CKeditor : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně CKeditoru/FCKeditoru pro phpRS?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Update FCK editoru na CK editor 3
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2014-01-05, 17:48

Spíše konfigurační soubor.

Podle toho co jste popisoval v předchozím
Pokud článek edituji, obsah jednotlivých částí článku (úvod a hlavní text) se nezobrazí (okno pod ikonami je prázdné). Pokud článek uložím, vše kromě nadpisu se smaže.

Jediné, co se při editaci zobrazí, je text, který neobsahuje diakritiku. Pokud je tam pouze jedno písmeno třeba s háčkem, text se nezobrazí (proměnná načtená z databáze ale existuje a obsahuje celý bezchybný text - zobrazil jsem ji při testech pod nadpisem).


Není logické, pokud editujete, nezobrazí se nic a pokud edituje zobrazí se bez diakritiky. Co se tedy vlastně zobrazuje?

Máte použito jaké kódování???
Máte také nastaven CKEditor na toto kódování???



* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Update FCK editoru na CK editor 3
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2014-01-05, 18:06

Když do kolonek "úvod" a "hlavní text" vložím cokoliv (tedy i diakritiku), do databáze se to uloží správně a na webu je článek také správně.

Pokud do těchto kolonek zadám text bez diakritiky, při editaci článku se text v polích pod ikonami CK editoru vypíše správně.

Pokud do těchto polí zadám diakritiku, při editaci se v polích pod ikonami nic nevypíše = vůbec nic.

Kódování používám cp1250

V CK editoru jsem kódování nenastavoval - kde se to dělá?

Martin Fous [http://www.zsjvm.cz]

Re: Update FCK editoru na CK editor 3
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2014-01-05, 18:22

To může být ten problém, CKEditor pracuje s kódování UTF-8.
Nastavení je v config.js, netuším, zda lze změnit znakovou sadu.



* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Re: Update FCK editoru na CK editor 3
Zaslán uživatelem/kou: martinf (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2014-01-05, 18:39

Tak jsem to vyřešil.

Našel jsem tuto diskuzi - [http://ckeditor.com/forums/Support/Internalization-lang.-specific-characters], kde je popsána příčina.

V souboru ckeditor_php5.php jsem odstranil funkci htmlspecialchars(), tzn.

místo:

$out = "<textarea name=\"" . $name . "\"" . $attr . ">" . htmlspecialchars($value) . "</textarea>\n";

je toto:

$out = "<textarea name=\"" . $name . "\"" . $attr . ">" . $value . "</textarea>\n";


Díky za usilovnou snahu pomoci.


Martin Fous [http://www.zsjvm.cz]

Re: Update FCK editoru na CK editor 3
Zaslán uživatelem/kou: Lonanek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2014-01-05, 18:42

Hlavně, že je vyřešeno.

Já jsem již před časem všechny weby překopal do UTF-8 a mám pokoj od nestandardního chování...


* Klub kuželkářů Zálabák, Hankova 62, 503 03 Smiřice (Endora) * X X * Stránky ČZS ZO Třešňovka2 * X X * Cvičný phpRS web (WZ) * X X * Testovací phpRS web (WZ) *
* cvičná verze phpRS v 2.8.2 * X X * testovací web CMS *

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.