phpRS help fórum : phpRS Fórum
Hlavní diskuzní phpRS fórum. Najdete zde odpovědi na otázky týkající se provozu a instalace phpRS systému.
phpRS - redakční a informační systém
Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-09, 20:53

Túto otazku som polozil este v starom forume ale nakolko mi este nikto na nu neodpovedal tak sa pytam este raz [http://www.supersvet.cz/forum/index.php?akce=Read&pridh=2795&prids=1]

Michal da sa , alebo skusal si nove phpRS 2.5.5b aby sa ti nezobrazil na hlavnej stranke hlavny blok lebo mam na viacerych phpRS ale starsie verzie a tam to je mozne ale tu ked to dam tak mi to da na spodok stranky vsetky clanky. napr: [http://www.mobiline.sk/new/]
[http://www.kohren.host.sk] tu mi to funguje ale na
stranke [http://www.velkymeder.com] som dal ze aby mi nezobrazil blok a toto sa stalo ale aj ked dam ze len na hl.stranke!
Nadpis:
Hlavní blok
Meno sys. bloku:
Systémový blok: Hlavní blok
Zobraziť blok: Nie
Priorita bloku: 100



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava msteve v 09.12.2004 20:56.

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-09, 21:05

Sorry za ty potíže se zobrazováním...

Nevim, s hlavnim blokem jsem si nehral; myslím, že ve verzi 250 byl bug, který, pokud jsi neměl zobrazen hlavní blok, dělal potíže.
Vypadá to, že ten bug se projevuje i tady. Doporučuji BugReport. Vzpomínám si, že o tom Jirka věděl...

Teď koukám, ty máš verzi 255c, která ještě není, takže předpokládám, že sis jí tak pojmenoval sám z důvodu velkých úprav. Asi jsi něco zapomněl upravit a bug tam zůstal. Zkusím dohledat, kde ten bug byl, ale nevím nevím.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-09, 21:11

Teď koukám, źe já tu chybu mám v kódu taky. Jdu ji najít. A předem informuji, že tohle vlákno přesunu do hlavní sekce, protože tohle není OT ale žádost o dobrou radu, která by se mohla hodit i ostatním, kteří by ji tady nehledali.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-09, 21:15

Ahoj ta verzia 2.5.5c je moja uprava je tam len upraveny len jazyk aj pre admin menu to znamena ze nic som nemenil len spravil jazyk pre admin menu to znamena ze sa to da pouzit aj pre inych hovoriacich uzivatelov. ale skusal som aj cistu instalaciu 2.5.5b a presne to iste bug uz som tam pisal ale nechapem preco to natych strasich ide

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-09, 21:17

Asi se Jirkovi dostala stara chyba do nove verze. Hoď to prosím do toho BugReportu

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-09, 22:01

Reseni ja na svete (ale dalo mi zabrat):

v index.php je funkce HlavniBlok();
uplne na zacatek (hned po { ) dej
$vyber_hl_blok=mysql_query("select * from ".$GLOBALS["rspredpona"]."bloky where sys_funkce='hlb' and zobrazit='1'",$GLOBALS["dbspojeni"]);
$hl_blok=mysql_num_rows($vyber_hl_blok);
if($hl_blok!=""):

a nakonec funkce (tesne pred } ) dej

endif;

a máš to :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-10, 21:26

Dakujem michal vyskusam dam vediet a treba opravit aj tym co downloaduju redakcný system

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-10, 21:31

kdyz uz jsme u toho, je lepsi to udelat takto:
$vyber_hl_blok=mysql_query("select count(*) as cislo from ".$GLOBALS["rspredpona"]."bloky where sys_funkce='hlb' and zobrazit='1'",$GLOBALS["dbspojeni"]);
$vyber_hl_blok=mysql_fetch_array($vyber_hl_blok);
if($vyber_hl_blok["cislo"]=="1"):

opraveno, teď je to dobře

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava Michalek v 10.12.2004 21:37.

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: msteve (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-10, 22:03

Dakujem na locale mi to funguje ked das ze nezobrazit blok ale zas nejde ftp u provajdera lebo som to tam chcel hodit!!!! ale ked das nieco s toho menu Spôsob zobrazenia na hlavnej a podobne tak uz to hadze zase chybu a ked das len hlavnej stranke tak ostatne stranky ti tam zase hadze dole. a este raz dik .!
PS: ako si prihodim svoj podpis tak ako to mate vsetci tam web icq pozdrav atd


MSteve
WEB: Webinfo
Shop: E-shop ---
Reklamný Systém Webinfo:Reklama WebInfo

Shop: Shop-Webinfo
phpRS systems: [url=http://ww.webinfo.sk/referencie.php[/url]
ICQ: 285553903
Skype : msteve1



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava msteve v 10.12.2004 22:21.

