phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
phpRS a SEO
Zaslán uživatelem/kou: destofka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-28, 07:50

Rozbehal uspesne som svoj web na phpRS. Vsetko bezi ako ma, ale trapima jedna vec.
SEO. Ako, mozem pomoct svojmu vebu ziskat napr. vacsi PR v Googli?

- Pri pridavani clankov sice zadavam klucove slova, ale tie asi nemaju velky vyznam pre google, .... alebo?
- Tak isto hlavna stranka. Viem nekde pridat klucove slova?
- Nadpisy clankov ktore su zobrazene na hlavnej stranke rata fultext-vyhladavac ako? Bere ich vobec v uvahu? (stranku som nechal prejst cez Egometr a aj ked som mal zadane slovo v nadpise na hlavej stranke nenasiel mi ho tam ani raz!!!)

Pochvalte sa a zaroven poradte, nam menej skusenym, ako ste pomohli svojim webom s phpRS dostat sa vyssie.
Dik.

Re: phpRS a SEO
Zaslán uživatelem/kou: pbuva (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-28, 17:14

V tomhle pripade by spis zato stalo vedet jak moc celkove vas indexuje google. Kolik stranek a tak.
Mimochodem, v layoutu phprs se nepouzivaj H1-3 znacky, nutno dopsat.

Re: phpRS a SEO
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-28, 19:11

Doporučuji přečíst si něco o SEO technikách a pak je aplikovat na svůj web. Žádný RS vám sám o sobě nepomůže zvýšit hodnotu vašeho webu.

Jak jsem již párkrát psal, stačí poupravit globální a článkovou šablonu a hned máte půl práce hotovo. - Co tím myslím? Např. v globální šabloně může přidat informační HTML meta tagy a vytvořit kvalitní navigační lištu usnadňující pohyb po webu (nejen robotům, ale i čtenářům). V rámci článkové šablony můžete zase aplikovat H tag (nejlépe H1) a vložit hyperlinky na článek, sekci a případně třeba přehled článků daného autora.

Dále je dobré zajistit aktuální přehled rubrik - napříkad prostřednictvím systémové bloku "Seznam rubrik" - a dalšími dodatečnými hyperlink rozšířit prostupnost celého webu. O "title" stránky se stará phpRS automaticky, takže tuto věc není nutné ladit.

Pokud uděláte výše uvedené, tak hodnota (či chcete-li pozice) vašeho webu ve vyhledávačích bude již v podstatě záviset pouze na klavitě vámi publikovaných textů (záleží i na obsahu článku) a jiných těžko ovlivnitelných parametrech (myslím tím např. počet webů odkazujících na vaši stránku a jiné preferenční body, které zvyšují hodnotu vašich stránek).

Platnost výše uvedeného jen dokazuje Super Svět. Zadejte na www.google.com řetězec "Vánoce 2004" (s nebo bez uvozovek) a hádejte kdo vám vyskočí na prvím místě? - A to Super Svět ani neprošel žádnou SEO kůrou nebo speciálním laděním. Zkrátka stačí prostupný web a čistý HTML kód (nemusí být snad ani 100% validní, ale hlavně jednoduchý a čitelný).

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: phpRS a SEO
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-28, 19:54

Jirka v podstate napsal vsechno, ale jeste nezminil napriklad castou aktualizici, cim vice se neco deje, tim lepe...

<offtopic>
PS: Ja jsem taky na SEO ani nesahl a jsem v googlu na prvnim miste na spojeni "nejkrásnější vánoce" nebo "michalek"
</offtopic>

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: phpRS a SEO
Zaslán uživatelem/kou: destofka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-03, 06:22

:-) dakujem :-)

Re: phpRS a SEO
Zaslán uživatelem/kou: kubicek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-17, 22:04

Zajimalo by mne, zda by slo nejakym zpusobem "prelozit" adresu v adresnim radku - dam priklad. Clanek s titulkem "Svet je krasne misto" nebude mit adresu [http://www.servera.cz/view.php?cisloclanku=2005011202], ale [http://www.server.cz/svet-je-krasne-misto.php] (nebo .htm)... podobně jsem to videl, ze to umi nektere blogovaci programy...




Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.