phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-27, 14:10

omlouvám se, nevím jestli píšu na správné místo, doufám že nezdvojuji dotaz, ale opravdu jsem poctivě hledala a nikde nemůžu najít to, co potřebuju

čeština v článcích mi normálně funguje jak má, ale do adresního řádku se vypisují "paznaky" typu čtverečky apod. a jelikož volací link z náhledu článku je " ...view.php?nazevclanku= cosi &cisloclanku= xy " tak pokud název článku končí písmenem s diakritikou, tak to vypíše chybové hlášení "Pozor chyba! Není specifikováno číslo článku, který chcete zobrazit!" protože se nějak rozhasí ten kus před &cisloclanku

je potřeba někde (kde?) opravit češtinu nebo - což by mi přišlo jednodušší - nedá se někde vyhodit to volání názvem i císlem článku????? pokud ano, tak kde? když totiž dám nějaké hledání, tak vypíše nalezené články jako seznam a odtud je volací link na článek už jen " ...view.php?cisloclanku=xy "

takže myslím, že číslo článku stačí jako jednoznačný "identifikátor"... co s tím teď?

P.S. jo, když jsem vymazala ty doporučované dva řádky na konci config.php, tak celé stránky vůbec nešly otevřít (to jsem to tam hooodně rychle vracela!)

děkuji moc za každou radu!!!!!




Celkem upraveno 5×. Poslední úprava M_Beda v 01.03.2008 19:45.

Re: volací link k článku - je to češtinou?
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-27, 23:37

na tvorbu těch "seo-linků" se používá funkce VratSEOLink ze souboru admin/aarticles.php. Nejsem si jist, ale někde jsem tu četl, že za určitých okolností ta funkce posílá některé znaky ve špatném kódování (to by asi vysvětlovalo ty čtverečky). Řešením, i když ne moc košer a hodně triviálním, by asi bylo prohodit to generování odkazů tak aby se nejdříve uvedlo to cisloclanku=124974546.... a pak teprve ten seolink. Správným řešením je opravit tu funkci, ale tenhle problém jsem zatím neřešil, tak nevím kde začít. Nějaký odkaz by nebyl?

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: volací link k článku - je to češtinou?
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-28, 08:35

určitě odkaz může být, jde o stránky [http://www.zviretnik.com/]

z NÁHLEDU článku to tvoří (pokud název článku KONČÍ písmenem s diakritikou) volací link např.
[http://www.zviretnik.com/view.php?nazevclanku=na塥-sme䴫a-uspokojen㭦amp;cisloclanku=2008020015]

logicky pak to vyhodí hlášení: Pozor chyba! Není specifikováno číslo článku, který chcete zobrazit!
hm, koukám, že tady na fóru to nahradí ty čtverečky strojákem, ale taky to nerozezná jako adresu

mimochodem, týž článek ze SEZNAMU článků volá linkem [http://www.zviretnik.com/view.php?cisloclanku=2008020015]

článek,který nekončí znakem s diakritikou má volací link např. [http://www.zviretnik.com/view.php?nazevclanku=na塥-sme䴫a-li填a-ry填a&cisloclanku=2008020011]
a sakra, díky přepisu do strojáku tady odsud z fóra nefunguje ani tento link - ale přímo na těch stránkách ano, nikde jinde tam totiž není znak &

prošla jsem uvedený soubor aarticles.php a je tam "zajímavý"odstavec (kopíruji)

function VratSEOLink($retezec = '')
{
$pole_co= array('ě','š','č','ř','ž','ý','á','í','é','ú','ů','ť','Ě','Š','Č','Ř','Ž','Ý','Á','Í','É','Ú','Ů','Ť','-','.');
$pole_cim=array('e','s','c','r','z','y','a','i','e','u','u','t','E','S','C','R','Z','Y','A','I','E','U','U','T',' ',' ');
$retezec=str_replace($pole_co,$pole_cim,$retezec); // odstraneni diakritiky + uprava nekterych spec. znaku
$retezec=strtolower($retezec); // zmena na male pismo
$retezec=ereg_replace("[[:punct:]]+","",$retezec); // odstraneni interpunkcnich znaku
$retezec=ereg_replace("[[:space:]]+","-",trim($retezec)); // nahrada mezer za pomlcku + odstraneni mezer na zacatku a konci
return $retezec;
}


