phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Související články
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 18:39

Již delší dobu si lámu hlavu s funkcí Související články. Jedná se o to, že například moje rubrika o ovladačích se zvětšuje a zvětšuje a tedy odkazy na související články jsou pomalu obsáhlejší co do prostoru, než samotný článek. Musel jsem tuto část posunout až za komentáře, jelikož celý spodní řádek byl odsunut kamsi a uživatel tak ztrácel přehled o dalších možnostech jako poslat článek, tisknout, přidat komentář, atd..
Jediné řešení které jsem našel, je odečíst určité množství souvisejících článků, jenže to zase spůsobí to, že když jich odečtete např. 10, tak tam kde jich je 15, bude jen 5, kde jich 8, bude jen nadpis Související články: :-(
Za další jsem zjistil, že i sám autor (J.Lukáš) a další systémy phpRs při kliknutí na link pod Související články: mají tento odkaz otevírán do nového okna. Už jsem opravil a nevím, jestli to byl nějaký záměr Jirky, nebo překlep.
Takže co bych potřeboval aby se v Souvisejících článcích ukazovalo třeba jen posledních 5 a v tom pátem dalších posledních pět atd.
Tedy podle stáří článků asi posledních 5 souvisejích.
Dik za reakce............

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 18:49

jj, je tam target="_blank" je to asi zamer

co treba v souvisejici clanky upravit

$dotazskup=mysql_query("select skupina_cl from ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky where link='".$id_clanek."'",$GLOBALS["dbspojeni"]);


na

$dotazskup=mysql_query("select skupina_cl from ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky where link='".$id_clanek."' LIMIT 5",$GLOBALS["dbspojeni"]);

??

Pokud jsem to dobre pochopil, je to ono?

PS: sorry za rozhozeni stranky

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Michalek v 04.01.2005 18:50.

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 19:45

No ty jsi zlaticko, ale..................

tam co jsi napsal to nefunguje, az o radek nize:
$dotazcl=mysql_query("select link,titulek,datum from ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky where skupina_cl='".$id_skupiny."' and link!='".$id_clanek."' and visible='1' and datum<='".Date("Y-m-d H:i:s")."' order by datum desc LIMIT 10",$GLOBALS["dbspojeni"]);

"Príma" !!!

Ale......
pak jsou i o rok pozdeji videt jen poslednich pet, z celkovych souvisejicih. Potreboval bych to jako poslednich pet od prave cteneho clanku dozadu. Tedy by to bylo neco jako "Naposledy jsme psali:" Ale v srpnu uvidis 5 dozadu z treba cervence a cervna. V lednu pak poslednich pet z prosince. Vis..... ?

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 19:52

ty se navymejslis.

$dotazcl=mysql_query("select link,titulek,datum from ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky where skupina_cl='".$id_skupiny."' and link!='".$id_clanek."' and visible='1' and datum<='".Date("Y-m-d H:i:s")." and link<=".$idclanek."' order by datum desc",$GLOBALS["dbspojeni"]);

zkus to

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 19:53

jeste jednou i s limitem:

$dotazcl=mysql_query("select link,titulek,datum from ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky where skupina_cl='".$id_skupiny."' and link!='".$id_clanek."' and visible='1' and datum<='".Date("Y-m-d H:i:s")." and link<=".$idclanek."' order by datum desc LIMIT 10",$GLOBALS["dbspojeni"]);

pripadne to LIMIT 10 hodit nekam jinam (treba pred order by) nevim presne jak je to s tim poradim

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 21:50

No jsem z toho ted tak trochu jelen, asi bude jeste nejaka spina i v DB po prechodu z verze 235. Kazdopadne neco z toho vylezlo (zkousim to na locale) zkusim to hodim do praxe a jeste nad tim polaboruju s nejakou literaturou.
Kazdopadne zatim DIK !

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 21:54

Mno, treba bude chyba i u me, netestoval jsem to, psal jsem to z hlavy.

Ramcovy popis:

LIMIT 10 - to omezuje pocet vybranych zaznamu
link<=".$idclanek."' - to zaruci, ze se vyberou pouze clanky s mensim link nez aktualni...

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: Atifan (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-05, 11:59

No hodil jsem to ted ven a vypada to ze to chodi, porad je to lepsi nez to bylo. Ale jecte projedu clanky nasel jsem tam chybu prave v souvislostech, takze to budu muset nejak upravit. Asi si vyhodim DB ven a projedu to v nejakym editoru nez delat clanek po clanku..........
Kazdopadne moooooooc DIK !

Tak jsem skončil s phpRs, weby co mi jedou nechám dožít odešel jsem na WP: [http://tomoviny.cz] asi už jsem vyřešil spoustu věcí co mi ve WP vůči phpRs chybělo. Jinak smutek bylo to fajn....... když budu moci rád s phpRs ještě poradím, něco v hlavě zůstalo.

