phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: intranet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-10, 14:15

Zdravim,
mam jeden problem s nastavenim levelov (ak sa to vobec takto da, dufam ze ano).
Citam si tu na fore uz dost dlho, ale riesenie som akosi nenasiel, hadam mi niekto poradi :)

Skusal som to nastavit v admin. menu, ale level user a - 2 aj level user b - 2 maju rovnake prava a vidia clanky urcene levelu a aj b :(

Potrebujem rozdelit uzivatelov na 3 zakladne skupiny, ktore este budu mat aj vyssie levely, konkretne:

zakladny level - 1 - moze vidiet len co je free aj bez registracie
user a - 2 - vidi vsetko free + to co je pristupne pre level user a

a teraz nasleduje problem, potrebujem totiz:

user b - 2 - mal by vidiet vsetko free + to co je pristupne len pre level user b
a taktiez by bolo dobre keby som takto mohol vetvit aj dalej
user c - 2 - tiez by videl len to co je free + to co je priradene levelu user c
user d - 2 - detto

potom by nasledoval vyssi level - 3, ktory by zase videl len svoju skupinu/podskupinu, t. j.
forton a - 3 - vidi svoje aj to co user a
forton b - 3 - vidi svoje aj to co user b, ale nevidi to co vidi forton a
....
no a potom by bola jedna skupina TOP, ktora by mala top prava vsetkych levelov - videli by uplne vsetko ako vidi admin.

Mozno mi niekto poradi uplnu banalitu (to by bolo super), mozno niekto vie ako to vyriesit zlozitejsou cestou - rad sa o nu aspon pokusim.

Kazdopadne dakujem :)

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-10, 16:44

Levelový systém pracuje přesně tak, jak jsi napsal na začátku. Každý další level vidí to, co ten nižší plus něco navíc. V případě, že bys to chtěl tak, jak píšeš, tak by se musel překopat celý systém levelů i přístupu v jednotlivých částech phpRS.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: intranet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-10, 19:02

Asi to teda nebude take jednoduche. V php sa skoro vobec nevyznam, preto sa pytam. OK, pokusim sa najst na to co potrebujem nejaky iny sposob. Napadla mi este ina moznost - riesit si to pripadne dokumentami (asi v pdf) a dam ich do adresara/adresarov kde bude htaccess a pristupove prava (to si tiez musim najst niekde na webe, pretoze som to v zivote nepouzil, len viem ze nieco take existuje), alebo nejako takto, pripadne budem musel rozbehnut aj forum zalozene na phpbb, tam by sa to myslim dalo....sice to bude take skriabanie sa naokolo, ale co narobim ....

Keby mal niekto lepsi napad, alebo vedel vyriesit to co som zadal do otazky, budem povdacny :)

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Co0kies (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-11, 00:16

to co chces je pradanie levelu dalsi rozmer ... to bola mna je dost velky zasah do kodu..
a naco ti to je ? ked maju byt A clanky o rybach a B o lesnej zvery co nespravis dva weby :P
ja osobne pouzivam 4 leveli
1 neregnuty
2 regnuty
3 znamy (znamy clena)
4 clen

teoreticky by si snad mohol spravit dake zakladne kategorie clankov a pod si to rozvetvit, ale pak je problem ako definovat ktory uzivatel ma vidiet ktoru sekciu.. to by si musel drzat tiez v dakej tabulke udaj.

Myslim ze tak lahko to nebude , leveli su nova vec a myslim ze sa nebudu prerabat vsetky kody na takuto vetvenu haluz :)

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-11, 00:42

Prekopať by sa to určite dalo, ak sa ale v php a sql nevyznáš, nebude to také ľahké.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-17, 14:27

Vytáhnu to téma znovu na světlo.
Co0kies, ptal ses na praktické využití. Potřeba něčeho podobného mě praštila přes nos na začátku roku. Z uhlazené čáry levelů 1-10 se mi stal pavouk. Na články většinou ta linie stačí, ale pokud máš na základu phprs vybudovaný celý informační systém s mnoha provázanými evidencemi, občas se stane, že potřebuješ "něco" navíc.

Do teď jsem měl jednoduchý systém přístupu: nereg, zaměstnanec, skupinář, kontrola, vedení, ředitel.
Na začátku roku se mi to celé zhroutilo. Njehorší asi bylo, že se mi mezi skupináře a kontrolu nasáčkovalo středisko a struktura se začala větvit. Každé středisko má teď blíže neurčený počest skupin a jejich vedoucí musí vidět vše co vidí jeho podřízení, ale jen ve svém okruhu podřízených skupin. Ostatní změny jsou proti tomu malicherné, ale mně nezbývá než buď předělat systém levelů (a popravdě mě vůbec nenapadá jak to chodivě vymyslet) nebo prošpikovat celý systém tunou vyjímek což je to poslední co bych si chtěl udělat.

