phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-15, 09:21

Hledal jsem, ale nenašel jsem žádnou odpověď nebo radu. Pravděpodobně aktualizací serverů na endoře na všech webech přestali fungovat návštěvní knihy a to tak, že po zadání příspěvku a jeho odeslání se místo přidání příspěvku zobrazí Nezadán text příspěvku. Zde jsou stránky, kde to nafunguje [url] [http://bd3277.8u.cz/guestbook.php][/url] Zkoušel jsem projít databázi, ale na nic jsem nepřišel.
Jediné co jde, je, že se vloží smajlík a potom editací databáze se vloží libovolný text, který je pak vidět.

Mnohokrát děkuji za každou radu.

No ještě jsem přišel na to, že nufunguje soubor forum.php, tedy od té doby co proběhl ten upgrade endory.
[http://bd3277.8u.cz/forum.php] V administraci to vidím normálně a i funkčně to funguje.

Zde je výpis serveru PHP [http://bd3277.8u.cz/in.php]





Celkem upraveno 4×. Poslední úprava roman v 15.02.2013 10:13.

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-15, 10:42


Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-15, 10:46

Pozrieť do kódu na spracovanie premenných, ak môžeš, zverejni niekde guestbook.php premenovaný na .txt. Kľudne aj tu ako prílohu.

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-15, 11:01

Spíše bych to viděl na problém ve vyhodnocování. Funkce eregi je od verze 5.3.0 deprecated a v 5.4.11 již nemusí vracet validní výsledky. Soubor gb_funkcie.php

Navíc jako nepřihlášenému se mi nezobrazí antispam.




* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-15, 11:27

No ja netusím čo tam je za kód, tieto pluginy nepoužívam, ale ak by sa dal niekde vidieť kód, asi by sim videl, kde je problém.

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-15, 11:38

Chyba je v diakritice.

Pokud se vloží cokoliv co obsahuje diakritiku, pak je nesprávně vyhodnoceno (autor, url, text).
Příspěvky bez diakritiky jsou uloženy správně [http://bd3277.8u.cz/guestbook.php]

Co zkusit dát do config na začátek:
mb_internal_encoding("WINDOWS-1250");

Pokud mám správně zápis znakové sady.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 15.02.2013 11:43.

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-15, 13:40

Posílám v příloze jak guestbook tak forum u kterých se chyby projevily. Aktualizací endory přestal fungovat fckeditor, ale to jsem již pořešil novou verzí a případně děkuji pak za radu, jak jsem již psal v jiném tématu ohledně vkládání obrázků zkrz novou verzi fck editoru. Nicméně tou aktualizací jsem přišel na další tyto dvě chyby. Děkuji moc za každou radu.

PS: dostal jsem se k tomu až teď, od rána jsem byla na křesle a montobali mi zuby:)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava roman v 15.02.2013 13:48.

Přílohy: forum.txt (6kB)  
Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-15, 13:41

Posílám v příloze jak guestbook tak forum u kterých se chyby projevily. Aktualizací endory přestal fungovat fckeditor, ale to jsem již pořešil novou verzí a případně děkuji pak za radu, jak jsem již psal v jiném tématu ohledně vkládání obrázků zkrz novou verzi fck editoru. Nicméně tou aktualizací jsem přišel na další tyto dvě chyby. Děkuji moc za každou radu.

Přílohy: guestbook.txt (11kB)  
Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-15, 14:26

Děkuji za radu a kde to mám změnit? Stačilo by mi alespoň napsat co mám na tom řádku 54 v souboru session.inc.php zaměnit. Děkuji za každou radu.

Ještě jsem zjistil, že se přestaly načítat z rss.php zprávy např. do postranního panelu ve windows a pod.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava roman v 15.02.2013 17:16.

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-15, 20:53

Tak se mi podařilo forum díky majiteli stránek, který již podobný problém řešil, v příloze je opravený soubor.
Nicméně se stále potýkám s rss.php zobrazují se jenom datumy článků. viz [http://bd3277.8u.cz/rss.php] a guestbook.php jak jsem již popisoval.

Děkuji za každou radu.

Přílohy: session.inc.php.txt (12kB)  
Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-15, 21:12

Stále se domnívám, že na vině je kódování.
Prozatím jste nezkusil dát do config.php kód, který jsem doporučil.

Na webu používáte cp 1250 a soubory máte v kódování UTF-8. Dokonce i tabulky máte v kódování UTF-8. To prostě nejde dohromady.

Používám stejnou verzi a rss mi funguje [http://www.kksmirice.hys.cz/rss.php]


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 15.02.2013 21:20.

