phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: perteus (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-21, 15:12

//A neviete o nejakom programe, ktory takto formatovane texty (nejake mam na webe a chcem ich opravit) vie previest do normalneho tvaru s diakritikou?//

mno zkus pspad ten toho umi. Jinak TINYmce a FCKeditor jsou tim znami, no proste cistota kodu neni vytecna, mala dan za konfort. Ale zkus TEXY! ten by na tom mohl byt lepe.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: Kubajs (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-22, 23:04

maro.sk napsal/a:
-------------------------------------------------------
> jak TINYmce tak FCKeditor konvertuju text do
> takehoto tvaru:
>

Spíš je to jen problém nastavení toho editoru, protože FCKeditor používám a text mám v pořádku ... nekonvertovaný.


Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: maro.sk (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-27, 04:10

Nakoniec som to vyriesil pomocou NVU. Ten to prevadza do diakritiky v pohode.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-29, 16:30

U FCK i TinyMCE je to věc nastavení ... projděte si konfigurační soubory a vypněte si přepisování těchto znaků na HTML entity ... čistota kódu posledních verzí FCK je na dosti vysoké úrovni ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-10-29, 21:18


Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: Bugenhagen (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-06, 18:48

stiahol som si z tvojej stranky www.oldlukas.cz FCKeditor pre 2.8.0. Funguje aj pre 2.8.1?? pretoze ked ho nainstalujem podla pokynov, pri editaci clankov mi pise, ze panel nastrojov "Admin" nefunguje. Nevies poradit preco??



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Bugenhagen v 06.07.2007 18:49.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: N3o21 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-11, 19:54

tem FCK editor mi nejede v Opere... cim to je?

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-11, 20:09

[http://www.fckeditor.net/]

Citace:
FCKeditor is compatible with most Internet browsers which include: IE 5.5+ (Windows), Firefox 1.0+, Mozilla 1.3+ and Netscape 7.1+. It runs under Windows, Mac and Linux operating systems.


T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava zdenekh v 11.07.2007 20:10.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-11, 20:10


Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: Jack (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-12, 16:21

taková trapná otázka nakopíroval jsme si FCKeditor ale při pokusu vložení obrázku mi to napíše:
This connector disabled. Pleas check check the
editor/filemanager/browser default/conectors/php/config.php
poraďte někdo jak z toho ven aby vše fungovalo díky ale jsme na php úplná lama

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-16, 18:17

check the editor/filemanager/browser default/conectors/php/config.php

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: N3o21 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-17, 13:20

mno... nechapu proc FCK editor i TyniMCE delaji tak prasacky kod, ktery navic mrsi stranku v phpRS.
Radej sem si napsal editor v Delphi, ktery doplnuje klasicke HTML Tagy. Ale stejne je to problem, editor primo v RS je pohodlnejsi, a je pristupny odkudkoli, nezavysle na OS.

Neexistuje nejaky editor ktery generuje ciste HTML kod? Jako treba NVU editor? Nechci zadny zazrak...

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-17, 16:44

> mno... nechapu proc FCK editor i TyniMCE delaji tak prasacky kod

nedovoľ userom formátovať pomocou farbičiek, fontov a zmien veľkostí písma. Jednoducho si nadefinuj predformátované štýly dovoľ používať len tie

[http://www.phprs.net/forum/read.php?14,27346]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 17.07.2007 16:49.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: N3o21 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-17, 21:58

ja vicemene pozaduju jen moznost zarovnani, odradkovani kdyz odradkuju v textu (abych nemusel vkladat <br>), moznost tucneho pisma a kurzivy. Obcas jeste zmenim barvu pisma na cervenou, tim oznacuju Update. A nekdy potrebuju vlozit link.

Php moc neumim, vazne jen nejnutnejsi zaklady, takze si tyhle funkce neumim pridat... napsal sem si an to tu utilitku v Deplhi, abych to mel pohodlnejsi. Ale daleko lepsi by bylo mit to primo pri psani clanku v RS.

Btw, me nejde o ty tagy co vklada... Stejne reklamni kod na webu mam nevalidni... Ale jde mi to takovy ty &bnsp nebo co to vklada mezi pismenka... A taky ze to dela jakoby statickou sirku radku. Kam radek dopises, tam je, a nemeni se zalomeni podle rozliseni monitoru, a sirky sloupce kde se text clanku zobrazuje. Ani u jednoho z tehlech editoru :-(
Kdyz s nima napisu clanek, tak mi to na rozliseni 1024x768 roztahne stranku ze se musi posouvat do stran, a kdyz mas veliky rozliseni, tak zase nechava spoustu volneho mista. Zatimco kdyz napisu ten text rucne, necham to projet tou moji utilitou ktera doplni formatovani HTML, a doplnim linky, tak se zalomeni radku dynamicky meni.