(omlouvám sem se, je to bez těch správných barviček, snad to nevadí)

tohle by to asi mělo vyřešit, ne? (jsem úplný laik, ale pokud by byla odstraněna diakritika, tak je po problému) ... asi to nějak nefunguje, ale nevím proč...

to, jak se generuje ten odkaz tam nemůžu najít, tudíž ani upravit, jsem asi pako a lama

ale jsem ráda, že někdo zareagoval a třeba se ještě něčeho dobereme, tak dík!!

(stejně pořád nechápu, proč se z náhledu volá názvem PLUS číslem, když by podle mne stačilo číslo... může to mít nějaký důvod - třeba pro nějaké další funkce nějakého hledání nebo cokoli jiného? já bych totiž nejraději prostě umázla ten název článku, ale bohužel zas nevím kde, neumím to najít)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava M_Beda v 28.02.2008 08:59.

Re: volací link k článku - je to češtinou?
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-28, 09:13

nemůže to být špatným kódováním? že třeba data z db jsou v utf8 a tento kód je ve windows kódování, navíc tem nějak nemůžu najít óÓ ďĎ ňŇ - ale tyhle znaky tam v tom konkrétním nadpisu nejsou, takže by to v tomto případě dělat neměly

Re: volací link k článku - je to češtinou?
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-28, 09:25

ehmmm, který kód je ve windows kódování? to co jsem vypsala červeně anebo ten volací liknk?

jinak, když si vypíšu z webu zdrojový kód, tak je tam

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8">

a kdykoli se přihlašuji na phpMyAdmin, tak tam nasločí iso-8859-2 (když jsem uvnitř databáze, přehodím to na utf-8, po ohlášení to tam zůstane, ale když zavřu okno a pak to znovu otevřu, je tam zase to iso-8859-2) ... může to být tím????????? (vůbec se v těch kódováních nevyznám)

a je možné že to mají na hostingu nastavené jako default a nedá se to změnit? tudíž by bylo nutno se obrátit nikoli sem anebo dokonce přímo na autora phpRS, ale na hosting?

čeština v článcích (resp. na celých stránkách) je v pořádku, jen v té adrese jsou ty zatracené čtverečky!

jo, a ještě - rovněž ze zdrojáku - tam se nadpis, ze kterého se předpokládám tvoří ten volací link, vypisuje takto:
<h1 class="cla-nadpis"><a href="view.php?nazevclanku=o-ivot-pinav-a-radostn&amp;cisloclanku=2008020016" class="clanek">O životě: Špinavý a radostný</a></h1>

co je to za kódování? já fakt nevím kde je problém a zda je někde v php nebo na hostingu?



Celkem upraveno 9×. Poslední úprava M_Beda v 02.03.2008 20:17.

Re: volací link k článku - je to češtinou?
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-28, 10:52

nebo s kodovanim muze byt jeste dalsi problem - pouzite funkce nepracuji korektne s utf8, je treba pouzit jejich multibajtove varianty z rozsireni php mb_string viz [http://www.php.net/manual/cs/ref.mbstring.php]

Re: volací link k článku - je to češtinou?
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-28, 16:08

tak jsem zkusila pohledat nějaké další stránky vytvořené taky phpRS a jen pro příklad

[http://www.zlatyretrivr.cz/]

je to taky verze 2-8-1, mají taky kódování UTF-8 a ve volacím linku je diakritika odstraněna!!!!!!!!! takže se normálně zobrazují všechny články...

já už vážně nevím... má smysl to poslat do bug reportu?

