phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-12, 21:12

zdravím, nejsem v tomhle zběhlý a tak jsem se chtěl zeptat jestli musím skripty phpRS 2.8.0 nějak upravovat při přechodu z php4 na php5 - předem díky za info

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-13, 09:08

Nemusíš. PhpRS funguje v pohodě i na php5. VIz. [http://zhtest.php5.cz] a přímo server [http://www.php5.cz], ten běhá na php5, tak si to tam můžeš případně i ozkoušet......... ;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-09-13, 10:07

aha, děkuju za info ;-)

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-16, 17:51

Ahoj,
nějak mi to na php5 nejede. Jsem na webzdarma a některé domény co jedou na php4 jdou v pohode a ty co jedou na php5 mají problémy typu:

Warning: mail() has been disabled for security reasons in /3w/xf.cz/o/oplt/admin/astdlib_mail.php on line 224

Chyba! Dopis nebyl odeslán.

Nebo nejde upload obrázků či souborů.

Tak nevím co s tím. Nevíte někdo zda je potřeby něco upravit?
Děkuji za odpověď.

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-16, 17:57

Nemáte někdo zkušenosti s tímhle?
[http://www.xnet.cz/website/web-hosting]

Nevím jestli by to tam jelo.
Dík za odpověď.

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-16, 19:31

No jak tak na to koukam tak myslim že by bylo lepší využít služeb station.cz

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-17, 19:55

Že ti to tam nejede na php5 není ani tak vina phpRS, jako hostingu. Třeba funkci mail má zablokovanou, jak jsi si ostatně ale mohl sám přečíst v té hlášce. A pokud nejde upload apod. tak ti to taky musí házet nějaké chybové hlášky a z nich se dá vyčíst, kde je chyba...

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-18, 08:44

Ano pochopil jsem, že to je zakázané. Ono totiž jde o to, že různé domény jako xf či webzdarma jedou na php5 a když jsem to měl na webzdarma tak my to fungovalo jen na PHP4 a když přešli na PHP5 tak to začalo blbnout. Čekal jsem na nápravu, ale marně a tak jsem přešel na xf kde bylo v té době PHP4 a vše fungovalo bez problémů, ale jak přešli na PHP5 nastaly stejné problémy. Zkouším psát moderátorovi na webzdarma, ale marně. Zatím s tím nic nikdo neudělal. Ten mail asi nepovolí a upload nehlásí nic, prostě to nečte obrázek "dělá" to jako když se nahrává, ale nenahraje se a to fakt bez hlášky. Slibují, že se to napraví, ale nic. Proto sháním zkušenosti někoho z Vás na jiný hosting, kde my to bude makat bez problémů i na PHP5 či PHP6 pokud se v budoucnu uvede a hosting na něj přejde.
Děkuji za radu.

Na jiných doménách jako loki2.anoweb.cz:0 které jedou na PHP4 je vše bez problémů, ale na nike to nejede.
Vím, že je problém u hostingu, ale pokud na loki2.anoweb.cz:0 přejdou na PHP5 bude to zase stejný problém a proto sháním spolehlivý hosting.

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-18, 12:14

Nesúvisí to v php5 ale s hostingom. Kúp si poriadny hosting, nie tie "hostingy" zadarmo. Na komerčnom hostingu mám podporu php4 aj php5 a sám si vyberám aj konfigurujem, ktorý aká verzia php mi má parsovať vybrané prípony.

Ak hosting zakáže funkcie php, nie je to poriadny hosting.
mail() has been disabled for security reasons... s tým jednoducho nespravíš nič, jedine si naprogramovať odosielanie cez vlastný SMTP server.

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-18, 13:52

Děkuji za radu.
Již jsem přišel na to, že webzdarma je tak dobrej akorát na HTML maximálně, ale nevím jaký hosting zvolit kde si budu moci vybírat mezi PHP4 a PHP5.

Nejsem náročný a pro můj provoz by my stačil menší prostor.

