phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 05:51

Tak nás na pipni.cz blokli. Problém s databází, prý jsme ji příliš přetěžovali. Postupně jsem převáděl další subdomény na tento skvělý redakční systém a kvůli snadnějšímu propojování jsem je instaloval do jedné databáze s různou předponou. Bylo jich tam zatím 5 phpRS + wikipedie a pár dalších tabulek. Ale jen jeden phpRS byl opravdu používaný, zbylé čtyři, včetně wikiny byly spíše jen korunové položky a ještě v nich nic moc nebylo. Také pokud vím, nebyla chyba v žádné tabulce. Vadily jim prý obrázky. Jestli to byla Michalkova galerie (ze které jsem měl obrovskou radost, ale ani ona nebyla ještě moc zaplněná) nebo obrázky u článků to netuším... Prý jsme měli přes 200 dotazů na databázi za minutu - nevyznám se v tom, ale při naší návštěvnosti tolika tísíc lidí denně mi to nepřijde nijak moc - a co by pak bylo dál, když rosteme o několik set lidí každý měsíc?!
Takže... Budu se snažit zjsitit víc, ale zajímalo by mne:
- je phpRS pro databázi extrémní zátěží? Mě to přijde jako pitomost, protože z redakčních systémů je nejjednodušší co jsem viděl...
- je chybou, když webmaster instaluje více phpRS do jedné databáze?
- a je vůbec phpRS stavěné pro velké weby? Nejsme zas tak strašně velcí, i když ze stránek, co jsem zatím viděl běžet na phpRS jsem zatím větší neviděl...
Moc děkuji za odpověď.



PotterHarry.net největší web na phpRS
[img]http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=216718242&img=1[/img] 216718242 | IRC: HJP (irc.felk.cvut.cz) | Jabber: PotterHarrynet | MSN: potterharrynet(at)hotmail.com | Skype: potterharrynet |Team Speak: 82.117.151.146 heslo: kofola | Yahoo: potterharrynet

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: zvalo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 10:01

A to je plateny hosting? Ak ano, tak to by som len zaplakal nad takym providerom :(
Inak v CR som mal vyborne skusenosti s firmou Power Globe, tusim ze na www.servery.cz ...

--
zvalo | Vas optimizmus je sposobeny nedostatkom informacii

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 10:04

Ano, jsme na placeném.



PotterHarry.net největší web na phpRS
[img]http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=216718242&img=1[/img] 216718242 | IRC: HJP (irc.felk.cvut.cz) | Jabber: PotterHarrynet | MSN: potterharrynet(at)hotmail.com | Skype: potterharrynet |Team Speak: 82.117.151.146 heslo: kofola | Yahoo: potterharrynet

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: zvalo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 10:13

Mno ja hostujem tiez na platenom hostingu a svojho casu som tam mal [nieco vyse 1/2 roka] v jednej DB 4 redakcne systemy phpRS, sice nie nejako casto navstevovane, ale jeden znich bol teda dost naplneny vsetkym moznym a casto navstevovany. Potom sme ho presunuli pod vlastnu domenu [k majitelovi stranok]. Ale ani raz som nebol upozorneny, nie to este odstaveny zo strany providera. To tam mate v tom hostingu aj odmedzenie datoveho prenosu?

--
zvalo | Vas optimizmus je sposobeny nedostatkom informacii

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 10:46

Tohle není problém phpRS, ale providera. Není zřejmě schopen zvládnout větší zátěž respektive větší server s větší návštěvností.

Co se týče kódu phpRS, tak verze 2.5.5 je již dostatečně odladěná (a to i z pohledu efektivnosti kódu), aby na ni mohl běžet větší projekt. Neříkám, že není co zlepšovat (ostatně proto vyjde nová verze), ale v kódu by již neměl být pro větší projekty žádný problém.

