phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
problémy se 3. sloupcem
Zaslán uživatelem/kou: marty110r (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-10, 11:40

Ahoj všichni,

Mám problém se zobrazování layautu. Doposud jsem fungoval ve dvojsloupcovém a teď bych rád ještě třetí sloupec.

Problém je v tom, že i když použiju layaut v originálním stavu - bez svých ůprav, tak se mi sice vytvoří místo pro 3. sloupec, ale už se v něm neobjeví žádný přidaný blok. ( V konfiguraci mám u požadovaného bloku samozdřejmě přepnuto na " zobrazit ve 3 tím sloupci.

Nazapírám že jsem dost věcí , většinou metodou "pokus - omyl", přetvořil k obrazu svému, bohužel tolik že nejsem schopen zjistit která z těchto ůprav tento stav mohla způsobit.

Problém je zřejmě někde v generování výsledné stránky, ale bohužel nevím jak na to.

Věděl by někdo??

Moje stránky: www.skoda110r.com

ve 3. bloku je teď "zapnutá" anketa - kterou by jste viděli kdyby to fungovalo :-)

Re: problémy se 3. sloupcem
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-10, 13:49

mno, ja moc layoutum nerozumim, ale zuksim rict zde svou domnenku: Nebude to tim ze mas layout, ktery byl kdysi urcen pro phprs 2.3.0. ?

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: problémy se 3. sloupcem
Zaslán uživatelem/kou: marty110r (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-10, 17:04

Zdravím kolegu šílence do aut - i když do jiné značky :-)).

Tím to asi nebude, když jsem začínal tak to na 100% fungovalo, někde jsem to změnil, ale
v layautu to určitě není protože i když použiju stáhnu ten můj původní znova z netu, nebo použiju jiný, tak to taky nejde. Bude to přepsané někde v konfiguračních souborech PHPRS ale bohužel netuším ve kterým. Nejjedoduší by ho bylo přehrát originálním PHPRS, ale to bych přišel o spoustu nastavení které jsem tam udělal, fungují a vyhovují mi.

Však já na to přijdu, casu je dost :-))

Re: problémy se 3. sloupcem
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-10, 17:32

Ten layout je celý nejaký uletený o 100% doprava :-/ nezobrazovanie 3. stĺpca by mohlo byť chybou v globálnej šablone (chybajuca značka <*syssl:3*> alebo je chyba v identifikácii šablony (lengine.php) Chcelo by to vidieť obsah lengine a globálne šablony.

Re: problémy se 3. sloupcem
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-10, 20:24

hlavne se po umazani a obnoveni zmeni cislo sloupce..

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: problémy se 3. sloupcem
Zaslán uživatelem/kou: marty110r (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-10, 21:19

testoval jsem to na localu, smazal jsem komplet celý PHPRS, mimo databáze a config.php, nahrál jsem tam nově staženou instalaci PHPRS 2.6.5 a naprosto jiný layaut.

Dokonce i ten config jsem dal nový jen jsem skopíroval sekci s heslama a názvem databáze.

Nemůžu si pomoct ale dělá mě to pořád.

Nepochybuju že to je moje chyba a moje hloupost - ale já na to přijdu.

Jeden stupidní dotaz - dá se nastavit aby se třetí sloupec zobrazoval POUZE na hlavní stránce a zbytek se choval jako dvousloupcový layaut??

Jestli nedá tak prosím berte celý tenhle dotaz jako bezpředmětný.

Díky všem za odpovědi

Marty

Re: problémy se 3. sloupcem
Zaslán uživatelem/kou: Dawe (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-10, 22:51

dá, nedávno se to tu probíralo určitě to tu najdeš ,-)

Edit: [http://www.phprs.net/forum/read.php?12,580,583#msg-583] :-))

Dawe
[http://ww2-memorials.com]
PHP antitalent



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Dawe v 10.04.2006 22:53.

Re: problémy se 3. sloupcem
Zaslán uživatelem/kou: marty110r (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-10, 23:03

Díky Dawe, máš pravdu je to tam - určitě to udělám.

Ach jo takže ten zatracený 3. skoupec musím rozchodit :-))

Díky moc

Martin


Re: problémy se 3. sloupcem
Zaslán uživatelem/kou: marty110r (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-27, 11:38

Je mi to strašně trapný, ale aby bylo vidět řešení problému, tak se prostě musím přiznat k vlastní hlouposti.

Né že bych ten sloupec řešil denně půl roku :-) to ne, ale párkrát jsem se k tomu vrátil a skušebně přeinstaloval několik layautů.

Abych to nerozmazával - chyba byla mezi klávesnicí a židlí - v okně phprs ÚPRAVA SLOUPCŮ, jsem sice
správně zjistil že se zobrazení toho kterého bloku ve sloupci dá vypnout a zapnout, ale už jsem si trapně nevšimnul že se dá vypnout zobrazení CELÉHO SLOUPCE. Tam byl zakopaný ten pes.

Takže je to ponaučením pro všecky - chba je většinou v 1. řadě zaviněná nepozorností a rukama :-))

Omlouvám se že jsem tady mrhal vaším časem.

Ahoj

Re: problémy se 3. sloupcem
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-27, 15:45

Je to posunute cele doprava, sprav si to.. (jak psal pa3k)
A Nejlepe dej nahoru nejake logo nebo neco, je to moc nalepene nahoru..

Re: problémy se 3. sloupcem
Zaslán uživatelem/kou: marty110r (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-27, 22:23

Já to tenkrát spravil, ale jen v download.
Base jsem nechal být, no a dneska jsem se v tom vrtal aby se na čelní stránku používal
3 sloupcový a na články dvousloupcový layaut tak se mi tam ta chyba zase vrátila.

Ale moc děkuju, ono to v IE a v Avant browseru fungovalo,
to jen Opera a FireFox se cukali :-)

Vršek nechám tak, podstatný jsou informace, jsem automechanik a né atomovej fyzik,
už takhle mám toho " programování " až nad hlavu :-))

Díky Marty



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.