Myslel jsem tento:
[http://www.xnet.cz/website/#web-hosting]
EASY by my stačil, ale nevím jestli by my to tam jelo.
Oni taky neumějí říct jestli PHPRS pojede bez problémů.
Mám PHPRS do 200MB a Mysql do 20MB.

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-18, 18:04

Co zkusit www.endora.cz

Uvažuji o něm, potože wz.cz má stále větší a větší problémy.


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Lonanek v 18.04.2010 18:04.

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-18, 20:39

Dík za radu.
Hned zitra to vyzkousim a dam vědět.

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: Jenda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-18, 22:26

Když už probíráme toto téma, jak je citlivý phpRS na zakázané Register_Globals? u php4 byly ještě povolené, u php5 se musí ručně povolit souborem .htacess, což nejde u všech hostingů, kdy soubory .htacess administrátoři zakazují. A v php6 již povolit nepůjdou vůbec.
Stal se mi tento případ: U nás na městě jsme měli obecní web pod phpRS. S narůstajícími problémy jsem přešel na Drupal. Nedalo se nic dělat, chod obecního webu musí být bezchybný a mé nadřízené technické problémy nezajímají. Pod phpRS však stále běžela úřední deska, je to poměrně nenáročná aplikakce a phpRS se dal pro její potřeby dobře modifikovat. Chtěl jsem tomu tak z piety k tomuto CMS. Po přechodu na php5 u našeho hostera začala úřední deska najednou kešovat vložené údaje a nešla aktualizovat. Vzhledem k tomu, že to hrozilo neskutečným průserem /úřední deska a je ze zákona provozovaným médiem/ a za jakýkoliv problém s touto hrozí drasické pokuty, které by spadly pochopitelně na mne, musel jsem to řešit. Od začátku dubna běží úřední deska pod Drupalem. Bohužel...

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-19, 09:41

register_globals phpRS nevyžaduje, používa síce $GLOBALS ale skladá si ho z POST a GET polí vo vlastnej réžii a zároveň ošetruje aj prípadné magic_quotes_gpc

Čo sa hostingu týka, pre profesionálne použitie a obrovské možnosti nastavenia nepoznám nič lepšie ako [http://www.websupport.sk/] , veď skús sám: [https://admin.websupport.sk/] (login: demo, heslo: demo). Hostuje tam aj kopec českých webov. V ČR som počul dobré ohlasy z profi komunity na onebit.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 19.04.2010 09:41.

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-19, 16:37

Tak jsem opět zklamán!

Toto je výsledek Endory!

reklamni predmety, Neodymove magnety, NeoCube kulicky, Online poker Texas Holdem zdarma, Kontaktni cocky
NactiFileSablonu('image/rsBloger/fs_bloger_nat1.sab'); $vzhledwebu->UlozPro('title',$wwwname); $vzhledwebu->UlozPro('datum',Date("d. m. Y")); $vzhledwebu->UlozPro('banner1',Banners_str(1)); $vzhledwebu->UlozPro('banner2',Banners_str(2)); break; case 'nat2': // NATURE II $vzhledwebu->NactiFileSablonu('image/rsBloger/fs_bloger_nat2.sab'); $vzhledwebu->UlozPro('title',$wwwname); $vzhledwebu->UlozPro('datum',Date("d. m. Y")); $vzhledwebu->UlozPro('banner1',Banners_str(1)); $vzhledwebu->UlozPro('banner2',Banners_str(2)); break; case 'old1': // OLDSCHOOL I $vzhledwebu->NactiFileSablonu('image/rsBloger/fs_bloger_old1.sab'); $vzhledwebu->UlozPro('title',$wwwname); $vzhledwebu->UlozPro('datum',Date("d. m. Y")); $vzhledwebu->UlozPro('banner1',Banners_str(1)); $vzhledwebu->UlozPro('banner2',Banners_str(2)); break; case 'old2': // OLDSCHOOL I $vzhledwebu->NactiFileSablonu('image/rsBloger/fs_bloger_old2.sab'); $vzhledwebu->UlozPro('title',$wwwname); $vzhledwebu->UlozPro('datum',Date("d. m. Y")); $vzhledwebu->UlozPro('banner1',Banners_str(1)); $vzhledwebu->UlozPro('banner2',Banners_str(2)); break; case 'mod1': // MODERN I $vzhledwebu->NactiFileSablonu('image/rsBloger/fs_bloger_mod1.sab'); $vzhledwebu->UlozPro('title',$wwwname); $vzhledwebu->UlozPro('datum',Date("d. m. Y")); $vzhledwebu->UlozPro('banner1',Banners_str(1)); $vzhledwebu->UlozPro('banner2',Banners_str(2)); break; case 'mod2': // MODERN II $vzhledwebu->NactiFileSablonu('image/rsBloger/fs_bloger_mod2.sab'); $vzhledwebu->UlozPro('title',$wwwname); $vzhledwebu->UlozPro('datum',Date("d. m. Y")); $vzhledwebu->UlozPro('banner1',Banners_str(1)); $vzhledwebu->UlozPro('banner2',Banners_str(2)); break; default: // DEFAULT = NATURE I $vzhledwebu->NactiFileSablonu('image/rsBloger/fs_bloger_nat1.sab'); $vzhledwebu->UlozPro('title',$wwwname); $vzhledwebu->UlozPro('datum',Date("d. m. Y")); $vzhledwebu->UlozPro('banner1',Banners_str(1)); $vzhledwebu->UlozPro('banner2',Banners_str(2)); break; endswitch; $vzhledwebu->Inic(); // ------- [konec - priprava na generovani stranky] ------- function Blok1($bnadpis = '',$bdata = '') { echo "\n\n
".$bnadpis."