Ještě poslední odskok k hostingu. - Ne nadarmo jsou různé cenové rozdíly mezi různými providery a jejich programy a taky bezdůvodně neexistuje tzv. server housing. ... Berte to jako podmět k zamyšlení nad svým providerem.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 11:40

Tak už jsme na to přišli: byla to phpRs značka pro přidání obrázků, kterou právě jedna z autorek začala používat. Snad brzy zjistím, co přesně ta značka dělala a čím to bylo. Sice máme kvóty, ale k žádné jsme se zdaleka nepřiblížili - v pravidlech je obecně stanoveno, že se nesmí nadměrně zatěžovat server - bez jakýchkoli specifikací. O serveru jsem uvažoval mockrát - teď víc než kdy jindy - ale co jsem zatím zjsitil, je to záležitost statisíců (více jak čtvrt miliónu). A i kdyby se peníze daly dohromady, neuměl bych to spravovat.-) Ale stejně chci vlastní server, už mě vůbec nebaví být stále na něčem závislý. Stačí mi, když mi může selhat počítač, připojení - a ještě webhosting... Máme nejdobrodružnější stránky na světě. Už nám stránky hackli, už nám web i ukradli - celý jeho obsah i s návštěvností - a teď tohle... Někdy si říkám, proč to dělám a co z toho mám:-D Radost z pohybu....



PotterHarry.net největší web na phpRS
[img]http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=216718242&img=1[/img] 216718242 | IRC: HJP (irc.felk.cvut.cz) | Jabber: PotterHarrynet | MSN: potterharrynet(at)hotmail.com | Skype: potterharrynet |Team Speak: 82.117.151.146 heslo: kofola | Yahoo: potterharrynet

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 11:41

a ja jen dodam...
placeny webhosting je fajn, ale serverhousing je proste o necem naprosto jinem. :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: zvalo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 12:07

A pri server housing sa da komplet server prenajat, tusim sa to pohybuje od 1.000,- SKK/CZZ mesacne [teraz fakt strielam od boku, nieco som len zapocul]. Takze ziadne starosti. Ked vypadne napr. HDD, je tam nonstop dohlad a za 5 minut je tam novy disk a server fici dalej. Pokial si dodate svoj, je to uz horsie, ale je to VAS VLASTNY server a mozete si s nim robit co chcete.

--
zvalo | Vas optimizmus je sposobeny nedostatkom informacii

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 12:16

Už to zjišťuji, je to skutečně kolem 1000 měsíčně, to by bylo vynikající. Chci už konečně maximální soběstačnost!:-)



PotterHarry.net největší web na phpRS
[img]http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=216718242&img=1[/img] 216718242 | IRC: HJP (irc.felk.cvut.cz) | Jabber: PotterHarrynet | MSN: potterharrynet(at)hotmail.com | Skype: potterharrynet |Team Speak: 82.117.151.146 heslo: kofola | Yahoo: potterharrynet

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 13:36


s tim pronajatym serverem super, ale pokud si umistite svuj kompik, ma to jednu vyhodu :-(

musite se o nej starat, ale na druhou stranu, co si nainstalujete, tak mate. Je s tim sice trochu vice prace, ale mate tam zarucenu vlastni odbornost a nadavat pak muzete jen sobe a nikomu jinemu... :-) :-) :-)

btw tu byl vzpomenut Power Globe.... je to ode mne 'HNUSNA REKLAMA', ale mohu jen doporucit. Sam tam nehostuji, ale kamarad tam vlastni server ma. Velka spokojenost.... (obcas tam zabehnu na kontrolu, mam to kousek. jinak stale vzdalena sprava..)

Ovsem, tohle se vyplati jen v pripade:

1. nekdo Vas sponzoruje... :-) :-)
2. jste tak ekonomicky silny a je to takove hobby, ze tech nekolik stokorun mesicne jste schopen obetovat(rocne to dela slusne penize).
3. jedna se o firemni server, ktery mate moznost uplatnit v danich.



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 14:02

Prostě to musíme vyřešit, jinak nás umlátí:-D Ty stránky jsou nejúspěšnější svého druhu ve střední Evropě, celkově mají přes 4000 lidí denně, přes 3 milióny přečtených stránek měsíčně a rostou, jak jsem psal, o více jak 300 lidí za měsíc. A to jsme dosud nespustili anglickou verzi. Takovou spoušť, co se na netu strhla, jsem nezažil. Na diskuzích, chatech, fórech - na mailu, mém icq - se neřeší nic jiného... Máme taky největší fanfiction v ČR. Chci zjistit možnosti a nalézt způsob, jak je zajistit. Myslím, že návštěvníci už prokázali, jak moc jim na stránkách záleží, nebojím se, že by se nepodařila zajistit jakákoli částka, která bude na provoz potřeba. Největší problém zatím je, že mám organizovat něco, čemu prakticky nerozumím:-)

Už takhle je hrůza uřídit kolos překladatelů, adminů, redaktorů, komunikace s webmastery... No uvidíme. Na servery.cz jsem se díval. Taky doporučili casablanca.cz, ale ještě ani netuším, jestli je to jídlo nebo k čemu...

