phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Registrace čtenáře O.K. při přihlášení bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-11-16, 00:18

Díky moc všem strážným andělům kteří bdí na tímto fórem. Několikrát jsem potřeboval poradit a vždycky se někdo (pár stejných) našel. Teď jsem se vrátil domů, takže na to mrknu až zítra. Protože několik probdělích předchozích nocí nad stránkama PRIMAcafe mě dost unavilo.

Nad tím co píše ATP jsem taky přemýšlel, když jsem viděl to šílený číslování čtenářů. Nemůže tím opravdu nastat nějaká nedefinovatelná kolizní situace. Já mám na takový lahůdky štěstí. Viz ten problém se čtenářskými levely ve ver280. Jenomže asi bohužel. Teď střílím do křa. ID čtenáře sním jde celým phprs a tak bys možná každou chvíli měl jako autora např.konkretního příspěvku ve foru, někoho jiného. Ale to si nejsem jistý aproto by mě to zajímalo od někoho kdo čudí mapu.

P.S
Chyba je teda v lang súbore. Mám u teba kávu ;-D
To víš že jo. Jestli vysedáváš u PC do rána jako já, tak nějaký životabudič potřebuješ. Nebude to hned, ale až pojedeme pro babku tak budu mít v dosahu tu správnou poštu, tak se můžeš těšit.
Pošli mě adresu na primacafe@seznam.cz.
Budeme pro ni muset snad ještě do vánoc, mohli by ji tam sežrat vlci nebo třeba medvěd.




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava archie v 16.11.2007 00:26.

Re: Registrace čtenáře O.K. při přihlášení bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-11-16, 00:52

Chyba je teda v lang súbore. Mám u teba kávu ;-D ne jednu, aspoň dvě.

Uctivý hlubokosklon. Nenacházím slov, jak bych vyslovil svůj dík. Standardní mudlovský postup: postupná výměna jednoho souboru za druhým, tentokrát zklamala. Pa3k, pošli tvůj e-mail (asi bych ho někde v poště (své) našel, raději pošli. Teď vím co to způsobuje, ale nevím kdo to dělá. Je to pořád ten samý problém, ale objevuje se stále v jiné podobě. Asi nemá cenu abych to posílal sem do fora. Vhodnější se zdá, poskytnout to někomu kdo čudí mapu (ví kudyma jede vlak). Aby to potom vysvětlil srozumitelnou formou. Já bych se v tom zasukoval.

Je to ale neskutečná p i . . . . . a (pitomina). Oprava trvala asi 30sec.



Celkem upraveno 7×. Poslední úprava archie v 16.11.2007 02:37.

Re: Registrace čtenáře O.K. při přihlášení bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-11-16, 13:57

ATP napísal/a:
-------------------------------------------------------

> Ale teď co se stane v okamžiku, když po dvou třech
> letech vymažu neaktivní čtenáře, nebo se vymažou
> sami. V databázi mi zůstanou idc třeba
> 1,2,5,8,10,12,15,22,56. No a já se rozhodnu
> upgradovat phpRS, zazálohuju DB s tím, že Franta
> Vopršálek má idc třeba 10, i když je v podstatě
> čtenář v pořadí 5tý.
> Otázka zní, nebrání se "archiemu" nová databáze
> vložení takových hodnot, které nejdou po sobě, ale
> kostrbatě nenavazujícně?

hodnota autoincrement zostáva v tabulke uložená bez ohľadu na zmazanie záznamov. Hodnota autoincrementu sa dá pekne zobraziť alebo editovať v phpMyAdmin. Tie diery po mazaní ničomu nevadia, je to OK. Chyba by mohla nastať jedine vtedy ak by sa nastavila ručne hodnota autoincrementu na nižšie číslo ako je maximálna hodnota - aj keď databáza by to mohla automaticky vyriešiť.

Testol som nastavenie hodnoty pre autoincrement tak, že som nastavil hodnotu na 1, pričom existujúce záznamy mali primary_key 1..18. Čakal som, že nastane chyba, no po zložení nového záznamu sa autoincrement automaticky nastavil na 19 a vložeie záznamu prebehlo korektne a bez chyby. Neviem či je to feature samotnej databázy alebo aplikácie phpMyAdmin, no chyby to nespôsobilo ani pri všetkej snahe :)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 16.11.2007 13:58.