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-10, 22:07

Můj ovládací panel - Nastavení podpisu
poté u zprávy nastavit "Připojit k tomuto příspěvku můj podpis"

Doufám, že Jirka bude souhlasit s nasazením slovenštiny jako volitelného jazyka...

PS: Ty svoje prispevky muzes upravovat, nemusis psat nove :-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-13, 15:09

Zdravim,

chovani phpRS v2.5.5 pri vypnuti nebo odstraneni hlavniho bloku je naprosto spravne, jelikoz systemovy blok "hlavni blok" pouze uprasnuje, kam presne se maji umistit data, ktera prislusny PHP skript generuje (napr. soubor index.php pri nespecifikovanem volani krome generovani vzhledu jeste vola funkci HlavniBlok(); jenz generuje prehled clanku); nejde tedy o zadnou podminku typu, kdyz neni "hlavni systemy blok" tak preskoc zbytek.

A proc jsou data dole? Protoze prvni volani vzhledove funkce Generuj(); stihne prelozit celou "globalni sablonu" a tak data, jenz generuje prislusny skript se jednoduse vypisi az za sablonu (tedy na konec stranky).

PS: Co se tyce predchozich verzi, tak tam dost mozna byl nejaky bug nebo jiny typ chovani (- vzhled ke skutecnosti, ze byl pouzity jiny typ layout enginu, tak je to mozne).

PS2: Michaluv navrh reseni ma neco do sebe a v podstate jen pridava tu chybejici podminku, o ktere jsem mluvim vyse.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-13, 16:35

IMHO je to spatne. Kdyz tam hlavni blok nechci, tak ho proste nechci - ne aby se vnutil na spodek stranky ;-)

ad PS2: Michaluv navrh ale resi pouze hlavni stranu, mam takovy dojem, ze v podeskcich nefunguje.

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-13, 17:35

Nesouhlasim; kdyz nechci zobrazit zadna data, tak bych snad ani nemel zadnou stranku volat :-). - A i kdyz pripustim, ze chci volat jen ostatni zbyvajici povolene bloky zformatovane prostredictvim phpRS layout enginu, coz je vlastne jen prazda schranka, tak mohu porad vytvorit skript, kde jednoduse zakomentuji generovani tzv. "stredoveho obsahu" a tim ziskam pozadovany vysledek.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava jirka v 13.12.2004 19:03.

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-13, 17:41

Rusim stranky - nechci zobrazovat data :-)

Priklad:

Chci mit index.php, ale nechci na nem mit clanky.
Vytvorim si proto blok, ktery umistim do druheho (prostredniho) sloupce a nastavim mu zobrazovani pouze na hlavni strance.
Hlavnimu bloku dam zobrazovat vsude, pouze ne na hlavni strance.

A jsme u toho, dela to neco co nechci, protoze ty clanky mi to tam vnuti (ale dolu).

Z pohledu laika je to spatne, z pohledu meho je to uplne jedno, protoze ja si s index.php muzu delat co chci. ;-)

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: jirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2004-12-13, 19:07

Priznavam, ze smysl to dava, ale jak sam rikas, mohu si to upravit (tedy ten index) a vzhledem k nestandardnosti chovani takovehoto "indexu" bych to i doporucoval. - Takze jsme opet ve vychozim bode a muzeme se prit hodiny.

Zaver: Beru na vedomi, ale neslibuji zadnou napravu.

Jiří Lukáš
webmaster www.supersvet.cz

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: charlie.ii (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-08, 20:46

Tohle přesně vystihuje můj problém -
michalek write:

"Z pohledu laika je to spatne, z pohledu meho je to uplne jedno, protoze ja si s index.php muzu delat co chci."

Já jakožto naprostý laik- a určitě i mnoho jiných zde na foru by tohle určitě zajímalo:

Nešlo by napsat jakým způsobem upravit index.php , či případně další věci v phprs, aby bylo možné např. při vstupu na základní URL zobrazit v jako uvítací stránku např. uvitani.html a články nechat jako volitelný blok ??

Předem díky za jakoukoliv snahu pomoci.....

Re: Boky-zobrazenia
Zaslán uživatelem/kou: PaBi3 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2005-01-09, 04:49

Nestačilo by do stredu umiestniť nejaký blok (hlavná blok vyhodiť) a tam dať tag <iframe>?
Dalo by sa tam potom umiestniť ako nejaký stránkový alias :)o

Má to i svoje nevýhody ale nevýhody má všetko :)

PS: Myslíte to všetci takto alebo tu píšem od veci? [http://ragnarok-online.unas.cz/rag/index.php]

_________________________
[http://pabi3.com/]
ICQ: 286-210-676 (nie som phpRS podpora)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava PaBi3 v 09.01.2005 05:18.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.