phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-07, 21:30

Narazil jsem na problém s interní galerií, server hlásil tuto chybu:
Warning: getimagesize(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp/phpsMZITH) is not within the allowed path(s): (/admin/accounts/www/web.net) in /admin/accounts/www/web.net/admin/aimggal.php on line 439

problém je podle všeho v zabezpečení serveru, že neumožňuje operace se souborem po uploadu v tmp adresáři a je třeba nejprve soubor přesunout do adresáře img a pak s ním teprve pracovat - není to tedy žádná chyba na serveru

při té příležitosti jsem si celou funkci PridejOBRIG v aimggal.php předělal
- nejprve se pomocí move_uploaded_file soubor přesune do cílového adresáře a pak se s ním dál pracuje (to řešilo můj hlavní problém)
- je pro GD verze 2 s podporou gif, takže náhledy se generují pro jpg, gif a png
- náhledy vždy vznikají v truecolor a ukládají se jako jpg, takže by neměly nastat žádné problémy s barevností
- jpg u náhledů jsem nastavil na větší kompresi, takže budou o něco menší

ještě jsem narazil na neošetřený vstup, ale to jsem už neřešil, neboť když jsem si do popisu k obrázku chtěl uložit cestu k souboru, který vkládám, tak se mi po uložení "ztratily" zpětný lomítka (asi tam chybí ošetření textových hodnot ukládaných do SQL dotazu funkcí mysql_escape_string )



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava MirekS v 08.02.2005 07:41.

Přílohy: aimggal-1.txt (6kB)  
Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-07, 22:13

Hurá, problém, o kterém se tady píše pár dní, je vyřešen!!! Interní galerie chodí i na českém hostingu. Moc děkuji.

Pepa
ICQ: 108978274
WEB1: ok2wo.vycom.cz
WEB2: rudice.vycom.cz

Re: to WO
Zaslán uživatelem/kou: iqdesign (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-08, 09:17

a jak ti to dopadlo s EXterní galerií?
Martin

Re: to WO
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-08, 11:23

Zatím nijak. Funguje na Webzdarma, na KGB, ale na Českém hostingu nic. Je to to samé jak s interní - nejde pracovat se souborem v tmp. Ale nechci se vrtat Michalkovi v kódu, on to určitě spraví.

Pepa
ICQ: 108978274
WEB1: ok2wo.vycom.cz
WEB2: rudice.vycom.cz

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-08, 11:53

O neošetřeném vstupu při uploadu nic nevím a myslím si, že tam ani žádný takový problém nemůže vzniknout, protože se pracuje jen se souborem a PHP na to má své speciální funkce.

Co se týče toho "zabezpečení serveru", tak je to pouze jedna s alternativ, protože měl jsem možnost zprovoznit 2.5.5 v "safe modu" na jednom serveru a tam zase naopak po přesunutí souboru na jeho novou pozici z tmp adresáře s daným souborem nešlo plně pracovat, protože se změnil nevhodně vlastník či něco na ten způsob.

Chci tím jen říci, že sama skutečnost, že aktuální provedení u někoho dělá problémy ještě neznamená, že vhodná korekce nezpůsobí třeba ještě větší problémy u jiných uživatelů. V tomto případě je tedy nutné sledovat poměr spokojených a nespokojených uživatelů.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: WO (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-08, 12:48

No, tahle úprava aimggal mi chodí na lokále, na Webzdarma, na KGB a na Českém hostingu. Je velmi pravděpodobné, že i jinde, to nemohu posoudit. Nejsem odborník, ale v ext. galerii jde pravděpodobně o stejné řešení, které bylo použito v interní, nevidím tedy důvod, proč to nezkusit, ostatně i ve stávajícím kódu je pár zakomentovaných variant, zřejmě kvůli kompatibilitě. Takže ne spokojenost, ale funkčnost, to je oč tu běží...

