phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  PředchozíPrvní...23456789101112Další
Aktuální stránka:10 z 12
Re: 2.8.2 - diskusia o novej verzii
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-04-26, 11:24

trochu OT. (kdyžtak se pak smáznu)

Tak koukám, že to tu trochu žije, někteří staří odešli, nový přisli, a tak by bylo záhodno shrnout všechny ty úpravy a vychytávky alespoň do nějakého stručného návodu...

Proč to píšu...

potřebuju rychle nasadit hotové řešení, tak jsem se rozhlížel, stáhnul i phpRS282, a ejhle...

Ta naše milovaná 282 nemá vlastně žádnou podobu toho, co je implementováno a co není.

Ano, je to naše chyba, protože jsme nebyli schopni si ty "naše úpravy" někam zapsat (já měl jen poznámky který soubor a kde, uvnitř komentáře...)

Nezatracuju práci, která se odvedla, vždyť jsem byl jejím iniciátorem, ale to co se na tom odvedlo do současnosti je vlastně "vyhozená práce", protože není dokumentace, jak, co a proč...

A proč to vlastně píšu...
jak jsem se tak z pohodlnosti rozhlížel po CMS, padl mi do ruky SunLight CMS. Tedy poklona autorovi, za dokonalé, no řeknu API, protože na tom odvedl nemalý kus práce.

A takhle nějak bych si představoval to "NAŠE phpRS"

pěkný den All




-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: 2.8.2 - diskusia o novej verzii
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-04-26, 12:11

JanVar napísal/a:
-------------------------------------------------------

> Ta naše milovaná 282 nemá vlastně žádnou podobu
> toho, co je implementováno a co není.

Jak nemá? Prvá strana tohto fóra je čo?
[http://www.phprs.net/forum/read.php?32,38010,page=1]

Re: 2.8.2 - diskusia o novej verzii
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-04-26, 12:13

Okrem toho ide o opravy, takže nové funkcie navrh tam ani nemali byť, no každopádnepribudli funckie v internej galérii (presun obrázku z jednej galérie do druhej, hromadný upload a podpora GIF). Inštalátor, generátor hashov, povinná captcha pri registrácii a to je funkčne všetko. Zvyšok sú len opravy.

Re: 2.8.2 - diskusia o novej verzii
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-04-26, 14:57

pa3ku, oba víme, že phpRS nikdy nemělo API.

Proto jsem hodil ten odkaz na SunLight, abych si trochu "rýpnul" do "nás Všech", co jsme na tom dělali, ale nikdy jsme nebyli schopni vytvořit k tomu alespoň trochu schopný popis (a ano, vina je i na mé hlavě...).

A přiznám se, že jsem si po roce sednul k phpRS, a tápu v něm jak blbec. A ano, odvedli jste s klukama dobrou práci od té doby, co jsem ti hodil tu opatchovanou verzi 281. Nestačím se divit.... Jen k tomu není žádný popis a tak se v tom teď hrabu "jak študák...." no ty víš kde... :-)

A sám víš moc dobře, že jsem prohrabal forum horem-dolem, abych měl alespoň trochu bezpečnou sajtu (však i tvé poznatky pro mne byli přínosem).

Ale stejně mi to nedá, hledat cokoliv zde ve fóru... VOPRUZ

jsou to jen naše kusé úpravy, a o plném API si zatím můžeme nechat tak leda jen zdát... (proto to rýpnutí na SunLight)

A neboj, já na phpRS nezanevřel, je to "také moje dítě", které si znovu "hýčkám". Proto ten post ve "vývojáku" .
Ale uznej, že nikdo něž ty ten kernel nespáchá. A nějaké nápady mám (což ty ovšem také...)

Hodně úspěchů v osobním životě a imaginární políbení Tvé lepší polovičce... (to ovšem musíš udělat sám... )


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava JanVar v 26.04.2013 15:00.

