phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-10, 01:10

Zdarec lidi.

Tak bych tu měl jeden plugin. O co jde. Jak se můžete podívat dole v zápatí mého příspěvku, tak spravuju jeden kapelní web. A tak jsem tam chtěl přidat možnost online přehrávání hudby. Tudíž jsem svou pozornost zaměřil na web a hledal a pátral a zkoušel, až jsem našel flashové přehrávače, které mě docela zaujaly. Pro snažší správu jsem si na to napsal plugin a ten jsem se rozhodl uveřejnit i pro všechny ostatní, neb myslím, že to určitě někdo použije a když už jsem si s ním dal tu práci;)

Co to umí? Přehrávat mp3 a video ve formátu flv. Mp3 buď samostatně nebo dle nadefinovaného playlistu ve formátu xml. Co a jak je uvedeno v dokumentaci, kterou jsem malinko grafomansky k tomu napsal a přidal, takže by to podle ní měl zvládnout úplně každý. Přidávání a zobrazování se ovládá v adminu, je tam nějaká konfigurace, má to i možnost zpřístupnit některé skladby pomocí levelů. Zkrátka si to stáhněte a vyzkoušejte.

Plugin ke stažení a demoukázka, nasazen v provozu je už na webu New r.č., odkaz viz. níže.

Teď pár technických info. Verze pluginu je 0.9beta. Je v podstatě plně funkční, ale testoval jsem ho jen já. Snažil jsem se ho maximálně odladit, ale jak jsem zjistil, chybičky se tam stále mohou skrývat. Proto vás žádám ještě o malé otestování, kdybych něco opravdu přehlédl. Když něco najdete, napište to sem. Dále bych chtěl požádat některého ze slovenských kolegů o přeložení slovníkového souboru a zaslání na můj mejl (uveden v manuálu na konci). Budu povděčen a samozřejmě ho uvedu jako autora překladu;) Teď budu pár dní v tahu, tak až budu zpět, budu-li mít k dispozici slovník a nebudou-li žádné chyby nebo po jejich opravě, uznám plugin za oficiální, dostane krásné číslo 1.0 a bude definitvně dán v plen uživatelům.......

Ještě přidám nějaké upozornění. Neb použité přehrávače jsou jejich autory vydány pod touto creative commons licence s použitím pouze pro nekomerční použití, je tedy celý plugin pouze pro nekomerční použití! Více v dokumentaci. Druhá věc je, že plugin tak, jak je napsán, mi v podstatě pro mé účely vyhovuje, tudíž žádný zásadní další vývoj, změny nebo úpravy neplánuji, takže budou-li nějaké návrhy a připomínky, tak moc neočekávejte, že bych je nějak využil.

Toť ode mne vše, jsem se nějak rozepsal..... Tak přeji všem dobrou noc a pěkný den (podle toho, kdy to čtete;) a předem děkuji těm, kteří budou tomuto pluginu pár chvil na otestování věnovat.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-10, 02:09

Pekná vec, mylím že o to bude záujem.

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-10, 15:33

hej to vubec neni spatny, obzvlast kdyz to umi pracovat i s levelama ;-)

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: slovforest (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-16, 08:48

Nainštaloval som to v pohode, pesničku, resp. video pridám v pohode,ale keď ju chcem pustiť tak to nejde, neobjaví sa ani prehrávač, iba čierne miesto namiesto neho. Pozrite na [http://www.awald.sk/multimedia.php] , viete niekto plese poradiť?

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: ATP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-16, 19:12

srovnal jsem si zdrojáky u autora a u tebe - u tebe se v odkazech na přehrávaný soubor za "&" objevuje ještě "amp;"
Jestli je to špatně a kde se to tam bere ti ale musí říct někdo erudovanější

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: slovforest (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-16, 20:20

tak v tom "amp" to nebolo, keď som to odstránil, tak to pre zmenu vypísalo, že nemám oprávnenie na prehrávanie súborov.

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: ATP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-16, 21:07

tak to ti já asi už neporadím, zatím jsem zkusil jen soubory mp3 a jede mě to hned (http://infoportal.oslavany-cz.eu/multimedia.php), zkus to ještě nechat přehrávat v popup okně :(

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-20, 12:54

Tak jsem zase po týdnu zpět.

Slovforest: odkaz je nefunkční, takže nejsem schopen říct přesně, kde je problém. Co se týče &, tak je to entita pro &, ve zdrojáku tento znak vypisuji jako entitu, na webu má být již viděn jen jako &. Pokud jsi ho úplně odstranil, tak se stává odkaz nefunkčním. Víc k tomu nemohu říct bez příkladu. Co se týče nezobrazení přehrávače, pravděpodobná chyba vznikla při instalaci, kdy plugin ten přehrávač nenašel tam, kde měl, tj. v rootu webu má být složka multimedia, která obsahuje přehrávače, přesněji viz. manuál pluginu. Opět dodávám, nic nevidím, nejsem schopen říct nic bližšího. Přehrání v pop-up okně nebo na další straně nemá na funkčnost žádný vliv, je to jen jiné zobrazení téže funkce.

Jinak jsem díky tomu odhalil logickou chybu, kdy při volání přehrání neexistujícího media (nebo chybném odkazu) se zobrazí hláška o nepřístupném mediu. Logicky by se měla objevit hláška o neexistujícím mediu. V nejbližších dnech opravím. Ale nevím kdy, ještě mám dovolenou;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: k8jo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-28, 21:58

Zdravim,
chci pochvalit autara za moc povedeny plugin. ;-)
Mam ale jednu otazecku dalo by se nejak udelat aby jsem mohl zadat kategorii pro ruzne videa tak jak je to v "obrazkove" galerii?

