phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: bartahk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-09, 21:49

Mohl byste mi někdo pomoci vytvořit resp. upravit článkovou šablonu? Rád bych vytvořil šablonu, která bude mít v sobě již zabudovanou tabulku - viz: [http://www.fcolympia.cz/view.php?nazevclanku=fc-olympia-hk-fc-hk-starsi-dorost-32-30&cisloclanku=2009020013] . Zatím to vkládáme ručně, kdyby to bylo součástí nějaké šablony, bylo by to moc fajn. Díky

Franta
www.fcolympia.cz

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-09, 22:22

Myslím, že chceš niečo iné. Zmena v článkovej šablóne ti neumožní editovať tú tabuľku. Predpokladám, že chceš šablónu pre obsah v novom článku. Zedituj si v lang súbore text, ktorý sa zobrazuje ako obsah novo vkladaného článku... "Sem vložte..." a miesto neho daj HTML kód tej tabuľky.

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: bartahk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 06:46

Jsem totální lama, pouhopouhý uživatel. Nemohl bych se na Tebe obrátit třeba mailem a požádat Tě o pomoc? Vím, jak má vypadat výsledek, ale věci jako "lang soubor" mi nic neříkají...

Franta
www.fcolympia.cz

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 08:30

Složka lang obsahuje slovníkové soubory, které definují jednotlvé konstanty pro různé jazyky (pro snažší překlad). V této složce je to rozdělené dál na cz a sk. V části cz si najdi soubor admin_sl_clanky_cz.php a v něm je definován text, který se zobrazuje v adminu v textarea pro vkládání článku. Ten si můžeš libovolně upravit, např. přidáním html kodu pro tu tabulku. Pak při vkládání nového článku tam budeš mít ten kod již připravený a jen ho upraviš, popř. smažeš.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: bartahk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 08:53

Výsledek bude tedy ten, že každému, kdo bude chtít napsat příspěvek (máme cca 12 autorů) se zobrazí při psaní příspěvku v okně "Hlavní text" i mnou požadovaná tabulka a on ji buď vyplní nebo smaže. Chápu to tak správně?
Jak říkám - se mnou se musí hooooodně pomalu, jsem jen prostý uživatel a o web nám sestavil člověk, který to na základě šablony dokáže, ale programátorem není. Takže já to budu muset nějak připravit a on to pak na příslušné místo uloží a spustí (jak vidíš, i mé znalosti počítačové jazyka jsou podprůměrné).

Franta
www.fcolympia.cz

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 09:25

Jo, chápeš to správně ;-) Ale nezapomeň, že se tam zobrazí html kod tabulky, takže to předpokládá, že i ostatní uživatelé by základy měli ovládat!

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: bartahk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 09:30

Tvoje poslední věta zhatila mé plány :-( Měl jsem představu, že se každému už přímo v okně "Hlavní text" zobrazí fyzicky tabulka, do které bude moci vyplnit potřebné údaje.
Ještě mě napadlo, že by to mohlo být i něco jako "anketa" přidávaná k článku, ale to už vůbec netuším jak to vyřešit... :-(

Franta
www.fcolympia.cz

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 11:33

Použi FCKeditor

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: bartahk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 12:42

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Použi FCKeditor

Tak to už jsem úplně mimo


Franta
www.fcolympia.cz

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 14:15

fkc editor se da implantovat do phprs a vysledek je ten ze nad oknem hlavni text budes mit listu jako ve wordu

ukazka jak fkc vypada je zde:

[http://www.fckeditor.net/demo]



ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava marty v 10.02.2009 17:36.

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 14:41

Sekce věnovaná FCKeditoru: [http://www.phprs.net/forum/list.php?14]

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: bartahk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 20:06

Nechci autorům zamotávat hlavu... Moje představa je taková, že by se buď nabízela zvláštní "šablona" pro psaní článku o zápase nebo by šlo zaškrtnout tlačítko "přidat tabulku" a tu by pak autor jen vyplnil a ona by se k článku připojila.

Franta
www.fcolympia.cz

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 20:23

Není jednodušší třeba v excelu vytvořit tabulku a pak vzorečky s tagama a celé to vkládat do článků???

Já to tak dělám a vyhovujei to velice.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 20:24

nezamotavas.
v okne clanku kde pises hlavni text pri implantovanem FKC editoru se da tusim prednastavit at mas jako default nastavenou tabulku dle tvych prani...
viz napr obrazek:
[http://s1000mb.wz.cz/fkc.jpg]
(nevim jak ma vypadat tva tabulka, neb tvuj odkaz je nefunkcni, tak sem si vymyslel obyc tabulku)
mno a pokud ji tvuj autor nebude potrebovat, tak ji proste smaze a muze psat clanek.

ps: pokud zde bartahk uvadim v omyl tak jsite mne ostatni opravi, ale predpokladam ze s mym navrhem to by nejspise melo fungovati.
ahojky

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: bartahk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 20:30

Ta tabulka vypadá takto: [http://www.fcolympia.cz/download.php] - první tabulka v pořadí. A ta šablona by tam šla nastavit tak nějak "napevno"?

Franta
www.fcolympia.cz

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 20:34

jj nejspise jj

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: bartahk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 20:41

A myslíš, že bys mi mohl pomoci s nastavením? Resp. mi říci, co mám kde zařídit, aby se stalo (jak už jsem řekl, jsem uživatel - zvládám bez problémů word, excel apod. a přidávat články na náš web).

Franta, fb@bartahk.cz, icq 176799384

Franta
www.fcolympia.cz

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: Jakez (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 20:44

Já bych to viděl asi tak, že je víc možností jak to udělat.

1. ručně to editovat při přidání článku - tak jak doteď, ať už pomocí FCKeditoru nebo jinak - pracné na editaci tabulky

2. udělat úpravu tak aby se to vyplňovalo přímo do formuláře při editaci článku - nejhorší řešení

3. udělat úpravu + plugin aby to fungovalo podobně jako související anketa - dle mého nejrozumnější

4. udělat jen plugin nezávislý na článku (případně se na něj odkazovat z článku) - lehce realizovatelné

Jakez | Cidlina.EU | Tady je Xichtovo

Re: Článková šablona
Zaslán uživatelem/kou: bartahk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-10, 20:51

Jakez napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Já bych to viděl asi tak, že je víc možností jak
> to udělat.
>
> 1. ručně to editovat při přidání článku - tak jak
> doteď, ať už pomocí FCKeditoru nebo jinak - pracné
> na editaci tabulky
>
> 2. udělat úpravu tak aby se to vyplňovalo přímo do
> formuláře při editaci článku - nejhorší řešení
>
> 3. udělat úpravu + plugin aby to fungovalo podobně
> jako související anketa - dle mého nejrozumnější
>
> 4. udělat jen plugin nezávislý na článku (případně
> se na něj odkazovat z článku) - lehce
> realizovatelné

Smozřejmě by se mi nejvíce líbilo 3 (event. 4) - ale jak už jsem uvedl, nemám na to, abych to zrealizoval. :-(




Franta
www.fcolympia.cz

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.