Re: volací link k článku - je to češtinou?
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-28, 20:32

ono to muze byt treba rozdilnym nastavenim serveru, pokud by byl problem v tech funkcich, ktere neumi utf8, tak na jinem serveru muze byt zapnutu takzvane "pretezovani" funkci, takze i kdyz pouzijete substr tak se automaticky pouzije mb_substr a u funkci mb_string je navic parametr, ktery rika, v jakem kodovani retezec je a zase zalezi na nastaveni serveru, jake kodovani ma defaultne nastevene a jestli je tedy tento parametr mozne vynechat (defaultni kodovani souhlasi s kodovani, ktere pouzivate) nebo jestli je treba ji presne specifikovat pouzite kodovani (pokud je defaultni kodovani jine, nez pouzivate)

Re: volací link k článku - je to češtinou?
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-02-29, 10:45

no potěš bůh, přiznám se, že tomu vůbec nerozumím, co je substr, mb_substr či mb_string... sorry

jinak, ještě jsem si tu četla dál ve fóru a můžu po kontrole potvrdit, že v config.php je správně

//--[kodovani stranek]------------------------------------------------// nastaveni kodovani generovanych HTML stranek; ukazka moznych alternativ: windows-1250, iso-8859-2, UTF-8$GLOBALS['rsconfig']['kodovani']="utf-8";

takže předpokládám, že nemá smysl vkládat tam něco jako

SET character_set_client=utf-8 /* nastaví kodování klienta */
SET character_set_connection=utf-8 /* nastaví kódovaní spojení */
SET character_set_results=utf-8 /* nastaví překódovaní výsledků do požadované sady*/


odkomentovat ty dva řádky na konci, jak se tu o tom psalo, je taky k ničemu, neboť jde o phpMyAdmin 2.11.4, Verze MySQL klienta: 4.0.27


ale to nastavení na serveru mi vrtá hlavou - kdykoli se chci přihlásit do databáze, automaticky tam naskočí iso-8859-2 ...někde se tu psalo

standardne kodovanie u webzdarma je iso-8859-2 (aspon pred rokom bolo), takze si musis zmenit na pozadovane v phpMyAdmin

EDIT: tak toto beru zpět, už se mi to asi podařilo přenastavit, správně tam hned naskakuje utf-8... takže je zřejmé, že chyba není na serveru (teda pokud tomu rozumím)

zkrátka nejde skutečně chybu v kódování, protože mě čeština na celých stránkách normálně chodí, jen je nefunkční to odstranění diakritiky při tvorbě SEO linku ... takže jsou tam ty čtverečky a pak to nerozezná číslo článku....

vůbec už nevím, co s tím... poradíte?????





Celkem upraveno 13×. Poslední úprava M_Beda v 02.03.2008 20:15.

Re: volací link k článku - je to češtinou?
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-03, 09:14

ještě bych si zkusil přečíst tenhle post, možná by to mohlo Váš problém vyřešit:
[http://www.phprs.net/forum/read.php?3,24251,24251#msg-24251]

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: volací link k článku - je to češtinou?
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-03, 09:25

Kryšpín napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ještě bych si zkusil přečíst tenhle post, možná by
> to mohlo Váš problém vyřešit:


nevim, jak kdo, ale ja mam problem se k tomuto prispevku dostat:
Lituji, nemáte oprávnění pro čtení této sekce.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 03.03.2008 09:26.