Pokud ano tak jak.
Dekuji

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-29, 08:51

Díky za pochvalu;)

Co se týče rozdělení médií do kategorií, plugin toto neumožňuje. Muselo by se to doprogramovat, což značí zásah do db, administrace i zobrazovací části pluginu. V této jednodušší formě mi plugin v současnosti plně vyhovuje, a proto ani nad touto možností v blízké době neuvažuji, ačkoliv to rozhodně není špatný nápad. Jsou jiné priority. Bohužel tě tedy musím zklamat.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-29, 08:59

A rovnou ještě doplním radu pro možné zájemce o plugin.

V minulých dnech se mi na mejla ozval jeden uživatel, který se také setkal s problémem, že se mu nezobrazil přehrávač, pouze černý obdélník. Poslal mi funkční odkaz, takže se mi díky němu podařilo odhalit další možnou příčinu tohoto stavu. Tudíž tu shrnu obě dvě:

1. Chyba při instalaci, kdy plugin nenajde přehrávač tam, kde má být. Věnujte proto svou pozornost manuálu.

2. Plugin potřebuje pro správné zobrazení přehrávače absolutní adresaci. Proto používá proměnou $GLOBALS["baseadr"], která se doplňuje v souboru config.php v těchto místech:

//--[http server]-----------------------------------------------------
// jmeno WWW serveru
$wwwname="Název webu";
// zakladni URL adresa WWW serveru - napr.: [http://www.supersvet.cz/] - adresu nutno ukoncit lomitkem
$baseadr="http://192.168.1.11/phprs/";
// e-mailove adresy
$redakceadr="[email]redakce@vase-domena.cz[/email]";
$infoadr="[email]info@vase-domena.cz[/email]";


Z toho důvodu je třeba tuto proměnou správně vyplnit. Pak by to již mělo fungovat.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-10-30, 19:08

zdenekh napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Jinak jsem díky tomu odhalil logickou chybu, kdy
> při volání přehrání neexistujícího media (nebo
> chybném odkazu) se zobrazí hláška o nepřístupném
> mediu. Logicky by se měla objevit hláška o
> neexistujícím mediu.

Konečně jsem opravil tuto chybičku, takže k dispozici je opravená verze 0.9.1 beta. Odkazy viz. výše.




T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: karel (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-11-02, 22:19

Když dám příkazem Import SQL tak mi to píše tuto chybu
#1046 - No database selected
Kde je chyba?

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-11-06, 15:49


Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-11-14, 11:33

Pěkný plugin,
občas ke článkům dávám odkaz na zprávy z ČT, které jsou ve formě datového toku.
Škoda, že tenhle přehrávač z jinak parádního pluginu nepřehrává stream.

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: kropis (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-27, 11:31

cuavec chlapaci multimedia je supr vec, jen mam dotaz ohledne vypisu do bloku, nevim jak tam nastavit aby se tam zobrazovali vsechny videa mp3, playlisty mam tam hozeno 6 playlistu ale zobrazuje se mi tam jen 5 az po rozkliknuti na vypis vsechna media tak se ukazi teprve vsechny, nevite kde to prekopat, aby se zobrazovali vsechny v bloku bez kliknuti na vypis vsechna media? dival jsem se na multimedia.php i na multiblok.php a nemuzu to najit. [http://www.drtek.cz/phprs/] zde se muzete podivat je do dole vlevo pojmenovano nase tvorba.

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-27, 12:11

Počet vypsaných medií v bloku se nastavuje v adminu v konfiguraci (je to v manuálu u pluginu).

Trváš-li na tom, aby se ti v bloku zobrazovali všechna media nezávisle na jejich počtu, tak si v souboru multiblok.php najdi toto (zhruba řádek 80):

@$dotazhudba=phprs_sql_query("select id,typ,nazev,popis,level_media,zverejnit from ".$GLOBALS["rspredpona"]."multimedia where zverejnit='1' $leveldotaz  order by id desc $limit",$GLOBALS["dbspojeni"]);


a to tučné odstraň. Pak ten dotaz vytáhne z db všechno a následně se to komplet vypíše v bloku.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: kropis (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-27, 13:07

diky moc za odpoved tohle mi bohate staci, jsem luser ze jsem si toho nevsiml v administraci:( pokusim se jeste navrhnout az bude trochu casu diky multumedia online prekopat to na radia online.

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-01-27, 20:12

Radia? Bohužel, ale z toho nic nebude. Použité přehrávače to neumí, je to mimo mé znalosti a popravdě i mimo můj zájem. Pokud tu někdo bude mít zájem o různé streamy z jinýc webů, netrádia apod., bude se muset zaměřit trochu jiným směrem. Google a jiné budiž vám pomocníkem;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Nový plugin - Multimedia online
Zaslán uživatelem/kou: kumari (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-23, 23:33

Zdravim. Neviem kde je chyba, ale pri vkladani mp3 do databazy mi vypisuje mi chybu Incorrect integer value: '' for column 'id' at row 1. Na zaciatku som vytvoril tabulku v phprs admin, ktoru nakoniec nevytvorilo. Vytvoril som ju cez skript v phpmyadmin. Program ju videl, ale nepisal do nej. Mam phprs verziu 2.8.1
Dakujem.

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.