Re: 2.8.2 - diskusia o novej verzii
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-04-26, 15:15

o Instalátoru nehovořím. Kromě toho, že nevytvořil DB (musel jsem ručně přez ADMINA), je po otestování řerkl bych dost dobrý. Hodně mne to po roce mé nepřítomnosti překvapilo.

Ale stěžuju si i na sebe, že jsem si nepodchytil ty úpravy a nedal je někam do "txt" :-(


P.S.

PM bude následovat :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava JanVar v 26.04.2013 15:27.

Re: 2.8.2 - diskusia o novej verzii
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-04-26, 16:29

A nová administrácia sa ti páči? :) Konečne to IMHO nejak vyzerá - inšpiroval som sa jednou témou pre WP - a vidíš konečne aj aktívne menu. Inak je tam X vecí, ktoré by mali byť úplne inak, no som rád, že sa vôbec vydali opravy.

Inak phpRS je taký zvláštny Jirkov samorast, čo sa časom menil, kód nie je žiadna sláva ale vzhľadom na históriu… všetci vieme. Čakať od toho API, ehm :-)

Re: 2.8.2 - diskusia o novej verzii
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-04-26, 21:09

ta administrace vypadá hodně dobře, a taky vím, kdes ji sebral :-)

jen říkám, že jsme se na všechny popisy úprav všichni (však víš co...).

A netvrdím, že by 282 měla mít API, jen trochu víc našich popisů úprav, ale jak jsem napsal, popel je i na mé hlavě...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: ladous (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-04-29, 22:28

JiHo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> 1.) Navzdory správné identifikaci kódové stránky
> 1250 jsou slovníky aktualizovány verzí UTF-8 a tak
> je musím všechny ručně překódovávat zpět. Tohle by
> asi chtělo vylepšit, třeba tím, že by soubory byly
> ve všech třech běžně používaných kódováních a
> volil se ten aktuální.
Mohu poprosit o překódované soubory na e-mail ladous@gmail.com - nějak se mi nedaří se s tím popasovat. Díky.


Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-04-30, 00:44

v jakém kodování?
Jinak PSPad ti to udělá normálně.
Klidně pošlu, udej kodování. Chceš Windovs1250?
edit: mas je na mailu

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 30.04.2013 00:56.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-04-30, 12:50

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ten problém je v tom, že sme zabudli na jeden text
> v admin/aarticles.php
>
> <td align=\"left\"><input type=\"text\"
> size=\"40\" value=\"bude automaticky doplněn\"
> disabled
> class=\"textpole\"></td></tr>
>
> toto by malo byť tiež v lang.


v lang to je, jen to ještě není přepsáno v admin/aarticles.php (tedy v RC7)
takže změnit řádku 299 na <td align=\"left\"><input type=\"text\" size=\"40\" value=\"".RS_CLA_CL_FORM_LINK_CLA_INFO."\" disabled class=\"textpole\"></td></tr>

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 30.04.2013 12:51.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-05-02, 17:20

a nedá mi to... LOL

koukám, že jsou opět defaultně zapnuté statistiky přístupů na stránky, které stejně fungují tak nějak divně a nespolehlivě.
Jde o soubor trwebstat, kde stací zadat podmínku a ty statistiky ovládat z configu.

A myslím,, že jsem to tak posílal v té první verzi 282alfa.

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-05-02, 18:18

Štatistiky by IMHO mali byť default zapnuté, nevidím dôvod to vypínať. To že nemerajú úplne presne je OK, na orientačné meranie to v pohode stačí. Nespomínam si na to, že by sme sa bavili, že to default vypnúť, či dokonca hodiť do konfigu.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-05-02, 21:33

pokud jsem na tohle zapoměl, tak se omlouvám, ta myšlenka tady ovšem byla :-) Já to tak používal :-)

ale ten předchozí post by stál za úpravu, když to v lang je, IMHO...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-05-05, 10:19

Předchozí konverzaci rozumím jen zčásti ale asi by měly být statistiky defautně zapnuté, je to koneckonců funkce, kterou by systém měl mít. Ale možnost je vypnout není zcela špatný nápad ale mělo by se to potom nějak projevit v administraci, aby tam bylo třeba místo statistiky napsáno něco jako "vypnuto -- zapnout statistiku" a aby jí šlo nějak elegantně vypnout/zapnout z administrace.