Re: volací link k článku - je to češtinou?
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-03, 09:46

já tam taky taky nemůžu, je to nějaká uzavřená sekce (pro administrátory či moderátory? asi tak něco, hádám)

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-03, 10:47

dle "MAN" by se tohle mělo ovládat (povolit) z php.ini

"řešení" -> mb_substr("město",0,4,"utf-8")

mb_substr($pole_master["M_OBJEDNATEL"], 0, 28, $GLOBALS['rsconfig']['kodovani']);




-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-04, 15:51

JanVar napsal/a:
-------------------------------------------------------
> dle "MAN" by se tohle mělo ovládat (povolit) z
> php.ini
>
> "řešení" -> mb_substr("město",0,4,"utf-8")
>
> mb_substr($pole_master["M_OBJEDNATEL"], 0, 28,
> $GLOBALS['rsconfig']['kodovani']);
>
>> ---------------------

možná si naběhnu, ale trochu vysvětlení - nejsem vlastník domény, ani jsem to neinstalovala - "jen" se teď o ty stránky starám (ovšem můžu do administrace, do databáze, FTP, no nejspíš všude, ovšem ze svého počítače) a jelikož jsem šťoural, tak jsem hned našla tu chybu, co vás s ní tady otravuju

pokud jde o php.ini, samozřejmě jsem ho nenašla (achjo), ale pročetla jsem si např. tady na fóru toto [http://www.phprs.net/forum/read.php?2,2866,2891] a taky toto [http://cz.php.net/manual/cs/faq.installation.php] - kde se píše, že "Pod Windows je soubor php.ini implicitně umístěn v adresáři systému Windows."

proč jsem říkala, že si naběhnu? no, možná mi vynadáte, ale je tedy soubor php.ini doma v počítači u toho člověka, co to instaloval, nebo někde na serveru?

.

mezitím jsme se obrátili na hosting s dotazem: "Byl byste prosím tak laskav a podíval se, zda je na serveru správně nastavená funkce SEO link a zároveň zjistili, proč tato funkce na našich stránkách nefunguje?"

jejich odpověď: "nevím co máte na mysli termínem "SEO link". Pokud tím máte na mysli podporu mod_rewrite v .htaccess, tak jednak tam žádný .htaccess nemáte a za druhé na PHP4 serveru není mod_rewrite v .htaccess podporováno."

mimochodem, oni nevědí, co je to SEO link???????

jo, tuto diskusi [http://www.phprs.net/forum/read.php?5,5716] jsem pročetla několikrát, ale zdá se mi to dost složité, ale HLAVNĚ - je to z roku 2005, nemělo by to ve verzi 2.8.1 chodit "samo" právě díky té funkci VratSEOLink?

jinak pro informaci, pokud je to k něčemu, hosting (placený) je u [http://www.webhosting-c4.cz/]

jejich konfigurace dle [http://www.webhosting-c4.cz/konfigurace-serveru]

Nastavení web serverů
Na web serverech je nainstalován operační systém GNU/Linux. Servery se dělí do dvou kategorií podle konfigurace software, je to PHP4 a PHP5.

Přehled software a verzí
Informace o nastavení PHP jsou dostupné pro PHP5 servery i pro PHP4 servery.

Služba PHP4
Apache 2.0.63
PHP 4.4.8
phpMyAdmin 2.11.4
mod_rewrite přes e-mail
MySQL 4.0.27


a php info [http://www.webhosting-c4.cz/php4info]

Phpinfo pro PHP4 servery

Základní informace
Operační systém GNU/Linux
Verze PHP 4.4.8

Konfigurační direktivy
allow_call_time_pass_reference zapnuto lze přenastavit
magic_quotes_gpc zapnuto lze přenastavit
memory_limit 40 MB
max_execution_time 60 s
max_input_time 60 s
post_max_size 8 MB lze navýšit
register_globals
zapnuto lze přenastavit
safe_mode
zapnuto
upload_max_filesize 2 MB lze navýšit

Knihovny a rozšíření
BZ2 ano
Calendar ano
CType ano
FTP ano
GD ano verze 2.0.28
Iconv ano verze 2.3.2
MBString ano
MySQL ano API 4.0.27
OverLoad ano
PCRE ano
Session ano
Standard ano
Tokenizer ano
XML ano
Zlib ano

jak vidno, mod_rewrite lze přes mail povolit a .htaccess vím že tam je, sice v adresáři admin, ale klidne ho přesunu jinam nebo vytvořím jiný (nový) v kořenovém adresáři


co je špatně???????