O chybě obrázku k článkům jsem zatím moc nezjistil, ale spustila něco, co strašně rozhýbalo databázi.



PotterHarry.net největší web na phpRS
[img]http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=216718242&img=1[/img] 216718242 | IRC: HJP (irc.felk.cvut.cz) | Jabber: PotterHarrynet | MSN: potterharrynet(at)hotmail.com | Skype: potterharrynet |Team Speak: 82.117.151.146 heslo: kofola | Yahoo: potterharrynet

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 14:12

ano, casablanka je take dobra

<reklama>
sam tam hostuji
</reklama>

no pokud jste na tom az takhle...
bohuzel staly prisun penez je prave ten zakopany pes. Dokud je nemate na uctu pravidelne, je to velky problem :-(


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: zvalo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 14:33

Este by som videl moznost sponzoringu zo strany hostingovej firmy. Kedze mate taku velku navstevnost, myslim si ze to bude mozne. Treba len oslovit hostingove firmy. Potom len pouzijete na stranke odkaz typu :
<opet reklama>
Hostujeme na $provider
</opet reklama>

--
zvalo | Vas optimizmus je sposobeny nedostatkom informacii

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: PaBi3 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 14:42

Keď už sa tu tak reklamujú serverhostingy tak skús aj [http://www.ignum.cz/web/df/cz/?typ=svr_home&]

Je to trochu drahšie ale počul som, že je to super :)

_________________________
[http://pabi3.com/]
ICQ: 286-210-676 (nie som phpRS podpora)

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: Tom_AG (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 16:50

Vím, že s phprs značkou OBRAZEK byl na Pipni.cz velký problém, pokud bylo odkazováno na ID neexistujícího obrázku. Stačilo napsat článek s použítím zmíněné phprs značky a buď se v ID překlepnout nebo po nějakém čase smazat obrázek z interní galerie.

Myslím, že by mělo být v phpRS ošetřeno mazání obrázků z interní galerie. Pokud obrázek existuje v nějakém článku, neměl by jít z galerie vymazat. Jen si moc nedovedu představit, jak by se měla takováto kontrola provádět :-(

Tom_AG
www.Stříbro.net



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Tom_AG v 04.02.2005 09:45.

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 17:55

To je ono! Autorka to vkládala z Wordu a při mazání jsem si všíml, že místo uvozovek byla &něco... Nějaký ten ascii kód nebo co. Pokud jsem pochopil, je pak ten obrázek stále volán a tím dojde k přetížení databáze. Ale proboha to udělá JEDINÝ obrázek??? Spousta webů s phpRS, jak jsem viděl, je na pipni.cz, jestli všem hrozí 403 za pouhé překlepnutí, tak je na spadnutí desítky dalších katastrof... Ale stejně mi to přijde přemrštěné, při největším provozu jsem zahlédl tak 300 lidí za hodinu - hehhee a co teprve, až zaregistruji [http://www.games.potterharry.net/] , ještě o nich moc lidí neví a je tam nával:-D



PotterHarry.net největší web na phpRS
[img]http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=216718242&img=1[/img] 216718242 | IRC: HJP (irc.felk.cvut.cz) | Jabber: PotterHarrynet | MSN: potterharrynet(at)hotmail.com | Skype: potterharrynet |Team Speak: 82.117.151.146 heslo: kofola | Yahoo: potterharrynet

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-03, 23:18

ten '&neco' se jmenuje entita...

jen tak pro upresneni...

imho je obcas dobre prepsat

'@$spojeni=mysql_pconnect($GLOBALS....'
na
'@$spojeni=mysql_connect($GLOBALS...'

<flame>

MySQL je prave delana na tyhle caste a kratke dotazy... Tim nechci tvrdit, ze ten 'pconnect' je spatne, ale ono dost casto zalezi i na konfiguraci celeho stroje... Obcas se stane, ze ten pconnect dokaze zatizit masinu vice, nez jednotlive dotazy.. ale neni to pravidlem..

