phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Automatické doplnění obsahu
Zaslán uživatelem/kou: hanz17 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-08-09, 14:19

Ahoj,
tvořím si nový layout na web, ale narazil jsem na problém, když si nastyluji sloupce, a v divu jím potom přiřadím <*syssl:1(2,3)*> tak se mi, například pokud je pravý sloupec delší než prostřední, ten obal nedoplní do všech sloupců. A to i přestože jsou v tom obalu všechny sloupce, tak se to řídí jen tím obsahem v prostředním, nikoli těmi krajními, který jsou v některých případech vyšší. Nesetkal se s tím už někdo?


Díky za radu.

Re: Automatické doplnění obsahu
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-08-10, 09:08


Re: Automatické doplnění obsahu
Zaslán uživatelem/kou: hanz17 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-08-10, 09:41

Jo jo, ale kód je ještě rozpracovaný a předělávám to z minulé šablony, tak se nelekejte :D.

Ale pošlu už odkaz na ten problém, kde mi to například dělá.

[http://bla.fcintermilan.cz/napiste-nam]

Re: Automatické doplnění obsahu
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-08-10, 14:30

Pravděpodobně se Vám jedná o to modré pozadí, že?

Je to nesprávným použitím css.
V krajových sloupcích nepoužívejte position: absolute;. Místo toho použijte float: left; pro levý a float: right; pro pravý sloupec.
Dále je nutné přesně vymezit šířky sloupců včetně středního bloku (ten není stylován vůbec), dostávají se Vám titulky a obrázky mimo tento sloupec a pak to nevypadá příliš dobře.

Stylování pomocí <center>...</center> moc nedoporučuji. Je lepší použít centrování bloku ve stylu (margin: 0 auto;)

Ten "šílený" hover efekt v menu bych také nepoužívat, obzvláště ne s kombinací tučného (bold) písma. Hýbe to celkově s menu a jen z toho budou bolet oči. Jinak nemá žádný efekt.

Celkově je nejlepší si sednout a rozkreslit si stránku a podle toho vytvořit hlavní rám, hlavičku, bloky (login, menu, ...) sloupce, patičku.

Hlavní rám ohraničí celou šířku stránky tak jak ji chcete mít a již se nemusíte zabývat v každém bloku jeho šířkou. Styl sloupců jsem již popsal výše.

Čím méně účelnějších tříd stylů tím efektivnější práce. Není nutné mít pro každé tlačítko vlastní třídu.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 10.08.2013 14:32.

Re: Automatické doplnění obsahu
Zaslán uživatelem/kou: hanz17 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-08-10, 14:46

Heleď díky moc,
bylo to tím floatováním :).
Jinak ten efekt hover se mi taky nelíbí, ale nevím zda tam dát nějaký podržení či něco jinýho :)

Ještě jednou díky, zkusím se zlepšit a styl trochu zjednodušit :)

Re: Automatické doplnění obsahu
Zaslán uživatelem/kou: hanz17 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-08-12, 12:41

A můžu se ještě zeptat, upravení designu mi nejdou přidat komentáře, nevíte co s tím?

Re: Automatické doplnění obsahu
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-08-12, 19:12

Úpravy CSS souboru nemohou mít vliv na funkci php.
Chybu bych spíše hledal ve Vašich úpravách -Column count doesn't match value count at row 1 - možná i .htaccess.

Na adrese [http://fcintermilan.cz/2013080020/comment.php] se jistě uvedený soubor nenachází.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 12.08.2013 19:14.

Re: Automatické doplnění obsahu
Zaslán uživatelem/kou: hanz17 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-08-12, 21:37

No ja to dělal podle toho návodu co je na webu phprs.net, takže v tomto se moc nevyznám :(

Re: Automatické doplnění obsahu
Zaslán uživatelem/kou: hanz17 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-08-12, 21:59


Re: Automatické doplnění obsahu
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-08-12, 22:09

V roce 2005 neexistovala verze 2.8.x. Tedy úpravy nemusí být pro tuto verzi validní.

Zašlete mi všechny Vámi upravované soubory na e-mail.



* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Automatické doplnění obsahu
Zaslán uživatelem/kou: hanz17 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-08-12, 22:58

Máte to na mailu :)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.