phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Problém s diakritikou ve vyhledávání
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-08-26, 15:58

Vím, že se toho tady napsalo ohledně diakritiky hodně, ale mám takový speciální problém.

Když někdo něco na mém webu vyhledává, automaticky se hledaná slova ukládají do tabulky v databázi. Pokud se některá hledání opakují, počítá se i četnost. Pokud mě zajímá, o co mají při hledání čtenáři zájem, mrknu se v administraci webu na přehled.

I přesto, že diakritika na webu funguje normálně, v tabulce se zaznamenávají hledaná slova se správnou diakritikou, např. "třídní učitelé 6,třídy", ale také úplné nesmysly např. "pÄ‚Å»Ă?‚żĂ?‚˝ipojenÄ‚Å»Ă?‚żĂ?‚˝ z domova".

Nemáte někdo prosím radu, kde může být problém?

Předem díky. Martin

Martin Fous [http://www.zsjvm.cz]

Re: Problém s diakritikou ve vyhledávání
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-08-26, 17:44

jakou máš verzi MySQL?
máš verzi phpRS 2.6.5?
přidal jsi si sám nastavení kódování pro komunikace s databází? neboť v 2.6.5 se to nijak neřešilo

Re: Problém s diakritikou ve vyhledávání
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-08-26, 17:59

Kódování stránek je WINDOWS-1250. Nevím jaké je kódování tabulky a její porovnání, tedy jak byla založena.

IMHO je možné, že při vyhledávání někteří přepnou kódovou sadu na stránce (zdá se mi to nesmysl, ale lidský faktor umí i jiné zázraky). Takhle těžko říci, když nevidím co se při vyhledávání v různých kombinací zapisuje do tabulky.

Rada? Zkontrolovat znakovou sadu tabulky, včetně porovnání. Pak testovat s různými variantami. Zkontrolovat kód pro vyhodnocení a ukládání dat do tabulky.

Víc teď asi těžko něco...

Také bych se věnoval ošetření řetězce, který vstupuje k uložení do tabulky!!! Tam může být ten problém.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Problém s diakritikou ve vyhledávání
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-08-26, 18:11

no ono někdy je problém, že když není definováno kódování pro spojení se serverem, tak na sdílených databázových serverech se to kódování "záhadně" mění samo, že tak trochu záleží i na další uživatelích a jestli oni nedefinovali nějaké kódování, které se pak použije i jinde, zvláště, když se používá mysql_pconnect na perzistentní spojení

Re: Problém s diakritikou ve vyhledávání
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-08-26, 19:01

Souhlas,

nicméně vstup se ošetřit dá. I za cenu vyhledávání a ukládání bez diakritiky.....
Možná by stálo za úvahu přejít na verzi 2.8.x

Samozřejmě si to nejprve připravit na lokále a pak to celé dát na ostrý web.



* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Problém s diakritikou ve vyhledávání
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-10-23, 22:13

Děkuji za reakce. Zkusím různé kombinace kódování a uvidím, co bude fungovat.

O přechodu na verzi 2.8.x neuvažuji. Verzi 2.6.5 jsem hodně předělal a mám tam věci, které nejsou ani ve 2.8. Delší dobu nesleduji dění kolem phpRS a tak ani netuším, zda se připravuje nějaká další verze. Pokud ano, pak by snad měl přechod smysl.

Martin Fous [http://www.zsjvm.cz]

Re: Problém s diakritikou ve vyhledávání
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-10-24, 10:22

no pokud jsi udělal hodně svých úprav, tak se ne nich neobejdeš ani na 282-verzi. Pokud jen trochu občas kokneš sem na fórum, tak ji právě připravujeme, tak se snad i do konce roku dočkáme.

Já ji jedu na jednom z mých webů. a díky opravám a záplatám (a taky vlastním úpravám) nějak drží a odolává.

Too co te%d ještě připravují kolegové (pa3k, MirekS, XSuchy a další....) by snad mělo být ještě stabilnější,
Já jen potřeboval trochu zabezpečení :-)

A pokud jde o verzi 265, šáhni do configu a povol spojení s DB serverem, bylo zavřeno, je to někde u konce, pak by výstup z DB měl být teoreticky OK, tedy zatím jsem neshledal žádný problém, protože tuhle dřevní verzi (navíc, ještě jakousi alfu) mám do dneška v provozu a zatím drží :-(

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.