phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
externi galerie a nahled pro obrazky
Zaslán uživatelem/kou: kreion (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-03, 23:51

Ahoj,

mám menšie nedorozumenie s phprs systémom na mojej stránke [http://thewitcher.sk]
Hociako sa snažím tomu phprs systému vysvetliť že chcem externú galériu so správnou diakritikou, nechce to pochopiť. Pokúsil som sa zmeniť kódovanie galérie na UTF v notpade, no aj tak sa ten phprs tvári že diakritiku nepozná.
A nepohodol som sa ani s náhľadom pre obrázky..sú príliš malé :( prosím o pomoc, v ktorom scripte sa nastavuje rozlíšenie do ktorého systém robí náhľady obrázkov?

Len ma prosímn nekameňujte, riešenie týchto problémov som tu nenašiel, prípadne našiel ale aj tak mi to problém nevyriešilo...

Ďakujem za akúkoľvek pomoc.

Re: externi galerie a nahled pro obrazky
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-04, 08:36

Překóduj do UTF slovníkové soubory. Velikost náhledů se u externí galerie nastavuje v její konfiguraci v adminu.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: externi galerie a nahled pro obrazky
Zaslán uživatelem/kou: kreion (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-04, 11:17

Zle som sa zrejme vyjadril, mám na mysli náhľad obrázkov internej galérie. V admnistrácii neviem nikde nastaviť veľkosť náhľadu pre internú gal..

Čo sa týka tých slovníkových súborov, dosť by mi pomohlo keby si napísal kde ich nájdem, jedine čo mňa napadá je zložka lang ale keď ot ani tam nebude...

Re: externi galerie a nahled pro obrazky
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-04, 12:14

Slovníky: kde jinde by měli být? Pokud se správně postupoval při instalaci, tak budou tam.

Náhledy interní galerie se nastavují v config.php. Ale to ses taky mohl dočíst v manuálu: [http://www.supersvet.cz/dokumentace/instalace.html]

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: externi galerie a nahled pro obrazky
Zaslán uživatelem/kou: kreion (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-04, 15:41

no tak našiel som v zložke lang/cz, ako ja v zloŽke lang/sk subor admin_sl_gallery_cz.php a..a zitisl som ze uz je kodovany v UTF 8. Rovnako ako cely obsah zlozky lang....kde je teda problem (okrem mna :))?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava kreion v 04.07.2008 15:42.

Re: externi galerie a nahled pro obrazky
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-04, 17:26

Použij originální slovníkové soubory z balíčku galerie. Otevři je v nějakém sofistikovanějším editoru (já používám výborný pspad, i když i v tom notepadu by to mělo jít) a ulož je v UTF kodování. Originální lang soubory jsou ve win. Pak je nahraj na web. Když se mrknu k tobě na web na gallery.php a přepnu kodování na win, tak se čeština zobrazuje správně, takže ty lang soubory, co máš na webu, nejsou překodované. Takže to zkus ještě jednůc, jak ti píšu. A uvidíme.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: externi galerie a nahled pro obrazky
Zaslán uživatelem/kou: kreion (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-04, 19:04

eh, možno hlúpa otázka ale z akého balíčka galérie? z balíčka 0_99_900_beta4_prefinal ??? lebo ak áno, tam som žiadne slovníkové súbory nenašiel...

ináč používam PSpad, otvorím v ňom php súbor, kliknem na formát, kliknem na UTF 8 a dám uložiť, je to ono nie? Doteraz som to takto robil ale ako vidím žiaden efekt, možno to robím zle.

Re: externi galerie a nahled pro obrazky
Zaslán uživatelem/kou: kreion (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-04, 19:36

jupppiiiii......tak a je TO! :) v tom PSpade som to zrejme zle formatoval, teda som tym mojim postupom format nemenil.

Otvoril som si vsetky subory z externej galerie v programe ktory obsahuje ten novy Total Commander ultima prime, dal som kovertovat do UTF a pozriem sa a..ono to ide! :)

Este raz DIKY a tomuto topicu kludne LOCK! :)

Re: externi galerie a nahled pro obrazky
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-04, 19:41

Postup by měl být OK. Jestli to nejede, tak to teda nevim.

Jinak u tý 0_99_900_beta4_prefinal máš pravdu, tam je to trochu jinak, jak jsem koukal. Musíš do složky gal_funkce a tam je soubor: gal_fnc_cz.php. Tak si udělej kopii, cz v názvu změň na sk, abys měl i sk verzi, ta tam bohužel chybí, takže budeš muset překládat. Jinak to pak zkus uložit jako UTF. Jestli to nepojede OK, tak nevim. Ale věřme, že jo;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: externi galerie a nahled pro obrazky
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-04, 19:43

Hm, tak než jsem dopsal, tak jsi to pořešil:) Tak máš aspoň ještě info o tom, jak si to přeložit do sk a co kde hledat. ;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.