phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: soptik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-08, 22:31

Nevím kde je chyba, ale zkoušel jsem zazálohovat databázi a po dalším exportu hlásí phpMyAdmin toto:


Pravděpodobně máte v SQL dotazu chybu. Níže uvedený výstup MySQL serveru (pokud je nějaký) Vám také může pomoci při zkoumání problému

ERROR: Neznámé interpunkční znaménko @ 43
STR: </
SQL: # --- Data z tabulky rs_vazby_prava ---


</p>

jiná verze phpMyAdmina hlásí toto:

SQL-dotaz:

CREATE TABLE rs_alias(
ida int( 10 ) unsigned NOT NULL default '' AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY ,
alias varchar( 20 ) NOT NULL default '',
hodnota varchar( 80 ) NOT NULL default '',
typ varchar( 10 ) default ''
)

MySQL hlásí: Dokumentace
#1067 - Invalid default value for 'ida'

databáze je bez jakýchkoli úprav jenom je vyexportována z phpRS. Dělá to jak při vygenerování do souboru tak na obrazovku.


SOPTIK
soptik.cz(at)seznam.cz

Re: MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: soptik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-08, 22:43

Teď jsem udělal ještě jeden pokus a to že jsem vytvořil novou instalaci, novou databázi a v zápětí provedl zálohu a inport. Chyba je stále asi se nám tam generuje něco co nemá v SQL expert zrovna nejsem:-)

SOPTIK
soptik.cz(at)seznam.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava soptik v 08.03.2005 22:44.

Re: MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-08, 23:25

a dela to i pri generovani SQLzalohy primo z admin rozhrani => zalohaDB ??

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: soptik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-08, 23:28

To dělá právě při generování zálohy z admin rozhraní myslím si že přes phpMyAdmina by to bylo v poho.

Re: MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-08, 23:30

no predpokladam, ze testujes 265beta3. jinak by to nebylo asi v tehle sekci... mas to na lokale nebo na webu?

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: soptik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-09, 06:11

Jo je to beta 3 zkoušel jsem to na lokále i na webu. Tobě to nedělá? Zkoušel jsi to?

SOPTIK
soptik.cz(at)seznam.cz

Re: MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: bkv (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-09, 21:53

z řádky

ida int( 10 ) unsigned NOT NULL default '' AUTO_INCREMENT PRIMARY KEY

smaz

default ''

a mělo by to fungovat.

Jak jsem našel na netu vadí to mysql 4.1.x.




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava bkv v 09.03.2005 22:12.

Re: MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: soptik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-13, 20:30

No to jsem ještě nezkoušel, ale zkusím.

Jinak jsem přišel na jinou věc, ale nedokázel jsem najít důvod proč tomu tak je a to, že z nějakého důvodu je záloha neúplná např.

čtenáři uloží se jenom popis příkazu ale jinak nic
u aliasu není příkaz pro vytvoření tabulky pouze data
atd.

dále jsem to nezkoumal.

SOPTIK
soptik.cz(at)seznam.cz

Re: MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-14, 00:01

no ja jednu chybku nasel.. tohle </p>. a mysql mi za to pekne vynadala do blbcu...:-D

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: soptik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-14, 07:23

Nojo ale ještě by jsi mohl napsat kde ta chybka byla :-) jinak nekoukal jsi se jestli se ti zalohují čtenáři?

SOPTIK
soptik.cz(at)seznam.cz

Re: MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: mex (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-14, 09:03

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> no ja jednu chybku nasel.. tohle </p>. a
> mysql mi za to pekne vynadala do blbcu...
>
> ------
> JaV
> ------

Tuto chybu jsem avizoval už před měsícem dokonce v beta2 (možná i v beta1) a každý mě odkazoval na zálohování z phpmyadmina. Chybička je asi někde při výpisu do souboru v admin/adump.php. Zkoušel jsem to hledat, ale nezadařilo se. Pro Jirku to bude určitě hračka a rychlá oprava do nové ostré verze.

Jirko, mrkni na to. Dík.

Re: MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-03-14, 10:53

mate pravdu, je to v adump.. radky 23-41..

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: MySQL databáze
Zaslán uživatelem/kou: merlp (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-08-03, 18:36

řešil jsem teď stejný problém s databází na phpRS 2.8.0 ... přechod na jiný hosting, tzn. znova nainstalovat phpRS a databázi. Ani mě nešla aktualizovat ze zálohy ze staréhiö webu ani ze zálohy z admin rozraní ani ze zálohy z phpMySQL se stejným názvem databáze, ale malinko jiná verze MySQL. Podařilo se bez úprav a to následujícím způsobem...

V phpMyAdmin jsem dal Export původní tabulkami jsem nastavil eport tabulky v SQL- struktura zaškrtnutá, ale jinak nic-Data zaškrtnutá i s předvolenými hodnotami-Do souboru ... (... je jméno databáze), komprese .zip

V nové databázi jsem dal import toho zipu s databází a naběhlo to bez problémů...

Jestli to bylo někde popsáno, tak se omlouvám, ale žádný z postupů mi nefungoval, až tohle... :-)



merlp
===============================================
[www.i-merlp.com]



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.