Celkem upraveno 6×. Poslední úprava M_Beda v 04.03.2008 22:19.

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-04, 16:07

a ještě P.S.

v databázi to vypadá velmi zvláštně - nevím, zda to bude tady z těch obrázků vidět... ty "závadné" články, tj, končící znakem s diakritikou vypadají, jako že žádný SEO link vůbec neexistuje, zatímco u těch druhých jsou tam ty čtverečky (v prohlížeči mám v obou případech čtverečky, jen to první vůbec článek nezobrazí, protože nepozná na konci to &cisloclanku

jo, ještě - používám IE6, WinXP



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava M_Beda v 04.03.2008 22:21.

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-04, 16:14

M_Beda napsal/a:
-------------------------------------------------------
> a ještě P.S.
>
> v databázi to vypadá velmi zvláštně - nevím, zda
> to bude tady z těch obrázků vidět... ty "závadné"
> články, tj, končící znakem s diakritikou vypadají,
> jako že žádný SEO link vůbec neexistuje, zatímco u
> těch druhých jsou tam ty čtverečky (v prohlížeči
> mám v obou případech čtverečky, jen to první vůbec
> článek nezobrazí, protože nepozná na konci to
> &cisloclanku
>
> jo, ještě - používám IE6, WinXP
>
>

pardon, nějak jsem to zapomněla přiložit





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava M_Beda v 04.03.2008 22:27.

Přílohy: tutulek_zavadny.JPG (45kB)  
Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-04, 16:15

on se dá přiložit jen jeden soubor? tak tu je ten druhý

Přílohy: tutulek_nezavadny.JPG (48kB)  
Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-04, 20:41

ja vim, ze verze 2.8.0 je stara, ale presto to nekdo mozna stejne jako ja jeste pouziva. v tyhle verzi funkce VratSeoLink taktez neobsahuje pismena Ď,ď,Ó,ó viz:
$pole_co= array('ě','š','č','ř','ž','ý','á','í','é','ú','ů','ť','ň','Ě','Š','Č','Ř','Ž','Ý','Á','Í','É','Ú','Ů','Ť','Ň','-','.');
$pole_cim=array('e','s','c','r','z','y','a','i','e','u','u','t','n','E','S','C','R','Z','Y','A','I','E','U','U','T','N',' ',' ');

a taky jsem se chtel zeptat jestli ty posledni dve polozky opravdu maj nahrazovat tecku a pomlcku mezerou.


jinak kdo ma tuhle starsi verzi a nevi co kde at koukne na soubor admin/aarticles.php (u me je to na radcich 252-253) a to co tam je, nahradi timhle:
$pole_co= array('ě','š','č','ř','ž','ý','á','í','é','ó','ú','ů','ď','ť','ň','Ě','Š','Č','Ř','Ž','Ý','Á','Í','É','Ó','Ú','Ů','Ď','Ť','Ň','-','.');
$pole_cim=array('e','s','c','r','z','y','a','i','e','o','u','u','d','t','n','E','S','C','R','Z','Y','A','I','E','O','U','U','D','T','N',' ',' ');

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-04, 22:04

Chýba tam rozhodne viac znakov, napr. slovenská abeceda ľ Ľ ä Ä Ĺ ale aj iné ASCII znaky

Re: volací link k článku - diakritika v SEO
Zaslán uživatelem/kou: M_Beda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-04, 22:26

mr3ska napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ja vim, ze verze 2.8.0 je stara, ale presto to
> nekdo mozna stejne jako ja jeste pouziva. v tyhle
> verzi funkce VratSeoLink taktez neobsahuje.... >

bez ohledu na to, že některé znaky tam případně chybí - jinak vám ta funkce chodí???????

já už fakt nevím, co je u nás špatně....



Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.