phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: hunter.ex (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-06-23, 17:32

mohli byste mi prosím někdo poradit jak pracovat s programem vertrigo a k čemu vlastně slouží?já doufal že mi usnadní instalaci phprs ale nějak vůbec nevím co mám dělat...

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-06-23, 18:43

stačí nainstalovat a spustit - v podstatě je to server a můžeš na něm testovat phpRS (teda jakýkoliv php a mysql), abys nemusel testovat online (což v případě upravování systému je celkem nevhodný)

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: sparky1221 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-30, 14:26

A ako mam nechat prebehnut PHP cez server ? Aby sa mi zobrazil konecny vysledok ?

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-30, 14:46

PHP soubory ukládej do příslušné složky ve Vertrigu a volej je přes browser.......

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: sparky1221 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-30, 15:15

Mohol by si mi prosim uviest nejak konkretny priklad bo nejako mi to stale nejde

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-30, 15:35

Přečti si dokumentace k Vertrigu............

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: sparky1221 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-30, 15:59

Nejaku dokumentaciu som nasiel ale tam toho fakt vela a ja zas tak dobre anglicky neviem

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-30, 17:48

Holt se s tím budeš muset poprat. Nejsi jediný neangličtinář. Najdi si tam, kam se ukládají php soubory. V browseru je pak voláš [http://localhost/slo]žka/soubor.php........... atd......... atd.......

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-28, 19:08

Mám velký problém.... Ještě předevčírem jsem na svém notebooku s Win Vista ono Vertrigo bez problémů rozjel. Dnes ho spustím a pokaždé shodí systém, vyhodí bluescreen a notebook se resetuje.... Nemá s tímhle někdo zkušenosti? Na netu nemůžu nic najít.

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-29, 00:23

Tak jsem experimentoval a zjistil jsem že se Vertrigo nesnese s AVGčkem a současně s QIPem přenášejícím soubory. Fakt legrace, mít asi třicetkrát resetovanej počítač

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-29, 07:39

a nemuze to byt tim, ze treba sdileji nejake knihovny (napr pro ssl) a nektera z tech aplikaci si danou knihovnu nacetla drive, ale v nejake starsi verzi a pak to Vertigo na tom zkolabuje?

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-29, 21:56

Nevim. V tom bluescreenu se nedozvim ani prd. Nevěděl bys jak sledovat nějaký případný kolize?

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-30, 10:56

no ja bych se nejdriv asi podival jestli se knihovny jako libeay32.dll, ssleay32.dll, yaz.dll nenachazeji jeste nekde jinde (v Program Files, Windows apod)
a pripadne se podivat, jestli si port 80 nezabral nejaky jiny program



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 30.05.2009 11:23.

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-05-30, 22:53

Zkousel jsem vsemozny pokusy s tim. Bohuzel jsem na nic neprisel. Ale je zajimavy ze najednou to treba trikrat, nebo ctyrikrat nejde a napopaty se to chytne svina.... Nechapu to. Navic to mam nainstalovany mimo slozku PROGRAM FILES. Vedel jsem o konfliktech se zabezpecenim ve VISTA tak jsem to dal na C:/Vertrigo. Pul roku v pohode a najednou, i kdyz jsem nic novyho neinstaloval ani hardware ani software ani aktualizace systemu tak se to jebe. Ach jo.

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-06-01, 17:50

Tak jsem právě zjistil čím to. I když nevím proč. Způsoboval to FIREWALL, kterej je přímo ve Vistách. I přesto, že Vertrigo mělo ve Firewallu nastavenou vyjímku.

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: jkroc (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-11-20, 13:02

Ahoj prosím tě můžeš mi blíže vysvětlit jak si vyřešil ten problém, dělá mi to uplně ten samý problém, vertrigo potřebuji k tvorbě diplomové práce a jsem z toho zoufalá. Také mi to hlásí mdorou obrazovku.

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-11-20, 21:23

Nakonec jsem kvůli nestabilitě při pozdější instalaci SP2 pro Visty nahradil VertrigoServ serverem XAMPP. Po instalaci aktualizace SP2 na Visty to padalo i ve chvíli, kdy už to třeba dvě hoďky šlapalo a tak mi ruply nervy a použil jsem XAMPP. Nutno říci, že mi teď vyhovuje mnohem více.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava mr3ska v 20.11.2009 21:25.

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: jkroc (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-11-21, 19:35

Děkuju za odpověď, ještě bych se tě zeptala jak je velký rozdíl mezi těmito dvěma programy (myslím vertrigo a XAMPP) je to podobné nebo jiné? Jakš takš jsem pochytila Vertrigo a mám strach abych se s tímhle dokázala naučit. Díky

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-11-21, 19:48

Oboje se skládá ze "stejných" komponent - já proto každému doporučuji raději se naučit naistalovat a rozchodit tyto jednotlivé komponenty samostatně, bez nějakých takovýchto "divných" aplikací typu XAMPP, Vertrigo apod.
Ono to totiž má jednu velkou výhodu - člověk se seznámí s těmito komponentami a pak si dokáže lépe poradit s případnými problémy a ví, jak si to nakonfigurovat, dle potřeb.
Doporučuji se podívat třeba na [http://webserver.chytrak.cz/] kde je to trochu přiblíženo...

Re: Vertrigo
Zaslán uživatelem/kou: mr3ska (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-11-21, 22:59

Tak tohle celkem pomohlo i mě... Děkuju

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.