Pepa
ICQ: 108978274
WEB1: ok2wo.vycom.cz
WEB2: rudice.vycom.cz

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-09, 22:32

jirka napsal/a:
-------------------------------------------------------
> O neošetřeném vstupu při uploadu nic nevím a
> myslím si, že tam ani žádný takový problém nemůže
> vzniknout, protože se pracuje jen se souborem a
> PHP na to má své speciální funkce.

nemluvím o uploadovanem souboru, ale a textech, ktere se k obrazku ukladaji a myslim ze je to problem cele administrace, ze nejsou texty pred pouzitim v INSERT SQL dotazu oescapovany - jak pisu vyse, chtel jsem ulozit zpetne lomitko a to se po ulozeni "ztratilo"

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-10, 11:53

To MirekS: tyhle věci řeší nová verze; pravdou je, že v případě některých administračních polí nebyly tyhle věci dotaženy do konce

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Interní galerie - přesun obrázku
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-16, 20:54

Jde nějakým způsobem přesouvat obrázky mezi jednotlivými interními galeriemi tak, jak to umí michálkova externí galerka?

Re: Interní galerie - přesun obrázku
Zaslán uživatelem/kou: zool (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-05-19, 07:21

Připojuji se k návrhu, nemá z vás někdo náhodou úpravu v podobě přesouvání (změnu umístění) a vyhledávání obrázků v interní galerii ?

--------------------------

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-05-19, 09:19

Podľa mňa dobrý nápad... také funkcie by sa hodili.

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: zool (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-07-13, 07:32

Škoda, že funkce na přesun nikomu nechybí, nezbývá než to nechat plavat ;-))

--------------------------

Re: Interní galerie - přesun obrázku
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-08-02, 22:45

T_m napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Jde nějakým způsobem přesouvat obrázky mezi
> jednotlivými interními galeriemi tak, jak to umí
> michálkova externí galerka?

Pracuje sa na tom. Robím to pre niekoho na zakázku, ak bude majiteľ webu súhlasiť zverejníme to.
Uvažoval som aj o zmene poradia v rámci galérie, no phpRS nemá pole re poradie obrázku, pri výpise sa radí podľa ID-čka obrázku... čo je nevhodné, pretože by to zmenilo existujúce obrázky v článkoch vložené pomocou pseudotagu <obrazek> :-/

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-08-10, 08:49

Hotovo, má niekto záujem? :)

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-08-10, 10:04

Pripájam súbor


EDIT: opavená chyba (viď nižšie)



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava pa3k v 16.08.2010 18:29.

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-08-10, 10:34

Súbor je v UTF-8 a nové hlášky nie sú v LANG súbore. Za zverejnenie sa poďakujte Davidovi Klimešovi, ktorému som robil viacero komerčných úprav a túto sa rozhodol zverejniť - nakoľko nevyžaduje zásadné zmeny v phpRS a db. Netestoval som ešte funkčnosť kontroly práv ale mala by byť OK.

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-08-13, 14:17

Ahoj, zdá se, že jsem v úpravě narazil na drobnou chybičku. Při otevření úpravy obrázku mi to nad formulářem pro úpravu vypsalo tenhle warning:

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\xampp\htdocs\zdenek\db\phprs_sql_to_mysql.php on line 143

Problém je ve funkci function FormUprOBRIG() v téhle části:

$result = phprs_sql_query($sql, $GLOBALS["dbspojeni"]);
list($prvlastnik, $prprava)=phprs_sql_fetch_row($dotazgal);

Po přepisu $dotazgal na $result už je po warningu.

Jinak přesun obrázků funguje úplně bez problémů. Díky za úpravu, teď se mi zrovna hodila. :-)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-08-14, 18:23

Díky, zabudoval jsem si to (zatím na lokále) taky. Sice mám galerii s úpravami včetně databáze a jako samostatný plugin, takže se různé názvy změnily ale základ zůstal, podařilo se a funguje OK. Díky pa3ku & Davide!

Hepbegclub | Čáslavsko | MN Čáslav



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kryšpín v 14.08.2010 19:17.

Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-08-16, 18:24

Uf, taká chyba. Vďaka za info. Prikladám opravený súbor.

Přílohy: aimggal.php.txt (43kB)  
Re: Interní galerie
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-08-16, 18:30

PS: myslíte, že by stálo za to spraviť aj zmenu poradia v rámci galérie? Problém je, že by sa menili ID-čka a museli by sa nahradiť všetky existujúce pseudotagy. Význam to má asi len pre toho, kto má spravené pripojenie internej galérie k článku...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava pa3k v 19.08.2010 11:20.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.