phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Záloha databáze
Zaslán uživatelem/kou: throu (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-03, 11:35

PROSÍM O RADU:
Po instalaci PHPRS /poslední verze/ jsem chtěl (než začnu řešit některé problémy na locale) vše pžesypat na server. Při snaze o zálohu databáze se mi objevuje však toto:

Citace:
Záloha databáze

Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in C:\Program Files\www\phprs_01\phprs\admin\adump.php on line 119


Databáze "01" neobsahuje žádné tabulky.



připojuji ještě jeden problém:
při snaze o vložení obrázku /použita gallerie 0_99_100/ se objevuje hláška:

Citace:

Přidání obrázku

--------------------------------------------------------------------------------


Fatal error: Call to undefined function: imagecreatefromjpeg() in C:\Program Files\www\phprs_01\phprs\gal_funkce\gal_fnc_obrazky.php on line 306


- tento problém (resp. jeho řešení) jsem ve foru objevil (radil Michálek), ale bohužel aplikování rady nezabralo....
nemáte, prosím, někdo podobnou zkušenost se šťastným koncem?
Předem moc děkuji!!!

Re: Záloha databáze
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-03, 11:41

Ad 1) Vypada to na nejakou chybu, no :-) Vic z hlavy nereknu, snad na to kouknu az budu mit chvilicku.

Ad 2) Spis to vypada, ze nemas povolenou GD knihovnu. V php.ini (v adresari windows nebo winnt) mas nekde neco na zpusb

;extension = gd2.dll (priblizne)
musis smazat ten strednik a nekde nad tim nastavit
extension_dir=
musis nastavit cestu k extensions v adresari php (nejcasteji c:\php\extension nebo c:\apache\php\extension)

vsechno bez zaruky, pisu to z hlavy

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Záloha databáze
Zaslán uživatelem/kou: throu (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-03, 13:16

Dekuji. Pokud jde o problem s galerii, na ktery mi odpovidas, nastaveni extension_dir= jsem kontroloval a je v poradku. Odkomentovani knihoven v php.ini je tez OK. Zatim jsem na nic neprisel.

Problem se zalohovanim databaze jsem take nevyresil. Samozrejme v databazi tabulky mam.

Jinak mozna ne nedulezita informace:
phprs_v2-5-5b2 jsem rozjizdel na zelene louce, tedy vcetne nove databaze.
Pred tim jsem testoval verzi 2.3.5. a fungovala takrka bez problemu vcetne galerie (resp. stale funguje)...

Re: Záloha databáze
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-03, 16:48

nahodou tvoja databaza nema takyto nejaky format phprs-cz kde ked je pomlcka alebo nejaky i znak ktory sa mu nepaci tak ju nenajde treba nastavit phprscz spolu.

MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1

Re: Záloha databáze
Zaslán uživatelem/kou: throu (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 07:52

databazi na lokale jsem pojmenoval (protoze jich mam o neco vic pro ruzna testovani) 01. "venku" se jmenuje necocz01

Re: Záloha databáze
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 14:13

Na řádku číslo 118 (nebo někde okolo) by se měl vyskytovat následující řetězec:

$dotazobs=mysql_query("show tables from ".$GLOBALS["dbname"],$GLOBALS["dbspojeni"]);

Problém je v tom, že některé nastavení MySQL databáze (do detailu jsem to nikdy nestudoval) potřebují tento SQL příkaz upravit na následující hodnotu:

$dotazobs=mysql_query("show tables",$GLOBALS["dbspojeni"]);

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Záloha databáze
Zaslán uživatelem/kou: throu (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-04, 14:39

Dekuji moc! Zabralo to.
tom



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.