phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Navigacni lista v indexu
Zaslán uživatelem/kou: ententeak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-11-22, 10:13

Zdravim, chtel jsem se zeptat, jakym zpusobem bych mohl dostat 1. navigaci listu ze search.php (| 0-15 | 15-30 | 30-39 | ...) do indexu, ale aby mi tam zůstalo i to "předchozí-následující"? Potřeboval bych totiž větší přístupnost ke starším článkům, než se k nim proklikávat po stránkách...
snad jsem svůj problém popsal dostatečně. Předem děkuji za odpověď.

..::www.ENTENTEAK.cz::..

Re: Navigacni lista v indexu
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-14, 02:33

V cyklu vložit odkazy na požadovaný počet stran (pokud všechny, tak bych to rozmyslel, pže poté může být odkazů neúměrně mnoho a na hl. stránce by to moc dobře nevypadalo - lepší řešení např. vždy 7 stran, o 3 na každou stranu + aktuální, pokud je na nějakou stranu málo stran, o to víc zobrazit na druhou). Se search.php to nemá co dělat, pouze nastavíš linky na /?strana=i, kde i bude požadovaná strana - tedy např. (hodně zjednodušeno, budeš muset min. zjistit max. počet stran, ošetřit vyšší číslo aj.):
// zjisteni poctu clanku
...
// zjisteni max. strany (dle nastaveni po kolika se ma strankovat)
...
$i = 1;
while ($i <= $max_strana) {
    ?>
    
    <a href="/?strana=<?php echo $i; ?>"<?php echo (true === isset($_GET['strana']) && (int)$_GET['strana'] === $i ? ' class="active"' : ''); ?>>[<?php echo ($i - 1) * $po_kolika_strankovat + 1; ?>-<?php echo $i * $po_kolika_strankovat; ?>]</a>
    <?php
    $i++;
}

Příklad je hodně zjednodušený. Musíš si (pokud budeš mít zájem) upravit mnou zmíněné zobrazeování pouze o x doprava a y doleva od aktuální. Jediné co je v příkladu navíc ošetřeno je označení právě aktuální strany - CSS třídou active - lze samozřejmě změnit za cokoliv jiného.
Jinak pokud zvolíš skutečně toto stránkování hl. stránky, nedoporučuju ponechávat i defaultní - rozhodni se pro jedno dle tvého názoru lepší řešení.

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava xsuchy09 v 14.03.2009 02:35.

Re: Navigacni lista v indexu
Zaslán uživatelem/kou: ententeak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-14, 09:39

díky za radu, ale v PHP ještě nejsem tak sběhlý, abych to byl schopnej sám upravit..
když to do index.php vrazím, tak jak to je, tak to nefunguje... a nějak se neorientuju, kde a proč začíná který <?php.. když je celej soubor v php a vše zobrazitelný se zobrazuje přes echo.. mám v tom trochu guláš

předem dík za vysvětlení.l

..::www.ENTENTEAK.cz::..

Re: Navigacni lista v indexu
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-14, 12:19

Takto to samozřejmě fungovat nebude, je to jen hrubý náznak jak na to. 1) musíš dodělat zjištění počtu článků, 2) po kolika se má stránkovat, 3) ukázka je pro zobrazení celého rozsahu, což jsem jasně psal, že nevím, zda je zrovna vhodné. Jinak proč někde začíná a někde končí php je jedno - můžeš to předělat a vše mít v echo. Není ovšem jediného důvodu, proč statické texty "echovat" pomocí php, když má php tu jednoduchou možnost dočasně vypnout a opět zapnout pomocí sekvence ?> resp. <?php. Pokud ti ukázka nepomůže, asi to sám nezvládneš a buď někoho ukecej, nebo někomu danou úpravu zaplať - zdarma ale nikdo nikomu web spravovat a programovat asi nebude ...

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: Navigacni lista v indexu
Zaslán uživatelem/kou: ententeak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-14, 13:01

Já to nepotřebuju naprogramovat celý, jen trošku víc přiblížit, jak na to :)
ale každopádně se s tím nějak pokusím poprat :)

..::www.ENTENTEAK.cz::..

Re: Navigacni lista v indexu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-14, 17:55

Ide to samozrejme aj oveľa jednoduchšie - ako obsah súboru index.php si vlož toto:
<?php
    define('IN_CODE',true);
    $GLOBALS['rsvelikost']=sab;
    $GLOBALS['rstext']='all-phpRS-all';
    include("search.php");
?>

Re: Navigacni lista v indexu
Zaslán uživatelem/kou: ententeak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-15, 00:58

díky.. to je přesně to, co potřebuju :D
a já v tom hledal nějakou záludnost, když se mi tu na ten dotaz tři měsíce nikdo neozval :D

..::www.ENTENTEAK.cz::..

Re: Navigacni lista v indexu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-03-15, 16:11

ententeak napísal/a:
-------------------------------------------------------
> díky.. to je přesně to, co potřebuju :D
> a já v tom hledal nějakou záludnost, když se mi tu
> na ten dotaz tři měsíce nikdo neozval :D

Je to veľmi jednoduché riešenie, drobná nevýhoda je, že prídeš o možnosť nastavovania zobrazenia článku na hlavnej stránke.




Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.