phpRS 2.6.5 : phpRS Fórum
Toto fórum je určené výhradně k diskuzi o verzi phpRS v2.6.5.
phpRS - redakční a informační systém
pridanie dalsej hodnoty do sablony pri vydani noveho clanku
Zaslán uživatelem/kou: brian (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-22, 14:48

hi all potreboval by som pridat do sablony kde piseme novy clanok este jedno menu rozdelenie podla
regiónu v databaze som vytvoril v rs_clanky /priehradku/ a to menu by vyzeralo rovnako ko napr vyber clakovej sab dlhy, kratky a zapisal by do db value ako ciselnu hodnotu pomocou ktorej by som mohol potom filtrovat vo vyhladavaní.

neriesil to niekto
thanks brian

Re: pridanie dalsej hodnoty do sablony pri vydani noveho clanku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-22, 15:02

Samozrejme riešil.
Ak máš upravenú databázu a administračné rozhranie (pridanie nového článku aj editáciu existujúceho článku) potrebuješ ešte upraviť
triedu CClanek, v trclanek.php

upravíš funkciu:
function Ukaz($co = '')


tak že pridáš ďalšiu možnosť výstupu v switch($co)
a upravíš dotazy vo funkciách
NactiClanek($link = 0) a NactiClanky($mnozstvi = 0, $od = 0)


Potom už používaš v článkovej šablóne metódu $GLOBALS["clanek"]->Ukaz("tvoja_hodnota")



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava pa3k v 22.02.2006 15:06.

Re: pridanie dalsej hodnoty do sablony pri vydani noveho clanku
Zaslán uživatelem/kou: brian (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-02-23, 15:34

dakujem pa3k skusal som to ale spatne v tej sablone v admin kde pisem novy clanok mi nejak nejde vlozit to menu
sa my to nezobrazi vobec chcel som to upravit z toho kodu pre vyber sablony .

aby som ti to konkretnejsie opisal budem mat na portali 4 hlavne kategorie clanky , prevadzky , pracovna ponuka , kurzy - vzdelavanie a asi najschodnejsie riesenie koli tomu ze to bude vlmi velky portal po informacnej stranke by som xcel upravit admin aby som mal priamo 4 linky napr. pridaj clanok , pridaj prevadzku , pridaj kurz , pridaj prac ponuku , s clankovymy sablonamy nemam problem to dokazem upravit. ale moc mi nejde ta komunikacia php z databazov php sa ucim len a phpRS predtym som ho ani nevidel ale citam forum a ucim sa .

kazdy tu sekciu by som potreboval mat vlastnu admin sablonu ale v db to moze byt vsetko clanok skor mi ide o to ako urobit tu sablonu v admine.
sablona bude vsade rovnaka len k nej budu pridane napr pre prac ponuku ked vkladam clano + vyber regionu + vyber oblasti prace
alebo prevadzky sablona + vyber regionu + zaradenie do kategorie
...


aka kolvek rada alebo napad na zjednodusenie pomoze dik za tvoj cas pa3k



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.