phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Změna ve struktuře rubrik
Zaslán uživatelem/kou: reznik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-27, 18:15

Zdravim,
potreboval bych z rubrik udelat podrubriky. To znamena, ze misto zakladnich rubrik A, B, C vytvorit jako zakladni rubriku 1 a z A, B, C udelat podrubriky - 1A, 1B, 1C. Snad je to pochopitelny..
Existuje nejaky zpusob, jak to provest? (Krome manualniho meneni u kazdeho clanku..)

diky moc.

Re: Změna ve struktuře rubrik
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-27, 21:48

Něco podobného jsem už kdysi řešil. Není to nic složitého, jen drobný zásah do databáze.

Nejdřív si normálně v adminu založ tu základní rubriku 1. Potom vlítni do db, najdi si tabulku rs_topic a u těch dalších rubrik A,B,C, přepiš ve sloupci "id_predka" z nuly na id té nové rubriky. Následně asi ještě bude třeba u té nové rubriky ve sloupci "rodic" přepsat nulu na jedničku. Pak už si jen případně standartně v adminu upravíš jen názvy a tak. Veškeré řazení článků do těch existujících rubrik zůstává zachováno.

Snad jsem to napsal aspoň trošku srozumitelně;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Změna ve struktuře rubrik
Zaslán uživatelem/kou: reznik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-06-03, 20:25

diky moc za radu. ted se k tomu bohzel chvili nedostanu, ale snad to zvladnu:)

Re: Změna ve struktuře rubrik
Zaslán uživatelem/kou: reznik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-07-04, 22:51

tak konecne jsem se na tu upravu vrhnul. vse je tak, jak zdenekh popsal.
akorat jen doplnim, ze je jeste treba upravit hodnoty ve sloupci level - zakl rubrika level 0, podrubrika 1, jeji podrubrika 2 atd...
diky moc



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.