phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Ako vložiť PHP do bežného článku?
Zaslán uživatelem/kou: h5n1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-02, 14:19

Ja by som potreboval vedieť ako zariadiť aby sa dalo dať do bežných článkov zadávať aj kód v php.
Z bezpečnosťou nieje problém, keďže som sám sebe autorom a redaktorom, ale občas potrebujem niečo vytiahnúť z databázy priamo do článku a neviem ako na to.


Prosím ak niekto viete čo s tým tak poradte.
Ďakujem

Re: Ako vložiť PHP do bežného článku?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-02, 14:30

IMHO nesystémová vec, ktorú by som nerobil. Predstav si ten bordel, ktorý to spraví napr. s vyhľadávaním v obsahu článkov... a podobne.
Osobne by som radšej pridal funkciu do novej článkovej šablóny alebo vytvoril vlastnú značku, podobre ako pre vloženie obrázku z internej galérie. Tá značka dokáže prevziať parametre a vygenerovať podľa nich HTML výstup. Spracovanie prebieha samozrejme na úrovni php, takže treba dopísať kód pre spracovanie vlastnej značky a volať ho cez vloženie značky a parametrov do obsahu článku.

Re: Ako vložiť PHP do bežného článku?
Zaslán uživatelem/kou: h5n1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-03, 17:03

Takže podľa teba by bolo najlepšie urobiť aliasi k príkazom php-cka?

To síce nieje zle ale to dá dosť prace, ale je to fajn nápad skúsim to.
Ale neviem prečo by to malo urobiť chybu vo vyhľadávaní.

A nemohol by poradiť kde a ktoré príkazy upraviť aby mi tam išlo aj php-cko.Bez tých aliasov lebo mi to tak trocha súri a tá úprava by mi zabrala dosť času, keďže niesom priebojník v php, ale viem približne ako nato.

"samozrejme by som privítal dobrovoľnú pomoc, ak by niekto chcel pomôcť. ;-) "





Zatial dík aspoň za ten nápad.

Re: Ako vložiť PHP do bežného článku?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-03, 18:05

h5n1 napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Takže podľa teba by bolo najlepšie urobiť aliasi k
> príkazom php-cka?

alias resp. stránkový alias je niečo úplne iné. Viď: [http://www.supersvet.cz/dokumentace/stralias.html] Mal som na mysli "phpRS značky" viď: [http://www.supersvet.cz/dokumentace/clanky.html] bod. 7

> To síce nieje zle ale to dá dosť prace, ale je to
> fajn nápad skúsim to.
> Ale neviem prečo by to malo urobiť chybu vo
> vyhľadávaní.

Chyba vo vyhľadávaní... no nieje to úplne chyba ale ak by bol php kód v obsahu článku nijak by to čitateľovy pri vyhľadávaní nepomohlo, naopak, prípadné komentáre php zdrojáku alebo samotný kód by bol vo výsledkoch vyhľadávania ale čitateľ by sa k hľadanému obsahu nemohol nijako dostať. Príklad vyhľadávanie slova "echo" by IMHO mohla vrátiť veľmi zaujímavý vysledok :) proste sa mi toto tiešenie miešania obsahu s kódom vôbec nepáči.

> A nemohol by poradiť kde a ktoré príkazy upraviť
> aby mi tam išlo aj php-cko.Bez tých aliasov lebo
> mi to tak trocha súri a tá úprava by mi zabrala
> dosť času, keďže niesom priebojník v php, ale viem
> približne ako nato.

Pomôcť by to mohla zverejnená úprava pre povolenie php v obsahu bloku zverejnená na phpRS community webe.

> "samozrejme by som privítal dobrovoľnú pomoc, ak
> by niekto chcel pomôcť. ;-) "

ten nápad sa mi nepozdáva, je to nesystémové, nevidím v tom prínos - skôr naopak, preto sa nehnevaj že sa nezapojím

Re: Ako vložiť PHP do bežného článku?
Zaslán uživatelem/kou: h5n1 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-04, 20:10

OK aj tak vďaka pomohlo mi to.A už teraz pracujem na inom spôsobe.
Využijem možnosť spúšťania súboru s php scriptom (niekde som vydel že takáto možnosť) a upravim výstum tak ako to potrebujem.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.