Ale asi by to potom nešlo nastavovat v configu, jelikož nevím jeslti to není bezpečnostní riziko, umožnit phpRS měnit data v tomhle souboru ... asi spíše nějaká hodnota v databázi.

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kryšpín v 05.05.2013 10:22.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-05-06, 00:52

ta předchozí konverzace byla o tom, že jsem na to myslel, ale už pa3kovi neřekl (moje chyba)



p.s.
jinak jsem právě dostal vynadáno od PHP5.4.14, že "mysql_escape_string" je deprecated.

Takže komu by to vadilo, nahraďte za "mysql_real_escape_string".
Nic se neděje, jen to loguje, IMHO zbytečně

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 06.05.2013 03:11.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: ladous (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-05-07, 20:51

Po přechodu na 2.8.2 RC7 jsem si povšiml, že se u nových článků negeneruje správná hodnota do tabulky článků, a to link_seo - název článku se převede jen po první znak s českou diakritikou, což je celkem k ničemu (používám kódování Windows-1250).

Předem děkuji.

S pozdravem
ladous
[http://www.mo-na-ko.net]

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-05-07, 21:38

Jaké je nastavení mb_internal_encoding v souboru config.php???
Pokud je UTF-8, pak je to špatně a nedojde ke správnému vyhodnocení znaků...

EDIT:
Standardně je kódování pro UTF-8 upřednostňováno, doporučil bych vše překódovat do tohoto kódování.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 07.05.2013 21:46.

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: ladous (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-05-09, 19:59

Lonanek zaslouží můj velký dík. Nebýt jeho výrazné pomoci, nepodařilo by se na modelářském serveru MoNaKo UTF-8 rozchodit.

S pozdravem
ladous
[http://www.mo-na-ko.net]

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-05-13, 16:06

Chyba v souboru astdlib_comment.php

Jedná se o chybu ve funkci nahrazující wordwrap, tedy function breakLongWords($str, $maxLength, $char)

Pro vyhodnocení délky řetězce je použito, IMHO nešťastně v tomto případě, mb_string
for($i=0; $i<mb_strlen($str); $i++){

Při použití kódování UTF-8 je tím celý řetězec zkrácen o počet znaků s diakritikou a tedy jeho délka neodpovídá skutečnému vrácenému výsledku, protože se pak v $newStr nevrátí celý řetězec.

Správně by na tomto místě mělo být použito:
for($i=0; $i<strlen($str); $i++){

Tím pak smyčka projde celý text a také celý text vrátí.



* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: 2.8.2
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-05-13, 16:22

Lonanek napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Chyba v souboru astdlib_comment.php
>
> Jedná se o chybu ve funkci nahrazující wordwrap,
> tedy function breakLongWords($str, $maxLength,
> $char)
>
> Pro vyhodnocení délky řetězce je použito, IMHO
> nešťastně v tomto případě, mb_string
for($i=0;
> $i<mb_strlen($str); $i++){
> Při použití kódování UTF-8 je tím celý řetězec
> zkrácen o počet znaků s diakritikou a tedy jeho
> délka neodpovídá skutečnému vrácenému výsledku,
> protože se pak v $newStr nevrátí celý řetězec.
>
> Správně by na tomto místě mělo být
> použito:
for($i=0; $i<strlen($str); $i++){
> Tím pak smyčka projde celý text a také celý text
> vrátí.
>


Práve naopak, chyba je ak tam nie je mb_ pretože inak by jeden znak vo viacbytovom kódovaní mohol byť rozdelený po bajtoch a nie po znakoch.



Jít na stránku:  PředchozíPrvní...23456789101112Další
Aktuální stránka:10 z 12


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.