</flame>



-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-04, 11:54

> To je ono! Autorka to vkládala z Wordu a při mazání jsem si všíml, že místo uvozovek byla &něco... Nějaký ten ascii kód nebo co. Pokud jsem pochopil, je pak ten obrázek stále volán a tím dojde k přetížení databáze.

Zkoušel jsem simulovat všechny možné chyby při zápisu "phpRS obrázkové značky" a nikdy jsem nedospěl k žádnému zacyklení. A to ani při úplném vynechání ID nebo zadání chybné hodnoty. - Ano, kdysi dávno byla v obrázkové značce chyba, která mohla způsobit zacyklení, ale ta tam již dávno není.

Mimochodem, kolik obrázků přikládáte k jednomu článku? Každý obrázek totiž představuje jeden dotaz na DB. Neříkám, že jich tam dáváte 200, ale když jich tam je více a tak se to přičte k těm dalším a při velkém počtu plug-inů a velké návštěvnosti to může vygenerovat velkou zátěž. - Nicméně je nutné si uvědomit, že taková případná zátěž je naprosto legální a odpovídající a proto jsem již výše naznačil, že přichází v úvahu uvažovat o výkonější alternativně hostingu.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-04, 12:07

Mimochodem, co indexy v databázi? Máte je nastavené? Při větším provozu se bez nich neobejdete. Uspoří hodně výkonu.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: phpRS Forbidden 403
Zaslán uživatelem/kou: HJP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-04, 12:32

huh, já jsem skutečně "běžný uživatel", nejsem programátor, nemám moc ponětí, co to jsou indexy. Pomáhá nám několik programátorů, ale všichni se bojí pohybovat v hotovém kódu. Jsme jen amatérské stránky, umím dělat obsah, ale ne to, na čem jede... phpRS jsem znal dávno, jeho dokonalost jsem ale odhalil, až když jsem našel celou škálu pluginů a vylepšení. Což je podle mne také velký nedostatek phpRS - všiml jsem si, že příznivci a odpůrci phpRS se spíš dělí na ty, kdo vylepšení znají a na ty, kdo ne. Ti kdo znají jen phpRS a nic víc, přijde jim příliš primitivní, bez možnosti rozvoje.

Uh, ale o tom jsem chtěl psát jednou jinde:-D Podařilo se mi rekonstruovat, jak k tomu došlo: autorka píše ve Wordu a vkládá to z něj přímo. Nedávno jsem instaloval TINYMCE, takže vložení vypadalo asi takto: &lt;obrazek id=&quot;CISLO&quot; zarovnani=&quot;ZPUSOB_ZAROVNANI&quot; nahled=&quot;ZOBRAZIT&quot;&gt; - vzpomínám si, že jsem viděl, že obrázek nefunguje a jen letmo jsem změnil aspoň závorky a šel <obrazek id=&quot;CISLO&quot; zarovnani=&quot;ZPUSOB_ZAROVNANI&quot; nahled=&quot;ZOBRAZIT&quot> Takže id bylo správně, protože fungoval, jen při tom musel nějak zatěžovat databázi, netuším jak... To, že nám dali 403 jen dokazuje předimenzovanost pipni.cz - byl to opravdu jen jediný obrázek. Máme samozřejmě víc obrázků, ale jen tento byl vložen pomocí phpRS značky a způsobil zátěž. Pokud jsem rozuměl, nebylo to zacyklení, smyčka, jen vyšší zátěž. Začali jsme hledat server hosting, snad najdeme sponzorovaný:-) Díky za rady a pomoc.

Na ty indexy se zeptám a moc děkuji za odpověď - páááni, mluvil jsem se samotným zakladatelem, to až budu vyptávět!:-D



PotterHarry.net největší web na phpRS
[img]http://wwp.icq.com/scripts/online.dll?icq=216718242&img=1[/img] 216718242 | IRC: HJP (irc.felk.cvut.cz) | Jabber: PotterHarrynet | MSN: potterharrynet(at)hotmail.com | Skype: potterharrynet |Team Speak: 82.117.151.146 heslo: kofola | Yahoo: potterharrynet



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.