phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4
Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: martinsem (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-06-03, 20:57

Velice děkuji, základní funkce jsou v pořádku. Mám jen jeden postřeh: poloregistrovaný čtenář se neobjevuje v seznamu čtenářů a tudíž nejde odstranit! Ale jinak paráda!!! Díky moc.

www.hcmelnik.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava martinsem v 03.06.2007 20:59.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-06-05, 15:24

To s tím nezobrazováním "poloregistrovaných" čtenářů je zvláštní, mně se zobrazují. Že bych upravoval i něco v administraci?

Každopádně jsem to postavil na existenci Level 0 v tabulce levelů (šel jsem dokonce tak daleko, že Level 0 u mne má ID rovno nule, což ale není nutné). Blbnout by to mohlo, pokud bys ten level 0 vůbec neměl.

Systém levelů jsem nastavil tak, aby se přihlašovací blok a potom článek o této změně zobrazil i těm s level 0 (tedy "poloregistrovaným"). Pokud se někdo s nedokončenou registrací přihlásí, tak si přečte proč mu to nejede a může se akorát odhlásit. ;-)


=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-25, 16:22

Ten nulový level musí mít i ID nastavené na 0 jinak se opravdu nezobrazují čtenáři u kterých neproběhlo potvrzení přes kod v e-mailu. Časem by se mohlo takto nastřádat docela hodně "nezaregistrovaných"...

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: martinsem (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-26, 10:13

Můžu potvrdit, opravdu to tím bylo! Jinak je to super, od té doby je pokoj od anonymních příspěvků v knize. Můžu všem jen doporučit.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: ATP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-27, 14:02

To bude někde ve slovníku, že?
Zaregistroval jste se jako čtenář na Jitřní zemi a byl vám odeslán e-mail pro potvrzení registrace.
Nepřihlašujte se dřív, než registraci potvrdíte, jinak ztratíte přístup na stránky Jitřní země.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: ATP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-27, 14:11

Toho asi bude víc, zkusil jsem si registraci k sobě jako novej čtenář a došlo mi toto:
[email]info@jitrnizeme.cz[/email] 	
komu: tets2
	
Dostavate tento mail, protoze jste se zaregistrovali jako ctenar na na webu Jitrni zeme.
Pro dokonceni registrace kliknete na nasledujici odkaz:
www.jitrnizeme.cz/readers.php?kod=ad0234829205b9033196ba818f7a872b&idc=38&akce=aktive
Pokud jste se na Jitrni zemi neregistrovali, ignorujte prosim tento mail.

S pozdravem
webmaster Jitrni zeme.

potom chápu, že se poloregistrovaní čtenáři zobrazují jen v administraci Jitřní země :(

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: martinsem (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-27, 14:22

Nenene! Musíte s souborech, které se nově nahrávají na web změnit Jitřní zemi na svou adresu!

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-27, 14:24

tohle si musíte upravit ve slovníku (sl_cz.php - doufám, že nekecám) a přímo v souboru readers.php řádek asi 336, formátování a text e-mailu začíná to pod tímhle

// zaregistrování čtenáře a oznámení o zaslání mailu s ověřovacím kódem.
$dotazid=phprs_sql_query("select idc from ".$GLOBALS["rspredpona"]."ctenari where prezdivka='".$GLOBALS["rjmeno"]."' and password='".$GLOBALS["rheslo"]."'",$GLOBALS["dbspojeni"]);
list($idc)=phprs_sql_fetch_row($dotazid);

a za tím je už samotné nastavení odesílaní a text...

Jo a kdyby to náhodou někdo upravil tak aby to používalo předefinované funkce z phpRS, tak to tady prosím vyhoďte, neměl jsem čas a trpělivost, testovat jak to má být zapsané - jsem php lama, takže na to jdu systémem pokus omyl, což zabírá hodně času... :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava aggi v 27.08.2007 14:26.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-27, 21:43

martinsem napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Nenene! Musíte s souborech, které se nově
> nahrávají na web změnit Jitřní zemi na svou
> adresu!


Je to tak, ty texty jsou jednak ve slovnících, jednak v readers.php. Předpokládal jsem, že je vše dostatečně okomentováno. Pokud to někdo dotáhne k dokonalosti, bude jen dobře, vlastně by stačilo použít proměnné z config.php. ($baseadr a $wwwname).

