phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
showpage
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 20:23

Mám problém. Najednou mi vypadly všechny aliasy a stránka hlásí: Warning: readfile(): URL file-access is disabled in the server configuration in /home/vh-obrazy.com/vh-obrazy.com/showpage.php on line 30

Warning: readfile(http://www.vh-obrazy.com/pohlednice/pohledy.htm): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/vh-obrazy.com/vh-obrazy.com/showpage.php on line 30

Chyba! Požadovaná stránka nenalezena!


Jinak všechno funguje. Divný, že?

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 21:39

.....a ty soubory fakt existujou?Myslím ted' ty aliasy...bud je zkus znovu instalovat
...nebo zkontroluj v phpMyAdmin tabulku rs_alias,jestli jí vůbec v databázi máš a jestli v ní nejsou zadány špatné cesty aliasů

a když to nepomůže zkus jednoduše ten řádek zakomentovat....vyhneš se tak alspon' varovným hláškám.....:-(

// zobrazeni textoveho souboru
@$prchyba=ReadFile(mysql_Result($dotazpage,0,"hodnota"));
if ($prchyba==0):
echo "<div align=\"center\">Chyba! Požadovaná stránka nenalezena!</div>\n";
endif;
endif;
else:
echo "<div align=\"center\">Chyba! Požadovaná stránka nenalezena!</div>\n";
endif;

js
WEB: [http://www.artnews.cz]
ICQ: 241645920



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava js v 26.01.2005 21:47.

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 22:15

To mám opravdu odstranit a znovu nainstalovat všechny aliasy? Mám jich 119. Hrůza. Tabulka v Myadminu je OK.

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 22:22

Tak jsem se díval na tu stránku [http://www.vh-obrazy.com/pohlednice/pohledy.htm] a ty obrázky tam vůbec nejsou............,zkus je znovu nakopírovat na web........

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 22:26

Správná adresa je ale [http://www.vh-obrazy.com/pohlednice/pohledy.htm] tak je to i v databazi. Cesty jsou správné. Nefunguje ani jeden alias, najednou vypadly. Všechno ostatní jede.

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 22:27

Jak to, že tady ve slově pohlednice píše mezeru?

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 22:29

..to bude filtrací textu či nahrazovaním d atd. smajlíky..........

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 22:34

Proč tedy vypadly celé aliasy na showpage a ostatní věci na phpRS fungují normálně. Databáze je v pořádku, nakopíroval jsem nový showpage.php ze zipu, ale nic. Cesty k souborům jsou správné. Vypadlo to najednou.

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 22:40

zkus povolit u adresáře a podadresářů pohlednice chmod 777.........
A propo jak jou cestu máš v aliasu napsanou u těch pohlednic?

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 22:44

Na pohlednice je cesta relativní. Fungovalo to takhle celých půl roku. Relativní cesta je ze souboru . htm. Proto se na tomto souboru nezobrazí obrázky. Ale oni nefungují jenom pohlednice, ale i jiné aliasy, třeba například nápověda. Mám jí taky jako alis z jedné . htm stránky. Nefunguje totiž celé showpage.

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 22:46

U aliasu mám absolutní cestu s http:

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 22:49

Ted' mě napadá podle tý hlášky URL file-access is disabled in the server configuration,zkus kontaktovat administrátora webu jestli neměnil konfiguraci pro vnořené soubory ............

nebo zkus na zkoušku dát relativní adresu tedy /pohlednice/neco.htm ...mě to tak funguje.....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava js v 26.01.2005 22:51.

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 22:53

Konfigurace? Jo, taky mě napadá, že konfigurace např. počet článků či aktuální anketa aj. mi nefunguje. Upgradoval jsem z 2. 3. 5 a konfigurace se nedala nastavit kromě globálních a článkových šablon. Dneska jsem chtěl nastavit počet novinek, ale konfigurace se nezměnila, tam to nejede.

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 22:56

To znám boužel přechod z verze 235 na 255 způsobuje zdvojení některých položek jako např.v tabulce rs_config ..projdi si tabulky jestli nemáš zdvojené položky.......

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 23:05

Ne, vsechno je OK. Jak říkám, fungovalo ještě dneska všechno a taky funguje celá stránka jak má, kromě těch aliasů. Konfigurace nastavit nejde rs_config je OK. Nejede pouze alias rs_alias je OK. Nechápu, proč nejde jenom showpage.php a proč vypadly tak najednou z ničeho nic.

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 23:07

...tak to fakt už z hlavy nevím,zkus radši kontaktovat admina webu na kterém hostuješ,jestli neprováděl nějaký update či změny........

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-26, 23:10

Jo, diky zatím. Jestli to neudělám do půlnoci jdu spát a nechám to na jindy. Čau!!!!!!!!!

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-27, 08:49

Takže ráno jsem zapnul PC, chybu na showpage dále hlásilo. Hosting neví o žádném updatu, že by dělal, tabulky jsem zkontroloval na phpMyadminu. Vymazal jsem všechny aliasy a zkusil nahrát jeden nový. Chybové hlášení se ukázalo znovu. Celý phpRS ale jede OK. Nemůžu prostě ukládat žádné aliasy. Já to nechápu a řešení jsem nenašel.

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: Mlejnak (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-27, 12:08

Tak nakonec to bylo relativníma odkzama. Akorát nechápu, proč se mi to tak najednou samo porouchalo. Absolutní odkazy v aliasech mi běžely přes půl roku. Divný.

Re: showpage
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-27, 22:08

...tak to jsem rád,že ti to jde :-) ,já si říkal jestli to není těma absolutníma adresama,ale měl jsem zato,žes to taky prozkoušel ........



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.