phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Jak uložit php?
Zaslán uživatelem/kou: Wilda (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-07, 13:02

Nemám své stránky a proto používám program Php triad, který mi vytvoří Server na mém Hd. Aby mě fungoval Php script, musím jej zkopírovat do Složky C:/Apache/htdocs (vytvořeno programem Php Triad) jako .php což mi ale nejde. vždy se mi tam přilepí přípona .html Potom mi však script nejede. Poradíte mi co dělat aby mě script fungoval? - Mám Win XP, Gold Html Editor a prohlížeč Ie-6 - Dík všem Wilda

Re: Jak uložit php?
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-07, 13:48

Vykašli se na phptriad a nainstaluj si něco novějšího, třeba xammp (ten používám já a nemůžu si stěžovat) nebo vertrigo (taky prej dobrej, netestoval jsem).

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Jak uložit php?
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-07, 15:36

ja napr pouzivam APPSERV 2.4.7.
viz:
[http://www.appservnetwork.com/]

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Jak uložit php?
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-08, 12:44

Wildo, odpovídám ti tu, myslím, že se to může hodit i dalším začátečníkům......

Jak na Xammp:

1. Instalace:
Stáhneš s installer a standartním způsobem nainstaluješ. Složku si nastaví installer sám. Pak buď xammpa najdeš v nabídce start nebo si švihni na plochu zástupce k souboru Xammp-control.exe. Ten spustíš a v něm nastartuješ apache a mysql. Pak si v prohlížeči zadáš localhost a objeví se ti uvítací stránka xammp. V levém sloupci je odkaz na phpmyadmin. Všechny php soubory se nakopírují do složky program files/xammp/htdocs a pak už je jen v prohlížeči voláš.
2. ZIP nebo EXE (7.zip) - samorozbalovací balík (používám já)
Balík si rozbalíš na vybrané místo na disku (buď do program files nebo rovnou do rootu disku, to jsem udělal já, neb ho nemám na systémovém disku, v žádném případě neinstalovat jako xammp/xammp/atd.). Pak už stačí jen spustit xammp-control a dál už je to stejné jako výše.

Nic složitého, jak vidíš.

S Vertrigem nemám zkušenosti a testovat ho nebudu, ale postup bude obdobný. Stáhnout, nainstalovat a spustit...
Appserv, co zde navrhuje marty, má instalaci malinko odlišnou, ale na jejich webu je postup instalace popsán a doplněn obrázky a dá se prakticky podle nich pochopit.

Takže jsou to možnosti (a bude jich určitě víc,stačí jen popátrat po netu, třeba známé EasyPhp) pro všechny začátečníky, aby si phpRS nejdříve pořádně otestovali na locale, mohli si s ním pohrát, pořádně si ho prolézt, vyzkoušet si, co umí, když ho zmastíte, tak se nic nestane, jen ho prostě smáznete, znovu nainstalujete a hrajete si dál, až phpRS v základní míře ovládnete a pak ho můžete dát do kupy, připravit si vlastní web a ten dát na net v ostrém provozu. Systém nainstalovat na web a tam si s ním hrát není nejideálnější, vím to s vlastní zkušenosti, v začátcích jsem jiné možnosti neměl. No a odpovědi na problémy s phpRS najdete zde ve fóru, stačí pohledat... ;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava zdenekh v 08.07.2007 17:48.

Re: Jak uložit php?
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-08, 14:17

doplnim jak na appserv: (bezi na win98,ME, XP, VISTA)
po jednoduche instalaci (exe soubor)se vse po restartu PC spusti samo. PHP soubory staci pak davat do slozky www ktera je zde:
c:/appserv/php/www
jinak souhlas s tim ze neni nad to si phprs "osahat" na locale

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Jak uložit php?
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-09, 10:14

Ak editor ukladá len html zmeň príponu ručne, alebo zmeň editor. Ak vystačíš s niečím jednoduchším pre widle, pdporúčam [http://www.pspad.com/cz/] - ak chceš niečo massive skús [http://www.eclipse.org/]

Re: Jak uložit php?
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-09, 10:19

Tak tak........ Používám PSPad a pro běžnou práci mi bohatě stačí.... Ale podobných editorů se dá samozřejmě najít i povícero.........

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Jak uložit php?
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-09, 11:37

jj, PSpad je take i muj favorit :-)

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net

Re: Jak uložit php?
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-09, 20:36

já doporučím VIM pro widle...
Ale PSPad je také OK... jinak je také dobrý PHPEd, ješte stará verze někde kolem 1.75... Byla FREE a ma vestavěný debug

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Jak uložit php?
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-18, 13:31

nebo phpDesigner, má taky free verzi.
Moc jsem ho nepoužíval, ale pamatuju si, že zvládl dobře zvýraznit snytaxi v jednom souboru phpRS, kde psPad selhal ;-) --> bylo /respektive je snad stále/ tam v nějakém regulárním výrazu tohle: ?> a to psPad nerozdýchal a bral to jako konec php kodu. phpDesigner to ale pochopil dobře.
existuje i placená verze, dyby se Vám to náhodou zalíbilo.

http://www.mpsoftware.dk/downloads.php

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav

Re: Jak uložit php?
Zaslán uživatelem/kou: marty (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-08-27, 10:25

appserv versus windows 7 ......
resil to uz prosim nekdo?
nechce se mi zaboha rozjet apache :-(

ICQ: 179653900
skype: marty_hranice
| www.hnfond.cz | | www.struhlovsko.cz | www.bxclub.com | www.r21club.com | www.palenice.net



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.