phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Úprava řazení článků v rubrice
Zaslán uživatelem/kou: sam.b (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-30, 18:25

CO BYCH POTŘEBOVAL
Potřeboval bych aby se mě články řadily v každé rubrice pouze podle priority (úplně chci vyloučit řazení podle datumu vzniku).

SOUČASNÝ STAV KTERÝ NEVYHOVUJE
Mám verzi verze2.5.5.b a současný stav je takový, že se články v rubrice řadí pouze podle datumu vzniku. Pokud vznikou 2 články v jeden den tak rozhodují i minuty vzniku (to je logické). Domníval jsem se však, že řazení článku budu schopen ovlivňovat zejména prioritou (stejně jako u bloků). Bohužel se tak neděje.

JAK MĚ MŮŽEME POMOCI:-)
Umím nahradit kus kódu, ale nemám znalosti PHP, takže pokud mě chce někdo poradit prosím aby mě řekl v kterém souboru musím udělat změnu a jaký kus kódu musím pozměnit resp. bych potřeboval příklad. Mám základní znalosti SQL takže je mě jasné že musím hledat ORDER BY, ale nevím kde to mám vyčmuchat.

Děkuji za pomoc
Jirka

Re: Úprava řazení článků v rubrice
Zaslán uživatelem/kou: javik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-31, 02:30

myslim, ze je to trclanek.php zrejme radek 361, ale jiste to nevim, taky se snazim predelat razeni clanku, ale asi na to nemam

Jakub
icq [172-778-772]
[http://www.javik.cz]

Re: Úprava řazení článků v rubrice
Zaslán uživatelem/kou: sam.b (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-31, 12:28

Bohužel tvá odpověd neřeší můj problém:-( protože PHP neovládám. Jsem jouda, který umí nahradit pouze kus funkčního kódu.

Ale děkuji alespon za snahu odpovědět.

Jirka

Re: Úprava řazení článků v rubrice
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-31, 14:06

Nejdriv co je pro tebe prehled clanku v rubrice? :-)
Predpokladam ze search.php?neconekdenekdy

Hod sem presne ten odkaz, pomuze mi pri nalezeni toho co chces :-) abych pravdu rekl, moc se v search.php neoritentuju :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Úprava řazení článků v rubrice
Zaslán uživatelem/kou: sam.b (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-01, 10:45

Ahojky Michalku:-)
tady je ten odkaz: [http://www.vlajky.cz/rs/search.php?rsvelikost=uvod&rstext=all-phpRS-all&rstema=14&stromhlmenu=14] jednotlivé články zařazené v rubrice "5. vexilologie" se řadí podle datumu založení. A já bych potřeboval aby se to řadilo pouze podle Priority.

Jirka

Re: Úprava řazení článků v rubrice
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-01, 22:06

zkus search.php nekde kolem radku 218 neco na zpusob

$vvysledek=mysql_query("SELECT link,titulek,uvod,date_format(datum,'%d.%m.%Y') as vyslden,tema,autor FROM ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky ".$obsahpodminky." visible=1 AND datum<='".$dnesaktdatum."' ORDER BY datum desc LIMIT ".$rspocatecni.",".$GLOBALS["rskolik"],$GLOBALS["dbspojeni"]);

uprav to na

$vvysledek=mysql_query("SELECT link,titulek,uvod,date_format(datum,'%d.%m.%Y') as vyslden,tema,autor FROM ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky ".$obsahpodminky." visible=1 AND datum<='".$dnesaktdatum."' ORDER BY priority desc LIMIT ".$rspocatecni.",".$GLOBALS["rskolik"],$GLOBALS["dbspojeni"]);

netestovano, jenom tipuju

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Úprava řazení článků v rubrice
Zaslán uživatelem/kou: sam.b (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-02, 12:41

Ahojky Michálku a všichni ostatní, kteří chcete změnit řazení článků v rubrice viz. moje zadání.

V předchozím příspěvku mě kolega Mihálek poradil, že mám v souboru search.php nekde kolem radku 218 hledat následující hodnoty:

// Kód, který řadí články v rubrice podle datumu vzniku
$vvysledek=mysql_query("SELECT link,titulek,uvod,date_format(datum,'%d.%m.%Y') as vyslden,tema,autor FROM ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky ".$obsahpodminky." visible=1 AND datum<='".$dnesaktdatum."' ORDER BY datum desc LIMIT ".$rspocatecni.",".$GLOBALS["rskolik"],$GLOBALS["dbspojeni"]);

Skutečně jsem na řádku 219 našel výše uvedený kus kódu:-), ale původní rada jak to mám upravit nezafungovala. Nakonec jsem na to přišel, takže správný kus kódu, který je nutné upravit uvádím níže.

// Na řádku 219 vložit místo původního kusu kódu ukázku viz. níže
$vvysledek=mysql_query("SELECT link,titulek,priority,uvod,date_format(datum,'%d.%m.%Y') as vyslden,tema,autor FROM ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky ".$obsahpodminky." visible=1 AND datum<='".$dnesaktdatum."' ORDER BY priority desc LIMIT ".$rspocatecni.",".$GLOBALS["rskolik"],$GLOBALS["dbspojeni"]);

Jinak ale děkuji za pomoc Michálku, protože bez tvé rady bych byl tzv. v pr....

Jirka

Re: Úprava řazení článků v rubrice
Zaslán uživatelem/kou: sam.b (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-02-02, 12:45

Ještě bych chtěl dodat, že uvedný odkaz na adrese:

[http://www.vlajky.cz/rs/search.php?rsvelikost=uvod&;rstext=all-phpRS-all&rstema=14&stromhlmenu=14]

bude během 14 dní přesunut do ostrého provozu, takže nový platný odkaz později bude na url:

[http://www.vlajky.cz/search.php?rsvelikost=uvod&;rstext=all-phpRS-all&rstema=14&stromhlmenu=14]

Jirka



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.