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: ATP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-30, 12:53

lidičky, ohlídejte si přítomnost těchto řádek ve slovníku sl_cz.php:

//forum - spamkontrola
define('RS_KOM_SK_SPAM_NEZADANY','Vyplňte prosím vás pole aktuální rok');
define('RS_KOM_SK_SPAM_CHYBA','Nezadali jste správně aktuální rok');
define('RS_KOM_SK_SPAM_TEXT','Jaký je rok?');

asi to v tom upraveným není, protože se mi nezobrazovala otázka "Jaký je rok" při přidávání příspěvků do diskuse.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-30, 18:32

Ty úpravy jsem dělal pro phpRS v.281, ve kterém je Captcha. Takže spamkontrola jde přes ni a ne přes otázku jaký je aktuální rok (tu by spameři prolomili nejpozději v lednu a celý rok by vesele spamovali.

=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Potvrzení registrace - stránka plná paznaků
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-05, 09:42

Netušíte někdo proč při potvrzení odkazem z mejlu se místo stránky s hláškou o úspěšném zaregistrování čtenáře, zobrazí stránka plná čtverečků a paznaků?? Kodováním by to být nemělo...

Jede to na 2.8.1, upravil jsem přihlašování o několik nových položek jako příjmení a osobní data. Jinak velké změny v kodu jsem nedělal, jenom změny zobrazování místo jména přezdívku. Pluginy by to snad nijak ovlivnit neměly, v těch jsem nějaké upravy dělal...

K vidění na [http://www.armaferre.cz/] přihlašování trochu netradičně nahoře v hlavním bloku.

Prosím smažte případné pokusně přihlášené čtenáře, ať tam není moc velký čurbes ve čtenářích... Moc díky.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: slovforest (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-27, 11:31

Vyzerá to super, ale zaujímalo by ma aký to má vplyv na už zaregisrovaných čitateľov? budú sa musieť zaregsitrovať znovu?

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-27, 11:41

Ne nemusí, tabulky jsem jenom rozšířil o několik položek. Původní názvy jsem zachoval. Takže v podstatě se jenom upraví profily uživatelů - doplní prázdné položky. Každopádně to není uplně moje práce, rozšířil jsem jenom stávají readers.php a specfec.php a upravil plugin ctenari pro zobrazení v prostředním sloupci.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: slovforest (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-27, 11:52

takže tí čo sú už zaregistrovaný zostávajú bezo zmeny a novo registrovaný idú už z overovaním mailu?

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-27, 11:59

JJ, jenom jsem u toho ověřování mejlu četl něco v tom smyslu, že pokud změníš e-mail, tak se musíš znova ověřit... jenom si nejsem jistý jestli to bylo v plánu udělat takto, nebo to opravdu funguje... nezkoušel jsem to...
Možná si to taky pamatuju blbě a bylo to u nějaké jiné verze nebo pluginu...

U toho problému s šíleně zobrazeným ověřováním asi nevíš o řešení na opravu co??

- mimochodem na stránce ti chybí GNU licence teda já ji aspoň nenašel, zkouknul jsem ti totoš rychle sekci ke stažení, jestli tam nemáš náhodou nějaký zajímavy pluginek - a nemáš :(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava aggi v 27.09.2007 12:03.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: slovforest (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-27, 12:03

Tak to naozaj netuším, či to je vyriešené.

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: aggi (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-27, 12:09

Problém je jenom na těch stránkách
[http://www.armaferre.cz/]

...::: [http://aggi.empyrea.net/] :::...

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: slovforest (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-27, 12:20

Tak , dal som to na web, ale objavila sa malá chybička, používam plugin čitatelia online, a po dohlásení som zostal zapísaný ako stále prihlásený...
ďalej som skúšal skušobnú registráciu a aj keď som mail nepotvrdil tak som sa objavil nanke v stránke v bloku medzi naposledy registrovanými, v admin menu medzi čitalemi nie...

Re: Ověřování mailu při registraci čtenáře ve v.2.8.1 - vyřešeno
Zaslán uživatelem/kou: JiHo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-27, 13:59

Tak zase po delší době:

1.) Ta nová registrace při změně mailu - je to pořád ještě jen v plánu.

2.) Podle zkušeností z provozu je nutné do levelů změnit ID nedokončené registrace (Neregistrovaní) na 0, linak to prý nefunguje. Změna je možná pouze přímo v dazabázi (např. přes phpMyAdmin). Pokud to není udělané, tak to dělá přesně to, co popisuje slovforest.

3.) Staré registrace čtenářů to opravdu nijak neovlivní, ale osobně jsem nakonec stejně čistil databázi čtenářů v souvislosti s posíláním informačních mailů. Vracela se mi totiž spousta nedoručitelných mailů. Tak jsem vyvěsil na stránky info v tom smyslu a čtenáře bez platného mailu vymazal.


=== JiHo === WEB: Jitřní země ===

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.