phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: pechl (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-15, 19:50

Když jsem dal web www.gymso.cz do validátoru, ukázal mi chyby v ampérsandu. V původním souboru je ale zapsán dobře tak, aby byl web validní (&). Nevím, proč validátor vnímá ampérsand stále jenom jako (&). Upravit to lze přímo v blocích, nicméně, když blok otevřu znovu, opět se správná úprava "rozbije". Web se si tu úpravu "nepamatuje", nevím, kde to nastavit. Používám freestyle2006 ve verzi 2.8.0. Například WWW.supersvet.cz tento problém nemá.
Děkuji, Petr.

Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-15, 20:25

V prvom rade: nejedná sa o chyby ale o tzv. varningy - upozornenia. Osobne nepoznám prehliadač, ktorý by takýto "chybný" HTML kód interpretoval nesprávne. Viac o význame validity sa dozvieš napríklad na webylone, tu je link na celú sekciu. Veľmi dobré čítanie - v dnešnej dobe sa o tejto problematike dozvieš vačšinou len jednostranné informácie.
Čo sa týka zmeny entít v editácii bloku, je to IMHO drobný bug phpRS, nie je to závislé na použitom layoute. Nerátalo sa s prevodom entít pri editácii bloku, čo IMHO nie je nijaká kritická chyba, každopádne to rieši funkcia KorekceHTML() ktorú stačí použiť pri výpise obsahu bloku v administrácii (aengine.php).
if ($blokprvky["data_sys"]==1): // systemovy blok
  echo "<textarea name=\"probsah\" rows=\"10\" cols=\"80\" class=\"textbox\" disabled>".$blokprvky["obsah"]."</textarea><input type=\"hidden\" name=\"probsah\" value=\"".$blokprvky["obsah"]."\" />";
else: // standardni blok
  echo "<textarea name=\"probsah\" rows=\"10\" cols=\"80\" class=\"textbox\">".KorekceHTML($blokprvky["obsah"])."</textarea>";
endif;


Ďalšie varningy spôsobuje atribút alt v tagu <a> a blok kalendár, pretože odkaz obsahuje v URL medzeru (formát datetime) YYYY-MM-DD HH:MM



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava pa3k v 15.10.2006 20:28.

Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: pechl (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-15, 20:40

Děkuji, já vím, že to na běh webu nemá vliv, jenom mi to trochu vadí. Už jsem jednu chybu našel - ta byla v chybějícím ukončovacím tagu </div>.
Ale nejsou tam jenom warningy, ale i errory. Prakticky všechny o tom samém... Ten ALT už jsem opravil, to byla moje chyba. Zkusím tu korekci a napíšu výsledek.

Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-15, 21:01

Validujem cez TIDY, na stránke nevidím žiadny error, len varningy. Inak čítal som o tom, že 100% validný web je vraj dosť dobrá obrana ;-D

Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: pechl (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-16, 20:35

Já validuji pomocí W3C, zde to hlásí chyby právě jenom ve spojení ampérsandem. To mi právě není jasné - v kódu souboru to je OK, ale v bloku a ve výpisu to hlásí chyby:

copy:

Error Line 55 column 65: general entity "rstext" not defined and no default entity.

..."><a href="search.php?rsvelikost=sab&rstext=all-phpRS-all&rstema=11" title="A

This is usually a cascading error caused by a an undefined entity reference or use of an unencoded ampersand (&) in an URL or body text. See the previous message for further details.

Moc mne to netrápí, ale je to školní web, tak jsem to chtěl dotáhnout. Dost dobrá strana je fajn :-)

Ještě jednou díky
Petr



Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-17, 16:31

co takto.

<a href="search.php?rsvelikost=sab&amp;rstext=all-phpRS-all&amp;rstema=11" title="A...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: pechl (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-18, 10:37

To já vím. V souboru cla_std..., který je v adresáři IMAGES, je to v pořádku, v kódu to je zapsané jako &amp;. Když ale otevřu blok, ve kterém to je, automaticky to bere jenom jako &. A to potom narušuje validitu. Když to "natvrdo" přepíšu přímo u jednotlivých odkazů v bloku ('změna z & na &amp;), je to v pořádku. Což je právě nyní, kdy jsem to udělal. Když budu chtít blok s mými odkazy o něco doplnit, opět se to vrátí k původnímu &. Já nevím, jak to zakódovat, aby tam tvar amp; zůstal i po otevření bloku přes administrátorské a redakční rozhraní.
Ale díky, Petr.


Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-18, 10:45

pechl napísal/a:
-------------------------------------------------------
> To já vím. V souboru cla_std..., který je v
> adresáři IMAGES, je to v pořádku, v kódu to je
> zapsané jako &amp;. Když ale otevřu blok, ve
> kterém to je, automaticky to bere jenom jako
> &. A to potom narušuje validitu. Když to
> "natvrdo" přepíšu přímo u jednotlivých odkazů v
> bloku ('změna z & na &amp;), je to v
> pořádku. Což je právě nyní, kdy jsem to udělal.
> Když budu chtít blok s mými odkazy o něco doplnit,
> opět se to vrátí k původnímu &. Já nevím, jak
> to zakódovat, aby tam tvar amp; zůstal i po
> otevření bloku přes administrátorské a redakční
> rozhraní.
> Ale díky, Petr.
>
Použitie funkcie KorekceHTML() popisovanej v druhom príspevku nezabralo?



Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: pechl (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-18, 10:47

K tomu jsem se ještě nedostal, ale určitě to zkusím.

Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: pechl (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-19, 22:19

Tak jsem zkusil korekci a nezabrala. Vložil jsem ji do souboru aengine.php. Ve výsledku se navíc zobrazil prázdný rámeček bez nějakého vlivu.

Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-20, 10:08

Mne tá úprava funguje OK a robí to presne čo potrebuješ ==> asi niekde robíš chybu. Aký prázdny rámeček sa objavý? :)

Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: pechl (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-20, 10:35

Když otevřu v admin.html okno pro úpravu bloků, objeví se mi prázdný rámeček v místě, kde je v souboru ta funkce pro korekci. Jedinou chybu vidím v tom, že do stránky s kódem (aengine.php) to umisťuji na špatné místo.

Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: Dawe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-20, 23:50

Je to asi v půlce toho souboru dej si najít nějakou část toho co ti Pa3k napsal. Já to proved takhle a šlape to bez problémů.

Dawe
[http://ww2-memorials.com]
PHP antitalent

Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: pechl (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-22, 11:38

Korekce zabrala, díky za rady. Web šlape a validuje v pohodě.

Petr
Chytrák Tim

Re: Validita webu podle W3C
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-09-04, 14:48

Ahoj, můžu opět prosím dotaz?

Mám stejný problém - nahradím v bloku (či Novince) & za &amp; , uložím, edituju a mám tam zase &. Provedl jsem editaci souboru, jak je uvedená v druhém příspěvku.
Když napíšu &amp;, uložím a pak edituji, je to vše ok. Když ale v odkaze nechám pouze "&", tak po uložení tam stále zůstává "&". Lze to nějak automaticky vyřešit nebo musím prostě pokaždé ručně nahrazovat "&" za "&amp;" ?

Děkuji.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.