A tak zatím dělám mrtvého brouka a nadělal jsem vedoucím víc identit. Hlásí se do každé oblasti vždy jako někdo jiný. Je to příšerné, ale alespoň jsem tím o nějakou dobu oddálil nutnost do toho hrábnout.

Levely jako stromová struktura by mi teď opravdu bodla.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-17, 19:40

Domnívám se, že by postačovalo upravit "pouze" třídu trmyreader.php a soubor areaders.php.

Neslibuji nic, ale pokusím se něco prokoumat.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 17.02.2009 19:40.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-18, 08:54

Já koumám taky, ale zatím v rovině obecné. Řekl bych, že samotná úprava bude následně celkem jednoduchá .. až vymyslíme jak to bude vlastně fungovat.

Zatím bych navrhl, že by to měla být plnohodnotná stromová struktura a dotaz nebude =< ale výčet v poli. Dál a detailněji jsem to ale nepromýšlel, takže to kvůli něčemu nemusí fungovat.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-18, 16:35

Tak nějak jsem to myslel i já.
Opravit podmínky v souborech trmyreader.php, trclanek.php, search.php, view.php a překopat areaders.php obdobně jako je "modul" autoři. Tedy forma implode - explode a podmínky typu in (....). Tedy admin vybere který level komu náleží, včetně základního.

To jsou moje představy, k realizaci je zatím daleko.

Můžeme to pak řešit formou emailu a pm, abychom zbytečně nezatěžovali fórum. Sem pak už jen hotovej výsledek.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-18, 17:11

tak ta stromová struktura by se mi šikla taky. vzhledem k tomu, že v těch levelech už mam taky guláš díky oddělení části uživatelů stranou hlavního tématu stránky.....


jak se řiká: ať děláš, co děláš, guláš vždycky uděláš.... :)))

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-18, 18:22

No, někdo bude muset udělat funkčí stromovou strukturu, která by se dala rozumně editovat. Moje pokusy o takovou věc se ukázaly dost nefunkční ;) ... do admin části ... a tou bych asi taky začal.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-18, 19:11

Navrhoval bych způsob přidělování levelů čtenářům. Stromová struktura se mi jeví jako složitější na vyhodnocení a hlídání.
Imho je to jen můj názor.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-18, 19:39

Na to je právě tahle debata abychom zjistili jak to udělat ideální.

To co říkáš je způsob jak je to teď nebo ne? Já bych to chtěl udělat spíš skupinově. Šaptně se to vysvětluje, asi to zkusím zítra nakreslit a hodím sem čmáranici.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-18, 20:06

Tento způsob je odlišný.
Současný systém umožňuje použít 65536 levelů. Stromová struktura by musela, imho, být jasně definovaná (stovky nebo tisíce ....). Neřeší to problém čtenáře, který bude členem 2 struktur.
Toto mi připadá náročnější na vyhodnocení podmínek (<=x AND >y).

Já navrhuji čtenářům přidělovat přístup do jednotlivých levelů formou:
čtenář1 - 1, 10, 11, 12, 21, 31, 41, ...
čtenář2 - 1, 2, 20, 21, 22, 21, 31, 51, ...
čtenář3 - 1, 3, 30, 31, 32, 41, 51, 61, ...

Tak jako se přidělují práva v sekci autorů, modulů, ... (tedy sem může, sem ne).
Takto může být čtenář členem několika skupin bez nutnosti měnit stromovou strukturu, při nastavení levelu pro článek.

Nevím jestli jsem to popsal srozumitelně, ale ptejte se.



* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-18, 23:55

Editaci a nastavení levelů čtenáře si představuji asi takto tento obrázek to říká za mě.
Ostatní u čtenářů zůstává v platnosti.



* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava Lonanek v 18.02.2009 23:58.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-19, 00:36

Aha, chápu jak to myslíš. Tím jsi ale ponížil systém na řadu na sobě nezávislých buněk, které musí být všechny u každého človeka ručně nastaveny. V případě, že bych měl vytvořeno, plácnu, 50 oblastí, budeš muset nastavit těch 50 u každého člověka zvlášt.