"; echo "
".$bdata."
"; // data echo "
\n"; } function Blok2($bnadpis = '',$bdata = '') { echo "\n\n
".$bnadpis."

"; echo "
".$bdata."
"; // data echo "
\n"; } function Blok3($bnadpis = '',$bdata = '') { echo "\n\n
"; echo "
".$bdata."
"; // data echo "
\n"; } function Blok4($bnadpis = '',$bdata = '') { echo "\n\n
"; echo "
".$bdata."
"; // data echo "
\n"; } function Blok5($bnadpis = '',$bdata = '') { echo "\n\n
"; echo "
".$bdata."
"; // data echo "
\n"; } function ObrTabulka() { echo "\n
\n"; } function KonecObrTabulka() { echo "
\n"; } ?> Fatal error: Call to undefined method stdClass::Generuj() in /home/users/stories/stories.hys.cz/web/index.php on line 114

Nikde ve foru jsem nenašel odkaz na PHPRS. Jen to co podporují ato je tohle Joomla, Wordpress, Drupal nebo PHP-Fusion.

Webzdarma taky právě vyšel s nějakým RS systémem a od té doby to prostě nefunguje.
Jsem přesvědčen, že právě přechodem na PHP5 to dělají úmyslně aby to nemakalo jako před tím.

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-19, 16:55


Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-19, 16:57

rekl bych, ze se automaticky a proto "nevhodne" vlozila reklama z toho freehostingu - chce to se podivat, jak definovat, kam se ma reklama vkladat a umistit ji "spravne" aby to nerozhodilo php kod

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-19, 17:07

JJ, ale jde to buď jenom dolu nebo nahoru todˇ vše.
Zkoušel jsem více layoutů u některých to jde lépe, ale pořád to je rozhozený. Navíc v administraci nejdou některé prvky jako php gallery int forum apod. Ta reklama se prostě na...se úplně všude. Nevím jak by to fungovalo bez ní, ale myslím si, že některé funkce jak jsem již zmínil nebudou fungovat stejně. Uvidím co my sdělí.

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-19, 17:09

nevim jak na te endore, ale na webzdarma sla ta reklama umistit presne tak, kam uzivatel potreboval - jen bylo potreba si najit navod na nastaveni reklamy a podle nej to udelat

Re: phpRS na php4 a php5
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-19, 17:22

Na webzdarma to je s reklamou v pohodě, kdy by šlo je o to na webzdarma tak to je procházka v růžovém sadu, ale na endore jsou již problémy při nahrání plunginu. Prostě to je na hosting na nic.

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.