phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Přechod z PHPRS na WORDPRESS
Zaslán uživatelem/kou: Fit (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-29, 00:56

Ahoj,
docela o tomto kroku uvažuji. Na netu jsem už něco našel o přechodu, ovšem uvedené postupu exportu a importu článků mi nefungují a když, tak s chybami. V databázi mám asi 280 článků, takže by se to snad dalo do Wordpressu naházet ručně (jde to docela dobře kopírovat z tiskové šablony v PHPRS). Bohužel bych tak ale přišel o veškeré komentáře a registrované uživatele + docela velkou fotogalerii (tu bych musel oželet) :-/

A co z hlediska SEO? Odkazy na staré články atd..., jak elegantně vyřešit přesměrovávání na nové články (přes .htacces)?

Uvítal bych, kdyby mi někdo napsal svoje poznatky, kdo to už dělal...

A proč to chci udělat? Nevěřím tomu, že se někdy dočkáme trojkové verze, ve Wordpressu mi přijde všechno mnohem jednodušší. Tím myslím i SEO, pořád nové aktualizace systému, spousta free šablon apod...

Zajímají mě vaše názory, nevím, váhám, zda se do toho pustit. Nechci si uškodit na návštěvnosti... Možná to neudělám, fakt nevím, PHPRS jsem měl vždycky rád a stále mám, jen mě mrzí ten "vývoj" a váhám, zda nebude rozumnější přejít.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Fit v 29.12.2009 00:59.

Re: Přechod z PHPRS na WORDPRESS
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-30, 15:37

Otázka skôr na wordpress komunitu. Z phpRS na WP prešiel Michalek, skús kontaktovať jeho. Mimochodom, WP má veľa vecí, ale aj veľa bezpečnostných chýb. Ak už migrovať, radšej na Drupal.

Re: Přechod z PHPRS na WORDPRESS
Zaslán uživatelem/kou: Fit (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-12-31, 10:29

Ahoj,
tak už jsem přešel. Články jsem přidal ručně, alespoň to mám všechno zkontrolované. Byla to ale fuška (přes 200 článků).

Výsledek: www.lovkapra.com

Co se týká té bezpečnosti Wordpressu, tak toho se zase tak nebojím, důležité je dělat nové aktualizace systému. Na Wordpressu jede obrovské množství webů, dobře se dělá záloha atd., takže se to dá dát ihned dohromady. Zkrátka mi tento systém padne, už ho používám na jiných webech delší dobu a nemůžu si stěžovat.

Kapitola PhpRS pro mě tedy definitivně končí... Nadávat na něj ale nebudu, měl jsem ho rád a dobře mi posloužil. Byl to můj první redakční systém vůbec, ke kterému jsem se dostal (používal jsem ho přes 5 let).

Re: Přechod z PHPRS na WORDPRESS
Zaslán uživatelem/kou: chopper (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-01-06, 18:41

phprs je opravdu zřejmě ko.. protože na webu se nic neděje a za chvíli nebudou ani uživatele zde ve fóru.. ja jsem přešel na www.megabajt.cz kde je web free,včetně hostingu takže spousty věcí neřeším.. a nemusím programovat nebo dodělávat a navíc je tam plno designů..což je fajne..

Re: Přechod z PHPRS na WORDPRESS
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-01-11, 15:16

Fit napísal/a:
-------------------------------------------------------

> Co se týká té bezpečnosti Wordpressu, tak toho se
> zase tak nebojím, důležité je dělat nové
> aktualizace systému. Na Wordpressu jede obrovské
> množství webů, dobře se dělá záloha atd., takže se
> to dá dát ihned dohromady.

OK, len pozor na to, že veľa zraniteľností je v šablónach / templatoch, ktoré sa vôbec neupdatujú, resp. sa neopravujú tak často ako samotný systém.


Chopper:
Nemal by som strach z toho, že phpRS fórum zanikne... na phpRS funguje ešte dosť webov na to aby sem občas niekto prišiel a zodpovedal nejakú tú rozumne položenú otázku ;-D No a ak naozaj zanikne, resp. sa vývoj úplne zmrazí, niekto vydá verziu novú :-D vo vlastnej réžii. Pár kandidátov tu ešte je ;)

Re: Přechod z PHPRS na WORDPRESS
Zaslán uživatelem/kou: Fit (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-01-11, 19:01

Já vím, že je to často problém šablon. No tak snad to bude dobrý, používám docela novou šablonu, zatím spokojenost :-)

Re: Přechod z PHPRS na WORDPRESS
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-03-14, 14:17

Škoda že neumím tak dobře programovat; pustil bych se do psaní nějakých inovací. Mám v hlavě pár napadů co by se dalo vylepšit na PHPRS, ale neumím to tvořit... škoda..
Takhle se musím spoléhat jen na to co vytvoří ti co umí programovat... Nechce se mi přecházet na jiný sys. když tento mám zaběhnutý a navíc mi chodí velká část čtenářů z "oblíbených" takže bych musel přesvědčit čtenáře, aby si mě našli znovu. A to myslím není ta správná cesta.
Jsem věrnej jako pes, ale kvůly mě a pár jiným věrným se asi autor do "3" nepustí. Bylo by to al emoc fajn. Bylo mi moc škoda nechat tento projekt usnout.

Re: Přechod z PHPRS na WORDPRESS
Zaslán uživatelem/kou: Fit (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-03-16, 21:29

Přesně z tohoto důvodu jsem přešel! Wordpress mi prostě dává mnohem větší možnosti... Opravdu si nemohu na nic stěžovat a dnes jsem moc rád, že jsem toto rozhodnutí udělal.

Co se týká té tvé věrnosti, tak nechápu, co řešíš? Proč by jsi kvůli tomu musel měnit doménu? A pokud ti jde o nějaké podstránky, tak přece můžeš udělat přesměrování adres. Já bych to jako problém vůbec neviděl...

Re: Přechod z PHPRS na WORDPRESS
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-03-27, 04:17

celkem by mězajímalo slovo autora Jirky Lukáše jak to vidí s tímto projektem a jestli to vůbec ještě nějak vede.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.