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 00:35

Potřeboval bych, aby některé články bylo možno zařadit do více skupin souvisejících článků. Nevíte jak NATO?

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 18:33

Myslím, že jistým řešením zobrazení určité části souvisejících článků by bylo je 'orámovat' divem s parametrem overflow a pak tedy budou zobrazeny souvisejici clanky s posuvnikem.

Div nastavite na pozadovanou vysku a je to. Budou zobrazeny vsechny souvisejici clanky, nahore budou ty nejnovejsi a zobrazeny 'viditelne' (tedy bez pouziti scrollovani) bude jen tolik, kolik se jich vleze do stanovene vysky..

priklad css ostylovani divu:
overflow: auto; overflow-y: hidden; width: 500px;


Nevim, zda je to vyhovujici, ale je to reseni..

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 18:41

T_m napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Potřeboval bych, aby některé články bylo možno
> zařadit do více skupin souvisejících článků.
> Nevíte jak NATO?

Bez úprav kódu a databázy IMHO nijako. CHce to iný systém, napríklad využitie a zobrazovanie článkov podľa obsahu kľúčových slov. Na to je phpRS priamo stavané, má na to funkcie aj v administrácii aj v search.php.

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-03, 18:47

Můžeš mi nějak nakopnout jak ta ta klíčová slova?

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 10:54

search: rskde, t_slova

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 22:53

Díky za radu, ale bohužel na moje schopnosti nestačí. Nemohl bych poprosit o ještě další přiblížení? Tedy jak napsat ten dotaz, který by se vložil do šablony článku? Určitě nejsem sám, kdo by podobnou věc upotřebil. Snažil jsem se nějak analyzovat search.php, ale opravdu zatím moje php schopnosti jsou limitně blízké nule :-(

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-04, 23:55

mohlo by to být takhle:
když máš odkaz, kterým se něco vyhledává, vypadá například nějak takto: search.php?rsvelikost=sab&rstext=all-phpRS-all&rstema=2

no a k tomu bych zkusíl připsat/upravit tu další proměnnou rskde, t_slova

například:

search.php?rsvelikost=sab&rstext=veverka&rskde=t_slova // neboli : hledej veverku v databázi klíčových slov ;-)

tohlo by, čistě teoreticky (píšu z hlavy) mělo najít všechny články, kde je v databázi klíčových slov uvedeno slovo veverka
pak už stačí svázat články, které chceš aby spolu nějak souvisely příslušnými slovy a nějak tam doplnit přislušný odkaz, který bude mít výše uvedenou adresu...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Kryšpín v 04.04.2006 23:55.

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: T_m (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 00:00

Kryšpíne díííky !!! Tohle krásné vysvětlení doslova po lopatě mi strašně pomohlo, takže už vím, řeho se chytit a jakým směrem experimentovat. Takže až něco vytvořím, dám zprávu :-)

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 07:54

teď jsem si to vyzkoušel a mám pocit, že je tam drobná změna
místo t_slova dej tsl (drobnost, ale bez ní to nefunguje. Takhle to ale fungovat bude (ověřeno na verzi 265, nepředpokládám, že by to mohlo být v nové verzi jinak)

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-05, 09:56


Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: Curo (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-09, 00:42

Připojuju reseni pomoci <div>u s parametrem overflow (posuvniky):

specfunkce.php(priklad upravy funkce SouvisejiciCl() ):
<div width=\"480\" height=\"145\" class=\"souvc\">\n";
      echo "<ul>\n";
      while ($pole_data = mysql_fetch_assoc($dotazclanky)):
        echo "<li><font color=\"#339933\"><a href=\"view.php?cisloclanku=".$pole_data["link"]."\">".$pole_data["titulek"]."</a> 
(".MyDatetimeToDate($pole_data["datum"]).")</font></li>\n";
      endwhile;
      echo "</ul></div>


samotny styl:
.souvc 
{
overflow: auto; overflow-y: auto; font-size: 8pt; font-weight: normal; width: 500px; height: 150px;
}


Vysledek zde : [http://programujte.com/view.php?cisloclanku=2006040204-VB---42.-lekce]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava Curo v 09.04.2006 00:43.

Re: Související články
Zaslán uživatelem/kou: montimuf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-10-31, 07:34

Ta uprava od Michalka funguje, ale jako prvni souvisejici clanek se mi objevi prave cteny clanek, coz je neprakticke. Co bych musel upravit na tomto kodu, aby se mi to zobrazovalo od prvniho predchoziho clanku, prosim?

$dotazclanky=phprs_sql_query("select link,seo_link,titulek,datum from ".$GLOBALS["rspredpona"]."clanky where skupina_cl='".$id_skupiny."' and link<='".$id_clanek."' and visible='1' and datum<='".Date("Y-m-d H:i:s")." and link<=".$idclanek."' order by datum desc LIMIT 5",$GLOBALS["dbspojeni"]);



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.