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-16, 08:39

Zkoušel jsem do config vložit mb_internal_encoding("WINDOWS-1250"); , ale nefunguje mi to. Když jsem kdysi dávno upravoval a instaloval PHPRS, tak jsem vycházel z adresáře PhpRS_281.zip a nic jsem neměnil, tedy ani .sab ve kterém je windows-1250 a i v config.php bylo windows-1250. Taktéž při importu do MYSQL jsem volil windows-1250, ale v databázi mají utf8_general_ci. V současné době mám v databázi utf8_general_ci v .sab souboru windows-1250 a v config.php také, přikládám ho v příponě. Zkoušel jsem v .sab souboru dát utf a diakritika v knize funguje, ale ostatní články na webu mají klikiháky. Tak nevím co stím, nejhorší je, že jsem z takto upraveného základu vycházel u dalších dvou webů, kde je stejný problém. Jednou jsem tady již diakritiku řešil a p3k mi tehdy poradil "odremovat" tyto řádky

//--[kodovani pro komunikaci se serverem]-----------------------------
// nastaveni kodovani pro komunikaci s MySQL serverem; plati pouze pro verzi MySQL server 4.1 a vyssi; v pripade nizsich verzi nema smysl pouzivat, protoze neexistuje podpora

switch(strtolower($GLOBALS['rsconfig']['kodovani'])):
// nastaveni probiha automaticky; v pripade nestandardniho nastaveni MySQL serveru nutno pripadne SQL prikazy upravit
case 'windows-1250': phprs_sql_query("SET NAMES 'cp1250'",$dbspojeni) or die('System nemuze nastavit kodovani cp1250! / Could not set names cp1250!'); break;
case 'iso-8859-2': phprs_sql_query("SET NAMES 'latin2'",$dbspojeni) or die('System nemuze nastavit kodovani latin2! / Could not set names latin2!'); break;
case 'utf-8': phprs_sql_query("SET NAMES 'utf8'",$dbspojeni) or die('System nemuze nastavit kodovani utf8! / Could not set names utf8!'); break;
endswitch;

a pak to fungovalo, ale to s tím asi nesouvisí.

Děkuji za každou radu, jak to dát dohromady.

PS: když vyrobím config1.php ve kterém nastavím utf-8 a v rss to upravím také na config1, tak se mi rss zobrazí správně, ale to není řešení.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava roman v 16.02.2013 08:50.

Přílohy: config.txt (7kB)  
Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-16, 09:35

Řešením je nastavit v configu kódování na UTF-8, převést obsah databáze na UTF-8 a pak Vám vše bude fungovat korektně.

Prostě a jednoduše se tam "mydlí" nesprávně vyhodnocované znaky, které jsou načteny v cp1250 ale systém s nimi pracuje v UTF-8.

EDIT:
Pokud nechcete experimentovat s "ostrou" verzí webu, můžete si na Vašem hostingu založit druhý web a databázi a zkopírovat jak web tak i databázi na novou doménu, nastavit v config.php přístup k záložní databázi a provést úpravy nejprve na tomto cvičném webu.
V případě, že budete potřebovat pomoci, můžete mne kontaktovat na prolamy(uzenáč)email.cz s odkazem na toto téma.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava Lonanek v 16.02.2013 10:27.

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-16, 14:28

Už jsem z toho tumpachovej, když nastavím v config utf-8, tak mi nefunguje index.php, asi kvůli reklamě nebo co, protože ostatní fungujou.

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-16, 14:45

Je to velice jednoduché.
Plácáte se na webu z jednoho kódování do druhého.
Použitý styl máte v cp1250 (viz lengine.php) ale samotný soubor je v UTF-8), článkové šablony máte v kódování cp1250.

Ve Vašich šablonách máte "natvrdo" použito kódování windows-1250. Tedy nezávisle na použitém kódování v config.php
Soubory jsou také v kódování windows-1250


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava Lonanek v 16.02.2013 14:51.

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-16, 14:55

Mohl bych Vás tedy požádat o pomoc, vůbec nevím jak k tomu mohlo dojít, že v tom mám takový hokej.

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-16, 15:00

Upravte si config.php do původní verze (aby Vám fungoval web alespoň nějak) a kontaktujte mne na výše uvedeném emailu.
Pokusíme s tím něco udělat...


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-16, 15:09

JJ, ale s configem jsem mimo změny anketa_delka_omezeni, max_delka_slova, cla_delka_omezeni a nastavení práv nic nedělal, takže mám nastavit v config utf-8 nahrát a pak se ozvat?

Re: Návštěvní kniha
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2013-02-16, 15:11


Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.