phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
předčasné založení tohoto vlákna
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-02, 14:17

IMHO bylo založení vlákna pro phpRS 280 předčasné. Případně mělo být toto vlákno skryto běžným userům...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: předčasné založení tohoto vlákna
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-03, 12:41

z casti suhlasim, ale z casti nie. predsa sa tu objavuju navrhy na vylepsenia a oznamovanie chyb. keby to bolo len pre urcitych uzivatelov, tak by tu najskor nebolo tolko prispevkov, ktore potlacia phpRS trochu dalej.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: předčasné založení tohoto vlákna
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-03, 12:48

No já moc nesouhlasím, protože BETA není podporována a je spousta uživatrelů, kteří si ji nainstalují a pak se zbytečně ptají. Počet těch dotazů bude stoupat a je to vlastně k ničemu. Jen to mate uživatele.

BTW je to můj názor. Rozhodně ale BFU nepotlačí phpRS do předu. Proto jsem psal, že je to spíše pro pokročilé usery.
No nic.. to už je OT, takže končím

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: předčasné založení tohoto vlákna
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-03, 13:45

Ano v tom hej. preto je v beta verzii napisane, ze nieje pre ostre pouzitie. Ked budu mat problemy s prechodom na final, tak si to sposibili sami a nemozu sa cudovat neochotov sa tym zaoberat, pretoze si nevedia precitat jasny napis v subore.

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: předčasné založení tohoto vlákna
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-04, 00:23

Proto jsem splacal xmisto kde se 280b1 - b2+ upravy testuje vcetne implementovani plugin a jak a co v tom vypada a jede.
Vcelku kdokoliv se muze na cokoliv zeptat rad mu odpovim popripade vycucam patricne soubory.
Jinak je to fakt jen problem nekterych nedockavych uzivatelu a tedy jen jejich problem.
[http://xmisto.wz.cz/]

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Atifan v 04.02.2006 00:23.

Re: předčasné založení tohoto vlákna
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-04, 10:44

Nejsem si jist, zda jsem správně pochopil význam tohoto vlákna, ale osobně nevidím žádný rozpor (problém) mezi existencí oficiální diskuze o nově chystané a testované verzi a skutečností, že ještě neexistuje (nebyla vydána) oficiální stabilní verze příslušné verze phpRS.

Pravdou je, že se u několika posledních verzí snažím zvýšit efektivitu betatestingu a umocnit tak přínos z této fáze a několika-úrovňová diskuze (v různých fázích, v různých skupinách lidí) o nové verzi k tomu určitě patří.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: předčasné založení tohoto vlákna
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 16:28

To: jirka

já s vámi naprosto souhlasím, že pro testování je potřeba širší skupina lidí, než to dělala doposud
(tady si sám sypu popel na hlavu...)

ale když se podíváte na některé dotazy, pak jsou to bohužel dotazy uživatelů, kteří ani něvědí, co mají udělat při instalaci ostré verze.

A tihle lidé se dozvěděli, že vyšla 280Beta, tak honem stáhnout a snaží se ji nasadit do ostrého provozu. Proto jsem napsal , že tento thread byl předčasně uvolněn pro širokou veřejnost

<flame>

např. dotaz, proč není 280ka v UTF8...
pokud tester potřebuje UTF8 tak si pochopitelně prožene phpRS konvertorem, protože ví, co dělá...

další co jsem zaregistroval, byl přechod mezi verzemi...
každý (alespoň ten, kdo si přečetl dokumentaci) ví, že součástí distribuce jsou rozdílové SQL soubory.

Proč tedy tyto dotazy???

</flame>

A tady bych se přiklonil spíše k vláknu, kam by mohli vstoupit pouze registrovaní testěři, něž široká veřejnost...



No a teď mne můžete roztrhat na kusy... :-))


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: předčasné založení tohoto vlákna
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 16:53

To je jeden z možných modelů a lze ho s určitou nadsázkou označit za ideální, ale problém je v tom, že phpRS komunita není schopna - alespoň já mám takové dosavadní zkušenosti - vygenerovat dostatečně velkou a spolehlivou skupinu betatesterů, kteří by každou novou verzi testovali v interním režimu.

Myslím si, že nemá smysl snažit se zjistit, zda je to problém lidech, managementu nebo komunikaci a tak postupuji cestou nejmenších problémů; tedy v režimu větších veřejných betaverzí. To však neznamená, že tato část projektu není ve vývoji a že např. při další verzi nezkusíme znovu využít pouze uzavřenou skupinu betatesterů.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: předčasné založení tohoto vlákna
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 18:41

je viděť, že názorově se už shodneme... :-))

já vím, s betatestery je to těžké (proto má poznámka o popelu na mou hlavu ..).
Pracovní povinosti má každý z nás a tak to jde celý život. No nebudu to tu dále rozvádět, to už je OT... :-))


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: předčasné založení tohoto vlákna
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 23:37

Betatester v ramci phpRS treba od rana do vecera, skoro nic jineho uz ani nedelam jen se bojim, ze jsem nekdy pro Jirku az moc velky stoura :-)))

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: předčasné založení tohoto vlákna
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-08, 23:45

njn, jenže ty se neptáš, jak založit DB, případně jak to, že 280ka není UTF

Ale jak říkám, už to začíná být hodně OT, takže prosím uzamknout tohle vlákno. Já k němu nemám práva. Děkuji

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Toto téma bylo zamčeno
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.