Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: rpx (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2016-12-18, 01:45

Článek je zde.
[http://pc-politika.cz/infusions/news/news.php?readmore=6474]

Problém není až tak v tom, že phprs je zastaralý, ale v tom, že dnes je čas frameworků a tak se dá uspořit spousta času místo úpravy stávajícího kódu do úpravu některé zdrojáku CMS od frameworků.

Co bylo v phprs převratné a díky čemu systém přežil? To bylo admin rozhraní a rychlá možnost úpravy dvou nebo tří sloupců a umístění jednotlivých bloků do těchto sloupců.
Pak možnost jednoduché úpravy na "windows style editor" a zlidštění rozhraní pro běžné uživatele.

A pak základní pravidlo v IT - co funguje, na to nešahej, nebo to rozjebeš tak, že to budeš muset řešit odzačátku.

Re: Vracím se
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2016-12-18, 10:22

ahojte,
nebyt rpx, ktery reagoval vyse, tak bych sem asi ani nezavital...
uz je to skoro dva roky co sem tu nebyl a stejnou dobu se nepodival na kod phprs... a vlasne i na php :(
V mem zivote se zmenila prace a ja uz timpadem nemam cas na sveho konicka (programovani), a dalsi pricina je ta, ze autokluby ktere mam, tak sou skoro mrtve... auta, kterych kdysi bylo prehrsel uz je jako safranu a nikdo po nich uz ani nevzdechne....
Mno tak sem si postezoval a jak tak na toto forum koukam tak mne to nabiji tou energii, co mi kdysi prprs dalo a naucilo php... :)
Asi si opet neco rozjedu :-)
jo a dnes jsem zkusil domenu phprs-cz a koukam ze nekdo s ni parazituje pro WP.. celkem husty.. taky tam nema kontakt atd :-)
Mno co dodat...
kazdopadne vsem preji hezke vanoce a hodne trpelivosti s phprs
cauky marty

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.