phpRS 2.8.x : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzích phpRS v2.8.x.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3
Re: Návrhy
Zaslán uživatelem/kou: rf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-02, 11:14

Rosťa napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Bylo by možné provázat blok (tedy jeho zobrazení)
> s právě prohlíženou rubrikou?

Doplnění této funkce by bylo výborné a našlo by myslím dost široké využití u mnoha uživatelů redakčního systému.


Re: Návrhy
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-02, 11:43

ja bych jeste doporucil pridat nejake lepsi osetreni chyb a jejich logovani
napr v tech novych db funkcich hned overit, jestli se dotaz povedl a pokud ne, tak zalogovat chybu (idealne do db a pokud db nefunguje tak do souboru)

Re: Návrhy
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-04, 06:42

> > Bylo by možné provázat blok (tedy jeho
> zobrazení)
> > s právě prohlíženou rubrikou?
>
> Doplnění této funkce by bylo výborné a našlo by
> myslím dost široké využití u mnoha uživatelů
> redakčního systému.

Ano, souhlas! Vyřešilo by to mnoho problémů s "překombinovaností" info sloupce, kdy tam mám/musím mít zbytečně mnoho inforamcí, které třeba se zadaným tématem vůbec nesouvisí.


Re: Návrhy
Zaslán uživatelem/kou: Rosťa (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-06, 18:16

Mám dotaz k registraci čtenářů. Jednak se mi nelíbí průběh registrace a úprava osobních údajů (po přihlášení by měla logicky vyběhnout hláška "vítej čtenáři XY" a ne formulář pro úpravu osobního nastavení; a když už upravím osobní nastavení tak by měl vyběhnout přehled mého účtu a ne jen "Vaše osobní nastavení bylo aktualizováno" s matoucím odkazem na nové přihlášení; a taky by bylo dobré ke každé této akci přiřadit ve slovníku vlastní nadpis || osobně navrhuji vznik těchto formulářů/infoboxů: přihlášení; přihlášen jako; úprava; přehled všech hodnot; smazání - to raději s potvrzením; smazáno --- a zobrazení linků na tyto jednotlivé akce pod formuláři/infoboxi).
Dál jsem přemýšlel nad komentáři:
Bohužel mi nějak nechodí reg. čtenářů u 280 a tak stále vycházím ze zkušeností s 265 (ještě jsem na svůj web registraci nedal - nejsem s ní příliš spokojen a tak se rejpu v kódu jak RS tak Galerie tak Knihy návštěv a snažím se to nějak dořešit - využití informací o registrovaném čtenáři při vkládání komentářů a záznamů).
Když jsem přihlášen jako reg.čtenář a komentuji článek tak se mi přeci nemusí zobrazovat formulářová pole jméno a mail ( i když předvyplněná) ale tyto informace stačí pouze zobrazit (bez možnosti jejich změny - proč je taky měnit). Tento princip bych též použil u komentářů ve fotogalerii a samozřejmě i v knize návštěv (vše si právě upravuji).
Dále bych u komentářů lépe ošetřil vkládání prázdných komentářů respektive komentářů bez vyplněného jména a titulku (samozřejmě u nepřihlášených čtenářů; nač zobrazovat titulek a jméno když tam žádná nejsou/nemusí bít?). Jen ať se pěkně formulář vrátí pisálkovi a ten ho podepíše a titulek může být třeba přednastaven z titulku článku "Komentář k článku: Název článku"; nebo se tak může doplnit prázdný titulek automaticky, když je nezadán).
Komentář bych taky doplnil o možnost jeho smazání a editace (tedy pro reg.čtenáře).
Jinak jsem s phpRS velice spokojen a děkuji jeho autorům a spolutvůrcům. To co zde píšu není žádná kritika, ale jen věci které si na svém RSku právě upravuji a domníval jsem se že by mohly být prospěšné i ostatním v jeho nové verzi.

Re: Návrhy
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-06, 19:59

S registráciou absolútne súhlasím, podobné pripomienky mám aj ja. Registrácia mi v 280beta2 funguje dobre, skús čistú inštaláciu a ak sa podarí nasimulovať nefunkčnosť bolo by dobre zistiť či sa náhodou nejedná o chybu.

Možnosť zmeny emailu by som pri komentároch nechal, predsalen niekomu sa môže hodiť uvádzať pod príspevkami rôzne kontakty. Knuhu návštev odporúčam - guestbook od smika, nepoznám kód guestbooku úplne do detailov ale myslím, že je riešený lepšie.