To co navrhuji já by pro zadavatele neznamenalo moc velkou změnu od stávajícího stavu. Místo pozice v řadě by nastavil čtenáře na pozici ve stromové struktuře - jakkoli jinak složité. Vše by fungovalo na stejném principu, jen by to byl strom. Od zadané pozice níž by, v rámci dané větve stromu, viděl vše.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-19, 04:20

To je reakce na první příspěvek. Jak zabezpečíš ve stromové struktuře, aby jeden čtenář měl přístup do dvou struktur?
Moje samozřejmě vypadá hrozivě při počtu levelů 50 a víc, ale dodělat lze vše.

Strom může, imho podle prvního příspěvku, vypadat třeba takto:
--------------------------------------
VEDENÍ - přístup všude (všechny levely)
ODDĚLENÍ A
VEDOUCÍ ODDĚLENÍ A - přístup celé oddělení A + vedoucí jednotlivých oddělení + základní level,
ČLEN ODDĚLENÍ A - přístup pouze do oddělení A + základní level,
ODDĚLENÍ B
VEDOUCÍ ODDĚLENÍ B - přístup celé oddělení B + vedoucí jednotlivých oddělení + základní level,
ČLEN ODDĚLENÍ B - přístup pouze do oddělení B + základní level,
ODDĚLENÍ C
VEDOUCÍ ODDĚLENÍ C - přístup celé oddělení C + vedoucí jednotlivých oddělení + základní level,
ČLEN ODDĚLENÍ C - přístup pouze do oddělení C + základní level,
ODDĚLENÍ D
VEDOUCÍ ODDĚLENÍ D - přístup celé oddělení D + vedoucí jednotlivých oddělení + základní level,
ČLEN ODDĚLENÍ D - přístup pouze do oddělení D + základní level,
...
...
OSTATNÍ - základní level.
--------------------------------------
Jak budeš vyhodnocovat vztah mezi jednotlivými odděleními? Informace pouze pro vedoucí oddělení a ještě každý vedoucí svoje oddělení.

Jaký nejsložitější návrh stromu máš ty?
Hoď sem návrh tvého a třeba s tím půjde pracovat dál. Jedno pak rozpracujem.

Bylo by vhodné aby se taky vyjádřil INTRANET


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava Lonanek v 19.02.2009 04:47.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-19, 08:40

Rozdíl tedy bude hlavně v tom, jestli chceme umožnit mít jednoho člověka na dvou místech. Co jsem se radil se svým svědomím, tak to zatím nepotřebuji a myslím, že z hlediska struktury a fungování podniku ani potřebovat nebudu.
Protože se ale snažíme udělat řešení, které by bylo obecné, je otázkou jestli někdo jiný nebude tuto možnost postrádat.

------------------------------------

Dělám zase moc věcí naráz. Možná jsou naše řešení v podstatě shodná. I při mém by muselo být v určité fázi vyhodnocování pole podřízených levelů. Jak zase vyšetřím pár minut, budu pokračovat.

------------------------------------

Možná bude tvůj způsob schůdnější. Když jsem si nakreslil pavouka, stejně mi vyšel místo stromu spíš výčet.

Mohli bychom vycházet z toho tvého obrázku. S jednou změnou, dané nastavení bych nedal pro člověka, ale pro level.
Tím by byly upravené provomoce pro jednotlivé levly (což by se dělalo jen jednou při nastavování serveru) a při samotném přidávání člověka by se už přiřadil jen level - a tím by měl povoleno/zakázáno blíže neurčené množství činností. V takové systému by navíc nebyl problém nastavit to tak aby se vytvořil systém levlů tak jak ho známe teď.




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava Kubajs v 19.02.2009 15:05.

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-20, 15:01

Zkus sem hodit trochu praxe. Sice je to v podstatě stejný princip, ale nejvíc se obávám ze způsobu vyhodnocování.




* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Este raz levely
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-20, 18:10

tak si přisadím... ale je to jen okamžitý nápad, tak mne hned nekamenujte :-))

co takhle přidat ještě jedno pole práv v Tabulce databáze? (já vím, stále jsem proti velkým změnám oproti oficiální verzi, ale tady by mohlo být řešení ...)

práva:

0:0 ==> může všude (admin)
1:0 ==> celá sekce "1" + "základní level"
1:1 ==> první část sekce "1" + "základní level"
atd...

rozhodně by chtělo se nad tím více zamyslet, tohle bylo "uvařeno" jako okamžitý nápad

p.s. sám to nepotřebuju, ale jak se říká, z každého "blbého nápadu" se zrodí geniální věc :-))

pánové, pěkný víkend

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 20.02.2009 23:25.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.