(Sry, sem lama v PHP)

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-18, 00:25

To bude nejaké nedorozumenie. Wysiwyg nemení šírku riadku, dokonca nemá vplyv ani na zalamovanie. Problém bude niekde inde. FCK používam takmer všade a nemám žiadny problém. PS: v FCK sa dá elegantne nastaviť panel ikoniek tak aby tam boli len presne tie formátovacie funkcie, ktoré potrebuješ. Mrkni na fckconfig.js

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: ThomasV (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-08-18, 15:34

mel bych dotaz jak provedu aktualizace fck editoru na novou verzi ? jenom prekopiruji adresar fckeditor? diky

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-02, 00:46

ThomasV napísal/a:
-------------------------------------------------------
> mel bych dotaz jak provedu aktualizace fck editoru
> na novou verzi ? jenom prekopiruji adresar
> fckeditor? diky

áno, prekopírovaním. treba adresár, v ktorom je FCKeditor, presunúť (alebo odzálohovať a z pôvodného miesta zmazať), nakopčiť novú verziu, nakonfigurovať (jednotlivé verzie mávajú odlišné konfiguráky, takže je dobré si ich nechať porovnať cez nejaký zvýrazňovač rozdielov. Prípadné pluginy znova nakopírovať a nakonfigurovať, to je všetko. Zdá sa byť toho veľa, ale pri jednom používanom plugine, to je za pár minút.

EDIT: som si nevšimol, že to je rok starý topic, no mazať to už nebudem - možno to to niekomu pomôže



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 02.07.2008 00:48.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: kreion (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-18, 16:46

Áno, je to tak, pri tomto FCK Editore som zistil že viem o funkčnosti stránok ešte menej ako som si myslel. Absolútne zlyhanie, absolútna nefunkčnosť...to sa deje s FCK editorom, ktorý som nakopíroval podľa návodu a potom aj vložil všetky tie scripty podľa návodu na strane jedna. Čo sa stalo? Zmizlo mi celé textové pole "Úvodu" a naviac, ani ten FCK editor (ten panel) sa mi nechce zobraziť, namiesto toho mi to vyhodí chybové hlásenie, niečo s tým že mi nenašlo nejaký panel. Ach, môj idiotizmus nepozná hranice.
Prešiel som všetky návody na fóre a žiaden nepomohol. Nebol by mi niekto prosím ochotný upraviť aarticless a admin.php pre FCK editor, než z toho dostanem infarkt? :(

aarticles.php >[http://thewitcher.sk/admin/aarticles.php]

admin.php > [http://thewitcher.sk/admin.php]

môj mail je..mal by byť pri mojom nicku ....................tomu čo mi pomôže budem zaviazaný a vďačný :(


ozaj, cesta k fckeditoru... fckeditor/
písmená sú malé, hosting mám na linuxovom servery takže všetky src sú citlivé na veľké a malé písmená.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava kreion v 18.07.2008 16:47.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-21, 10:32

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------

> DODATOK:
> nasledovný kód je z mojich skúseností lepšie
> pridať do HTML hlavičky v admin.php:
> <script type="text/javascript"
> src="fckeditor/fckeditor.js"></script>
> Riešenie s volaním externého JS priamo v
> aarticles.php síce funguje, ale nefungujú niektoré
> šialenosti ako napríklad prepínanie viditeľnosti
> viacených textarea na ktorých je aplikovaný
> FCKeditor.


Kam mám prosím přímo ten kód pro script napsat? Otevřel jsem admin.php, může to být takhle (?) :

<script type="text/javascript" src="fckeditor/fckeditor.js"></script>
$rs_administrace=1; // promenna identifikujici administracni rozhrani
define('IN_CODE',true); // inic. ochranne konstanty

Předpokládám, že ne .

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava cross182 v 21.02.2009 10:33.

Re: Existuje jiz WYSIWYG pro 2.8.0 ?
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-02-21, 11:02

Tak jsem ten <script> hodil před "<?".

ALE poprvé se mi načetl editor jen u Hlavní text a pak vyskočila tabulka "Panel nástrojů "MyBasic" neexistuje" a nenačetl se editor v Úvod. Tak jsem dal F5, tabulka opět vyskočila, ale nenačetlo se to už ani v Hlavní text. Asi 5x jsem dal F5 a pořád to samé, až teď se mi zase načetl jen v Hlavním textu. U Úvod se mi zobrazuje jen taková šedá lištička s šipkou na začátku (zobrazuje se normálně pod těmi panely nástrojů).
Nevíte prosím co s tím?

EDIT: Tak jsem asi správně pochopil, že to "MyBasic" je nejspíš mnou vytvořené třída či tak něco. Ale nevím, jestli je už někde přímo v kódu nebo jestli sis ji vytvořil sám a pak použil. Nevím, kde ji hledat.
EDIT2: Tak už to asi mám, pardon. Já většinou až se na něco zeptám, tak to najdu ... pardon.

Jen doplním případně pro ostatní.
Stáhl jsem si FCKeditor 2.6.4. Pa3k zde uveřejnil (o stránku zpět) úpravu kódu do aarticles.php . Odkazuje se v ní na "my_fckconfig.js" viz: oFCKeditor.Config['CustomConfigurationsPath'] = '".$mydir."/FCKeditor/my_fckconfig.js' ;
Tento soubor ve verzi 2.6.4 není. Buďto si ho vytvořte, nebo v kódu umažte jen "my_" (tedy doufám, možná ten druhý způsob je lepší, jelikož může být se souborem 'fckconfig.js' propojeno ještě něco dalšího, což by s vytvořeným 'my_fckconfig.js' nefungovalo, ale nějak mi to nefungovalo ... asi se musí ještě někde přepsat cesta či co).

Vydávání mi zatím funguje, jen při editaci článku se mi editor nezobrazí - zobrazí se normálně originální phpRS formulář. Přitom jsem to id="aeuvod" a id="aetext" přidal i do fce FormUpClanek.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava cross182 v 21.02.2009 11:35.

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.