Re: Registrace čtenáře O.K. při přihlášení bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: archie (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-11-16, 19:53

Takže pro ty, které potkalo něco podobného a řešení by mohlo být stejné. Já sám jsem bílou obrazovku už řešil asi 3x a vždycky to byl nějaký prázdný řádek na začátku textu (souboru php) nebo někde v textu programu, popřípadě na konci. Můj dokonalý záškodník pro jistotu vkládá jeden prázdný řádek za každý řádek textu. Nikdy to nebylo vědomně a někdy to bylo i tak, že jsem do tohoto souboru nezasahoval. Nevím přesně který program to dělá. Musel bych se tomu věnovat a testovat. Možnosti budou asi dvě. Používám pro upload i download souborů phpRS SmartFTPClient, pro zálohování phpRS na HD používám Site Publisher. Mám důvod se domnívat, že jeden z těchto programů to dělá a co dělá, viz. ukázka. Myslím, že to nepotřebuje komentář:

ukázka 1.
.
.
.
.
// celkovy pocet hlasu
list($celkem_hlasu)=phprs_sql_fetch_row($dotazcelkem);
// kolik dilku pripada na jden hlas
if ($celkem_hlasu==0):
$jedno_proc=0;
else:
$jedno_proc=(100/$celkem_hlasu);
endif;
endif;
// nacteni odpovedi
.
.
.
.


ukázka 2.
.
.
.
.
// celkovy pocet hlasu


list($celkem_hlasu)=phprs_sql_fetch_row($dotazcelkem);


// kolik dilku pripada na jden hlas


if ($celkem_hlasu==0):


$jedno_proc=0;


else:


$jedno_proc=(100/$celkem_hlasu);


endif;


endif;


// nacteni odpovedi
.
.
.
.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava archie v 16.11.2007 20:04.

Re: Registrace čtenáře O.K. při přihlášení bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: ATP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-08-16, 11:19

Pomohlo :-)
Po přestěhování webu z VShosting.cz na Ebola.cz dostal reg. čtenář po přihlášení bílou obrazovku. Šel jsem tedy do php souborů (jenom v rootu webu, dál nebylo třeba), na začátku žádného mezera nebyla, ale na konci u některých byl ENTER navíc (nebo obdelníček), odmazal jsem to všude, že kód končí ?> a už to šlape. Bohužel nevím kterej soubor to byl.
Zajímavý je, že stejně (tedy i s těma "chybama") byly ty kódy i na starým hostingu a tam to jede jak má :-(

Re: Registrace čtenáře O.K. při přihlášení bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-08-17, 23:25

Ahoj,
opět já. Mám stejný problém jako se tu řešil a nejspíš vím, který soubor ho dělá, ale už nevím, jak to opravit ...
Na web plánuji zavést možnost změny vzhledu (načtení jiného CSS), kde to bude fungovat pomocí cookies (viz. [http://www.phprs.net/forum/read.php?2,15123])

Přihlášení tedy házelo bílou obrazovku. Přepsal jsem pak soubor lengine.php původním a přihlášení zase začalo fungovat.

Ke změně designu se v lengine.php nachází toto:

//------------ [test nastavenia sablony v cookie] -----------
$sablony = array ('base','download');
if (isset($_COOKIE["phprs_sab"]) && true===in_array($_COOKIE["phprs_sab"], $sablony)) {
	$rs_main_sablona = $_COOKIE["phprs_sab"];
}


Mohli byste mi prosím poradit, co změnit, aby fungovalo přihlášení a současně i změna vzhledu? :(

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Registrace čtenáře O.K. při přihlášení bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-08-18, 00:51

Obávam sa, že lengine.php nemá s týmto problémom nič spoločné. Skôr to bude tam, kde sa tá cookie "phprs_sab" zapisuje.

Re: Registrace čtenáře O.K. při přihlášení bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-08-18, 09:59

Já zkoušel některé soubory nahradit původními (trxxx, readers), projel jsem pak všechny a umazal mezeru za ?> a ani to nepomohlo :(

Myslíš tím teda nějaký php soubor?

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Registrace čtenáře O.K. při přihlášení bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-08-18, 15:06

Zapni si chybové hlásenia, nájdeš súbor, kde bude obsah prez znakom <?php

Re: Registrace čtenáře O.K. při přihlášení bílá obrazovka
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-08-18, 18:50

Achjo, pod svícnem je největší tma ...
Chyba byla přímo v lengine.php - sice nebyl prázdný řádek na úvodu, ale mezera před <?php.

Moc děkuji.

cross

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.