S čím ale nesúhlasím vôbec je mazanie komentárov autorom. Prináša to len neprehľadnosť a problémi so zobrazením potomkov ak zmizne rodič. Dodatočná editácia komentára jeho autorom by snáď bol zaujímavý prínos - pritom by šlo zariadiť editáciu aj pre neregistrovaných.

Re: Návrhy
Zaslán uživatelem/kou: Rosťa (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-06, 21:19

Používám právě guestbook od smika (za což mu děkuji), ale stejně se v něm vrtám abych vytvořil stejné podmínky a pravidla pro vkládání záznamů do guestbooku i komentářů (k článkům; a v mém případě i do galerie). Cílem těch úprav je stejné zobrazování loginu a jména čtenáře na všech místech webu, stejné procedury kontrol na login/jméno (registrovaný má rezervovanou přezdívku) a konečně i stejný průběh v případě nekorektně zadaných údajů (shodný login/jméno, neplatný mail, prázdný text záznamu => v takovém případě vrátit uživateli formulář k doplnění za obdobných podmínek). V současné době se každá tato součást systému chová jinak. Ale tohle sem (do návrhů na 280) asi zas tak moc nepatří - vždyť to jsou pluginy které si každý předěláváme po svém.
Jen mi šlo o dvě věci.
Vytvořit pro čtenáře lepší a přehlednější registraci.
Ošetřit komentáře proti nechtěným záznamům (mail, nick ....)
To s mazáním a editací komentářů je asi hloupost (přiznávám). Na jedné straně by měl čtenář možnost (a do jisté míry opodstatněnou) svůj komentář editovat třebas v případě pravopisné chyby nebo překlepu, ale jakmile mu umožníme byť editaci tak může celý obsah vymazat a v tu chvíli by případné reakce na jeho původní komentář opravdu ztráceli smysl.
V tom případě by možná jako další kontrola mohlo posloužit zobrazení náhledu komentáře před vložením (nejednou jsem se překlep a teprve náhled mě nakopnul k opravě a i v tomto fóru je možnost náhledu). I taková záležitost jako povolit/zakázat zobrazení mailu by mohlo být přínosem. Ten kdo o takou službu nestojí (zobrazení mailu) může přesto uvést svůj mail pro případ zapomenutí hesla.
Jsou to jen drobnosti a třeba mi ji zase pomůžete vyvrátit (a to je dobře, že si o tom tady můžeme pokecat) a nebo je podpoříte a třebas tím přesvědčíme tvůrce nebo si je někdo může zpracovat jako doplněk (úprava, plugin).

Re: Návrhy
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-06, 23:21

pa3k, Rosťa:
souhlasím s vámi, těhle broučku je tam vic, napriklad nedavno me dostalo kdyz guestook mi do bloku vypsal pomalu cely prispevek a smaily jsem nahradil v bloku * jelikoz zname uzivatele, ostatne kamos mi to predvedl. Pa tam byla chyba ze jeden zadla adresu na svuj web a meli ji vsichni pod nim taky :-)
Co se tyce te registrace souhlasim s Rosřou, uz to mam tak nejak nacrtly c oby to melo delat je to as ijak pises.
Ale zas na druhou stranu 1. Odivuju Jirku 2. je na kazdem kdo se do toho pusti aby si zbytek upravil. Proto je to tak jak to je a v ramci funkcnosti to autor tak povazoval za dobrou vec. Stejne tak predelavam pulku hlasek z lang, jelikoz jsou nekdy prilis zbytecne dlouhe napriklad proc "aktivni sytemovy blok" kdyz vsichni admini vi vo co go a staci jen Blok. prosne je nebo neni. Vzhledove to pak lepe vypada viz muj spachany online vypis plugin na xmistu.
Ale jak rikam za t ucenu je to dokonalej system a fantasticka droga uz pomalu ani neparim hrabu se v php a uzivatelsky si rikam co a jak vylepsit a furt neni nikde zadnej cil :-)

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Návrhy
Zaslán uživatelem/kou: Ruda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-07, 11:10

Dalo by se přidat ke každému článku zatrhávací pole, které by určovalo, zda se na článek vztahuje kontrola platnosti článků ? A v té souvislosti do konfigurace přidat, zda-li se hlídání platnosti vztahuje na celý všechny články nebo jen na články na hlavní stránce.

Případně alternativně ke článku přidat dvě zatrhávací pole - hlídat platnost na hlavní stránce a hlídat platnost všude ? To by bylo asi lepší a univerzálnější.

(Řada obcí používá phprs pro své webovské stránky a musí od nového roku řešit problém s elektronickou úřední deskou)

Ruda


Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.