phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: Paja (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-21, 21:51

V phprs mám celkem registrovaných 133 čtenářů, z toho tak 127 má povoleno zasílání informačních emailů z webu. Plugin mi fungoval avšak v poslední době mi přestal fungovat. Hledal jsem na tomto foru, kde jsem našel rady že mám rozděli uživatele do dvou levelů. To jsem udělal ale můj problém to nevyřešilo. Nemáte s tím ještě někdo zkušenosti, už si nevím rady, mám phpRS Admin Standard Mail library 1.1.4

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: mirekk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-21, 22:26

Já jen musím nakopírovat jednu odpověď, která mě osobně pomohla a funguje:

Co máš za verzi souboru astlib_mail.php???
Já mám phpRS Admin Standard Mail library 1.1.4

A tam to jde nastavit..

var $zpusob_odeslani='vse'; // zpusob rozeslani e-mailu: vse|sady
var $velikost_jedne_sady=40; // mnozstvi e-mailu zapouzdrenych do jedne e-mailove sady


Znovu říkám, není to z mé hlavy, jen kopíruju

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: Paja (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-22, 07:23

ano mám phpRS Admin Standard Mail library 1.1.4, nastavil jsem
var $zpusob_odeslani='vse'; // zpusob rozeslani e-mailu: vse|sady
var $velikost_jedne_sady=40;

ale po odeslaní se mi zobrazí jen Poštovní centrum a možnost návratu zpět...neobjeví se mi žádné chybové hlášení ani potrvrzení o doručení emailu

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-22, 08:35

Zkus to "vse" změnit na "sady" a odesílat to v sadách, a pak třeba ještě laborovat s počtem emailů v jedné sadě. Pokud to nezabere, ještě zkus na hostingu zjistit, zda nemá nějaká omezení pro posílání emailů.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: Paja (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-22, 16:42

změnil jsem to na
var $zpusob_odeslani='sady'; // zpusob rozeslani e-mailu: vse|sady
var $velikost_jedne_sady=10;

ale stále nic

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-23, 08:18

V tom případě se zeptej na hostingu, zda nemá nějaká omezení na posílání mejlů (funkce mail), např. počet, blokování skrytých adres apod.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: Paja (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-29, 18:51

hosting nemá žádné omezení, spíše má namysli timeout, máte nějaký jiný nápad jak info zprovoznit

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-29, 20:53

Nič iné ako obmedzenie na hostingu to IMHO byť nemôže. Zapni si notice/error warning a uvidíš či to spadne na timeout-e alebo na nejakej chybe. Iné riešenie? Skopírovať adresy do pošťáka (Outlook, Thunderbird, The Bat... ) a odoslať z neho.

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: Paja (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-11-07, 07:22

Technická podpora hostingu také ukazovala na timeout

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-11-08, 23:26

mám podobný problém na WZ.CZ. Pokud to pošlu jen jednomu až čtyřem adresátu tak to projde. Při více adresátech už je problém. Domnívám se, že je omezení na Bcc počtu adres.

Zkoušel jsem to obejít phpmailerem, ale bohužel není povolena funkce fopen (ze zjištných důvodů)

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: ATP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-15, 11:58

Pokud to začne někomu blbnout na www.cesky-hosting.cz, tak vězte, že od 3.6.2009 :

"Odesílací SMTP server

SMTP server smtp.cesky-hosting.cz, který slouží pro odesílání pošty z poštovních klientů, se řídí politikou [c]. To znamená, že odchozí zprávy procházejí antivirovou kontrolou a kontrolou na zakázané koncovky příloh.

Zároveň je zde omezeno množství odeslaných zpráv na jednoho uživatele. Tento limit je 300 zpráv za hodinu (za samostatnou zprávu se považuje i kopie). V případě, že uživatel tento limit překročí, SMTP server bude jeho další pokusy o odeslání po zbytek hodiny odmítat chybovým kódem 5xx. Toto opatření má zabránit zneužití serveru pro rozesílání hromadných zpráv, které by mohlo vést ke zpoždění odesílání zpráv jiných uživatelů."

... konec citátu.

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-03-12, 20:13

Dobrý den prosím o radu.
Při odesílání infomail z článku mi to hlásí


Informační e-mail

Warning: mail() has been disabled for security reasons in /3w/webzdarma.cz/o/tree/admin/astdlib_mail.php on line 224

Chyba! Dopis nebyl odeslán.

Zobraz celý článek

Již jsem vše přehrál ze zálohy, ale nic.
Děkuji za radu.

