phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Warning: copy(): open_basedir restriction in effect
Zaslán uživatelem/kou: charlie.ii (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-05, 18:51

Tak problém s interní galerií se mi povedlo opravit, ale pro změnu mě nemaká externí galerie.
Nechce mi to přidávat obrázky. lépe řečeno se to tváří jako že jo, ale hází to tohle a v administraci je obrázek přidán, jenže jako prázdný.Prosím zkušenější o radu. díky

Soubor aimggal jsem už opravil podle aimggal-1.txt při opravě problému interní galeri, tam to pomohlo.
adresa problému: [http://www.ddsemily.cz/gallery.php]

Chybové hlášení:

Warning: copy(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp/phpVJHUrY) is not within the allowed path(s): (/var/www/web3/ddsemily.cz) in /var/www/web3/ddsemily.cz/ddsemily.cz/gallery.php on line 802

Warning: copy(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp/phpVJHUrY) is not within the allowed path(s): (/var/www/web3/ddsemily.cz) in /var/www/web3/ddsemily.cz/ddsemily.cz/gallery.php on line 803

Warning: getimagesize(gallery/1107625231_f1.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /var/www/web3/ddsemily.cz/ddsemily.cz/gallery.php on line 804
Obrázek byl úspěšně přidán.

Re: Warning: copy(): open_basedir restriction in effect
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-08, 17:49

NASTAVENIE PRAV NA SERVERI si myslim podla hasky ktora moze byt dana Spravcom servera ale skus toto si precitat alebo vidisjkutovat zo spravcom tvojho webservera
[http://www.webinfo.sk/view.php?cisloclanku=2004060702]

MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1

Re: Warning: copy(): open_basedir restriction in effect
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-08, 21:17

problem je stejny jako s interni galerii
server ma nastavene vyssi zabezpeceni, ze se soubory v tmp adresari se neda pracovat a musi se nejprve presunout do ciloveho adresare a predpokladam, ze spravce serveru rozhodne zabezpeceni nesnizi
takze je treba prepsat php kod teto galerie podobnym zpusobem, jako jsem prepsal tu interni (nejprve presunout z tmp do adresare s obrazky a pak zjistovat dalsi informace o souboru)

Re: Warning: copy(): open_basedir restriction in effect
Zaslán uživatelem/kou: charlie.ii (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 06:55

práva mám nastavený dobře, takže to bude opravdu asi to zabezpečení. Jenže to je jaksi mimo mé php schopnosti, tohle předělat. Nevíte někdo, jestli tohle neřeší nějaká novější verze galerie by michalek ?

Re: Warning: copy(): open_basedir restriction in effect
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 08:35

Nova galerie je v priprave.

Tebou objevena chyba je mi znama a omlouvam se, ve funkci gal_fnc_obrazky.php je nekde dvakrat pod sebou copy() - pokud to chces prozatimne vyresit, predelej to na move_uploaded_file

btw tipuju na cesky hosting, ze?

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Warning: copy(): open_basedir restriction in effect
Zaslán uživatelem/kou: charlie.ii (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 12:44

je to placený www.mujhost.cz.

At hledam jak hledam, gal_fnc_obrazky.php nemůžu najít.

Asi zkusím počkat na novou verzi, je tenhle soubor ve všech verzích galerie ?
Měl jsem totiž problém při uploadu stránek na server, tak nevím , jestli jsem o něj někde nepřišel
Jinak tahle samá galerie na webzdarma naprosto bez problémů.





Re: Warning: copy(): open_basedir restriction in effect
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 12:45

melo by to byt v adresatri gal_funkce

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Warning: copy(): open_basedir restriction in effect
Zaslán uživatelem/kou: charlie.ii (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 13:23

ono to bude asi tím, že tam nemám ani ten adresář.:-)))
v pohodě počkám na novou verzi, zkoušel jsem si ho stahnout a dát ho tam natvrdo, ale nejde to, takže si radši počkám

Re: Warning: copy(): open_basedir restriction in effect
Zaslán uživatelem/kou: charlie.ii (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 14:10

tak jsem se odhodlal, starou galerii smazal a nahradil ji verzí 99-100 i s tou úpravou COPY.
Vše maká jak má, pouze při mazání obrázku v administarčním menu to hlásí nějaký hlody, ale funguje, tak at si pokecá.

Jenom tahle věc: u té minulé verze jsem si ručne v gallery.php smazal položky edituj a smaž, aby mi tyhle operace nemohl nikdo provádět. Tady to ale v gallery.php není. Nechá se to nějak nastavit, či kde to mám smazat... díky za info i za ty předchozí rady.

Re: Warning: copy(): open_basedir restriction in effect
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 14:13

Myslim ze to bude v souboru gal_funkce/gal_fnc_galerie.php (zkus hledat GAL_EDITUJ)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Warning: copy(): open_basedir restriction in effect
Zaslán uživatelem/kou: charlie.ii (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-09, 16:00

bylo to v gal_fnc_lang_cz, ty hlášky jsem odstranil, akorát ještě nevím, jak zniči tech checkbox a smazání obrázků po otevření galerie- i když smažu "smaž vybrané", zůstane mi tam zbytek tlačítka.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.