phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Komentáře u nepřístupných článků - zobrazují se i nepřihlášeným
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-11, 09:37

Zdar. Včera jsem si hrál s pluginem Poslední komentáře upraveným pro 28x. Všiml jsem si, že zobrazuje i komentáře z nepřístupných článků, které by nepřihlášený člověk neměl vidět. Po kliknutí na odkaz v bloku pluginu se vypíšou všechny komentáře k nepřístupnému článku. Plugin bych si i nějak upravil, problém je samozřejmě přímo v tom, že tyto komentáře vypisuje soubor comment.php. Podle kodu to vypadá, že vůbec nepracuje s levelama.

Pro otestování: zkuste si vytvořit nepřístupný článek, přidejte nějaký ten koment, odhlašte se a napište si odkaz: vas_web/comment.php?akce=view&cisloclanku=cislo_nepristupneho_clanku. Netestoval jsem již možnost vkládání komentů.

Vyzkoušeno u obou verzí 28x. Z uživatelského hlediska je to, myslím, velký problém a částečně to nabourává význam nepřístupných článků. Při běžném provozu pravděpodobnost, že se někdo k těm komentům dostane, není příliš vysoká, problém ovšem nastává v kombinaci s výše uvedeným pluginem, možná i s pluginem Nejkomentáře, který je v distribuci (netestováno).

Náprava by neměla být nijak složitá, zjistit level článku, level čtenáře, porovnat a případně zamezit práci se souborem comment.php. Nepamatuji se, že by se tu tohle již objevilo, ani ve vyhledávání jsem nebyl úspěšný, tak snad nejsem slepej;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Komentáře u nepřístupných článků - zobrazují se i nepřihlášeným
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-14, 19:35

Tak po práci na jiných věcech se mi tenhle problém konečně dostal na pořad dne, koukám, že se tu tím nikdo nezabýval, tak tedy jsem se zamyslel a tady je řešení pro soubor comment.php.

Najděte si na konci souboru:

// Tvorba stranky
$vzhledwebu->Generuj();
ObrTabulka();  // Vlozeni layout prvku


a za to vložte:

//zjistíme id levelu clanku
$dotaz_level_clanek=phprs_sql_query("select level_clanku from ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky where link=".$GLOBALS["cisloclanku"]."",$GLOBALS["dbspojeni"]);
$level_clanek=phprs_sql_result($dotaz_level_clanek,0,"level_clanku");

// zjistime hodnotu levelu clanku
$dotaz_level_hodnota=phprs_sql_query("select hodnota from ".$GLOBALS["rspredpona"]."levely where idl=".$level_clanek."",$GLOBALS["dbspojeni"]);
$level_hodnota=phprs_sql_result($dotaz_level_hodnota,0,"hodnota");

$levelctenare=$GLOBALS['prmyctenar']->UkazLevel(); //potrebujeme znat level ctenare, pozor, ukazuje hodnotu a to potrebujeme

if ($levelctenare>=$level_hodnota): //pokud je hodnota ctenarova levelu vyssi nebo rovna hodnote levelu clanku, je opravnen pracovat s komentari


Pak skočte až za:

if ($GLOBALS["akce"]!="chyba1"||$GLOBALS["akce"]!="chyba2"): // zobraz jen, kdyz je vse OK
  echo "<p align=\"center\" class=\"kom-link\"><a href=\"view.php?cisloclanku=".$GLOBALS["cisloclanku"]."\">".RS_KO_ZOBRAZ_CLA." ".$clatitulek."</a></p>\n";
endif;


a za to vložte:

else: //ctenar nema patricna opravneni videt komentare k tomuto clanku

echo "<p class=\"nadpis\">".RS_KO_NADPIS."</p>\n";
echo "<p align=\"center\">".RS_KO_NEPRISTUPNY."</p>"; 

endif;


Za tím pak je dokončení tvorby vzhledu:

// Dokonceni tvorby stranky
KonecObrTabulka();  // Vlozeni layout prvku
$vzhledwebu->Generuj();


Pak si do slovníkového souboru sl_cz.php (obdobně je to u sk) vložte do části komentářových hlášek:

define('RS_KO_NEPRISTUPNY','Nemáte oprávnění číst ani vkládat komentáře k tomuto článku.');


Hlášku si upravte dle svého.

Nevim, jestli není třeba snažší řešení, ale funguje to a to je důležité. Protože se jedná o systémový problém, hodim to do bug reportu spolu s odkazem sem.

Co se týče pluginu Poslední komentáře, tak tím se ještě budu zabývat, bude třeba částečně přepsat kód, tak až to budu mít, tak to zveřejním v jeho sekci.

Předtím jsem tu naťukl i plugin Nejkomentáře, tak protože ho nebudu používat, tak se nebudu ani zabývat jeho úpravou. Pokud by tento problém ve spojení s tímto pluginem někoho trápil, tak se může inspirovat mým řešením a třeba se něčeho dopátrá.

To je zatím ode mne vše k této věci. Přeji příjemný zbytek dne:)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Komentáře u nepřístupných článků - zobrazují se i nepřihlášeným
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-01-15, 08:01

jen si zde odpovidam at to zitra doma nemusim zas hledat :-))

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.