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-03-12, 22:18

to chce se zamyslet nad tou chybovou hlaskou a clovek pak pochopi, ze asi obnova ze zalohy mu moc nepomuze
viz [http://tinyurl.com/yf6szb4]

roman napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Dobrý den prosím o radu.
> Při odesílání infomail z článku mi to hlásí
>
>
> Informační e-mail
>
> Warning: mail() has been disabled for security
> reasons in
> /3w/webzdarma.cz/o/tree/admin/astdlib_mail.php on
> line 224
>
> Chyba! Dopis nebyl odeslán.
>
> Zobraz celý článek
>
> Již jsem vše přehrál ze zálohy, ale nic.
> Děkuji za radu.






Celkem upraveno 6×. Poslední úprava pa3k v 13.03.2010 11:41.

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: sika (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-03-13, 20:02

Zdravím, kde hostujete? Měl jsem stejný problém a problém byl na hostingu. Přes veškeré kontroly mi stále tvrdili, že u nich je vše ok. Po vzájemné dohodě, jsem se nechal přemístit na jiný server a vše bylo v pořádku.

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-03-13, 20:57

Na webzdarma jak je patrné z výpisu, ale již jsem na problém přišel. Prosil bych jen příště aby se uživatelé jako je mirekS zdrželi "přihlouplých" rad. Na webzdarma to prostě chodí, ale na účtu na kterém to chodilo to prostě přestalo chodit. Proto když jsem říkal, že jsem vše obnovil ze zálohy a že to nefunguje jsem věděl, že jak databáze tak soubory byly OK. Prostě jsem si zřídil jiný účet vše přehrál a už to funguje. Zajímavé např. bylo i to, že když jsem soubory smazal a znovu nahrál tak se nezměnily. Prostě záhada. Logicky jsem před tím než jsem psal první dotaz vše vyzkoušel na jiném účtu. GoodBay.

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-03-14, 02:52

a jak tak praví zkušenost, chvilku to půjde a pak zas přestane..... Zkrátka webzdarma. Člověk několikrát odešle maily na víc adres a dostane tu samou hlášku s těma "bezpečnostíma důvodama"

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-03-14, 07:36

Přesně to tak je. Někdy info mail jde odeslat a někdy ne to asi podle nálady. Ale kam jít kde to je zdarma nebo za minimální ceny a být si tak jistý, že to bude všechno makat. Furt přesouvat stránky už mě nebaví. Začínal jsem na sweb.cz najednou tam byly reklamy (i bez mysql za peníze) pak ic.cz "och" webzdarma "ouvej".

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: sika (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-03-14, 08:38

Někdy mám pocit, že je to záměr a že chtějí člověka donutit si zřídit placenou službu. Těch možností, jak člověka otrávit mají dost. Já přešel na placený a mám klid. Ten přesun na jiný server byl v rámci stejného "placeného" hostingu, kde opravdu měli zájem mi jako platícímu s problémem pomoci. Je to zákon trhu a kdo chce mít klid, hold si musí zaplatit. Ale to asi není žádné světoborné zjištění. Přeji hezký den.

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-03-14, 10:10

Prosil bych jen příště aby se uživatelé jako je mirekS zdrželi "přihlouplých" rad.
------------------------------------------------------------------------
to nejsou prihlouple rady - pokud program hlasi nejakou chybu, tak je potreba se danou chybovou hlaskou zabyvat (treba tak, ze si ji zkusim vyhledat v nejakem vyhledavaci) a ne delat nejake zbytecne a nesmyslne akce a pokud te hlasce nerozumim, tak je vhodne polozit dotaz typu co tahle hlaska znamena pripadne ci muze byt zpusobena

Re: Infoemail - nefunguje zasílání informačních emailů
Zaslán uživatelem/kou: kroky (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-01-20, 11:57

Mám platený hosting, nainštalované phpRS 2.81. Registrovaných čitateľov cca 266. Povolenie zasielania e-mailov majú cca 225.
Nefungovalo mi odosielanie mailov, teda som prepol na „sady“, postupne znižoval z 100-50-20-10 a nič. Až keď som dal po 1, tak mi prišlo cca 66mailov. Keďže bolo nastavené po 1, tak malo byť odoslaných 225 mailov a keďže som ako adresát, (čitatelia v skrytej kópii), tak mi malo prísť 225 mailov. No ako som spomenul prišlo len 66. Neviem prečo....timeout?

Z hostingu mi odpísali:
„ak posielate e-maily cez plugin, tak nesmiete zadavat skrytych prijemcov, server odmietne takuto spravu odoslat. (platia tu ine pravidla ako pri klasickom smtp). Ak nechcete aby videli ostatni adresati cudzie e-maily, je potrebne ich posielat po jednom. Odporucam dodrzat limit maximalne 250 mailov naraz. Takisto odporucam dodrzat urcity casovy rozostup, najmenej 3 - 4 minuty. „

Viete mi niekto prosím poradiť ako to poriešiť?

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.