phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
Problém s RSS pluginem 2.0.0
Zaslán uživatelem/kou: yves (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-02, 15:12

Dobrý den, naistaloval jsem do phpRS 2.6.5 plugin pro čtení RSS z webu [http://www.webinfo.sk].
Když pak tuto funkci vložím jako příslušný systémový blok, zobrazuje se v něm "chyba 04", tzn. že nelze otevřít vzdálený XML soubor. Máte někdo řešení tohoto problému, případně alespoň možnou/možné příčiny této chyby?
Velice děkuji za případnou pomoc.

Re: Problém s RSS pluginem 2.0.0
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-02, 18:38

Sak ti to funguje...
nebo nechapu, jak do systemoveho bloku? to je nejaka novinka? :)

Re: Problém s RSS pluginem 2.0.0
Zaslán uživatelem/kou: yves (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-03, 11:40

Jedná se o plugin RSS pro phpRS 2.6.5, který je ke stažení na adrese [http://www.webinfo.sk/download.php?soubor=58]. Po instalaci tohoto pluginu a jeho použití v bloku mi to hlásí "chyba 04", což znamená, že nelze číst xml, který mám v databázi systému nastavený jako aktivní. Zřejmě to bude problém s funkcí @file() v php. Domnívám se, že je to tím, že můj poskytovatel webhostingu má zřejmě zakázaný zápis do /tmp adresáře, nebo tak něco. Ptám se, jestli s tím má někdo zkušenost a případně jak to lze obejít či řešit.
Kolegovi ten plugin na jeho webu funguje, ovšem opět s výhradou: čeština je pok.rvená - kódování UTF8 namísto win1250 nebo iso8859-2. Řešil někdo úspěšně tyhle trable?

Re: Problém s RSS pluginem 2.0.0
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-04, 09:08

yves napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Po instalaci tohoto pluginu a jeho použití v bloku mi to hlásí "chyba 04", což
> znamená, že nelze číst xml, který mám v databázi systému nastavený jako aktivní.
> Zřejmě to bude problém s funkcí @file() v php. Domnívám se, že je
> to tím, že můj poskytovatel webhostingu má zřejmě zakázaný zápis do /tmp adresáře,
> nebo tak něco.
> Ptám se, jestli s tím má někdo zkušenost a případně jak to lze obejít či řešit.

s timhle pluginem jsem se taky pral a rozchodil ho OK.
Jedine co mi vadilo, byla moznost pouze jednoho serveru (tedy ja na vic RSS kanalu neprisel... :-(( )
A tak pouzivam ten druhy RSS plugin


> Kolegovi ten plugin na jeho webu funguje, ovšem opět s výhradou: čeština je pok.rvená - kódování
> UTF8 namísto win1250 nebo iso8859-2. Řešil někdo úspěšně tyhle trable?

Ano, problem s kodovanim cestiny...
Odpoved je ve foru jiz nekolikrat. Bud mit nainstalovany "iconv" nebo pouzit "autoczech"

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problém s RSS pluginem 2.0.0
Zaslán uživatelem/kou: yves (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-04, 10:08

Děkuju za odpověď. Myslíte, že by bylo možné poslat mi Váš fungující RSS plugin na uher.ivo@seznam.cz? Vím, že Vám to jistě dalo spoustu práce, ale v php jsem v podstatě začátečník. Pokud to nejde, nevadí, i tak děkuji alespoň za tip a radu. A propos, "ten druhý plugin" je který? Resp. kde je k mání, jen pro zajímavost?

Re: Problém s RSS pluginem 2.0.0
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-04, 10:43

není problém, posilám.

P.S.

funkční pro phpRS 265. výše jsem nezkoušel...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Problém s RSS pluginem 2.0.0
Zaslán uživatelem/kou: loki (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-05, 11:25

Zdravim prave jsem RSS plugin instaloval a vypada to ze bezi dobre alspon v admin rozhrani, ale vubec netusim jak to mam dostat na web :( Nema nekdo nahodou nejakej manual jak to rozchodit? dik moc

Re: Problém s RSS pluginem 2.0.0
Zaslán uživatelem/kou: loki (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-05, 11:32

a jeste jedna vec jakej soubor z toho pluginu muzu pouzit pro svuj rss kanal (omlouvam se za mozna hloupe dotazy jsem zacatecnik)

Re: Problém s RSS pluginem 2.0.0
Zaslán uživatelem/kou: yves (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-05, 12:51

1) po úspěšné instalaci pluginu si v administraci RSS přidáte RSS adresu (nebo využijete jedné ze dvou, které jsou do příslušné databázové tabulky přidány instalačním skriptem) a nastavíte ji jako aktivní
2) do svého systému si standardně přidáte nový blok, přičemž zvolíte šablonu RSS/XML zprávy

Pokud Vám vše bude fungovat (nedočkáte se v bloku zobrazení nějaké z chyb), na vašich stránkách se v novém bloku budou zobrazovat zprávy z aktivního kanálu.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.