phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Login komplet
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-10, 10:29

Asi jsem uplne blbej, ale uz asi dva dny si nad tim lamu hlavu.
Z urcitych duvodu, bych potreboval vypsat ke jmenu prihlaseneho ctenare i jeho ID.

function LoginKomplet()
{
if ($GLOBALS["prmyctenar"]->ctenarstav==1): // ctenar je nalogovan
if ($GLOBALS["prmyctenar"]->Ukaz("prezdivka")==""):// zjisteni jmena ctenare
$prjmeno=$GLOBALS["prmyctenar"]->Ukaz("username");
else:
$prjmeno=$GLOBALS["prmyctenar"]->Ukaz("jmeno");
endif;
// Zobrazeni prezdivky ctenare a vlozeni informace pro prihlaseneho ctenare
$retezec="<b>".$prjmeno."</b><br>

To je kus zacatku kodu. Muzete mi nekdo rict, jak to donutit, aby si to nacetlo "idc" a to bych pak mohl pouzit treba jako ".$pridc." ???

Testovat muzete na prihlaseni Default / heslo.
Dik MOC !!

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Login komplet
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-10, 11:55

Pokud jsem to správně pochopil, tak potřebuje znát ID čtenáře. - Pokud je čtenář přihlášen, tak to získáte přes $GLOBALS["prmyctenar"]->Ukaz("id");

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Login komplet
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-11, 07:37

Tak jsem sednul zapremeyslel a vse si dal dohromady, uz to dela co ma dik za nakopnuti. Dekuju ti.
No a kdyby snad mel nekdo zajem to dovylepsit je to k disposici. Ja jsem potreboval vypsat ID.
Stejne tak se mi vypisuje treba pri editaci ctenare. ID se pak da vyuzit treba jako druhe heslo, nebo pro kontrolu opravnenosti pro slevy atd........
tedy cast login komplet po uprave:

// zobrazeni loginu + vypis osobniho menu
function LoginKomplet()
{
if ($GLOBALS["prmyctenar"]->ctenarstav==1):
// ctenar je nalogovan
$prjmeno=$GLOBALS["prmyctenar"]->Ukaz("username");
$prid=$GLOBALS["prmyctenar"]->Ukaz("id");
// Zobrazeni prezdivky ctenare a vlozeni informace pro prihlaseneho ctenare
$retezec="<b>".$prjmeno." Id: ".$prid."</b><br>
<tr class=\"z\" align=\"center\"><td><form action=\"readers.php?akce=logout\" method=\"post\"><input type=\"submit\" value=\"Odhlásit\" class=\"tl\" /></form></td></tr>\n";
// info pro prihlaseneho ctenare

Vyuzivam pouze "username" protoze prezdivku ma zadanou kazdy. Tedy to puvodni porovnavani a prohledavani i ve jmene a pod, jsem vystrihnul..........


Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.