CKeditor : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně CKeditoru/FCKeditoru pro phpRS?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: bkv (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-26, 09:12

Na internetu jsem našel postup na vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1 . Plugin je ke stažení [http://www.joesoft.info/download.php?soubor=22]

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-26, 12:22

nic proti, ale :

--------------------------------------------
Dále překopírujeme soubor aarticles.php z adresáře admin do adresáře plugin/fckeditor.

Tento soubor přejmenujeme na fckarticles.php. V tomto souboru nahradíme všechny výskyty řetězce value=\"clanky\" za řetězec value=\"fckclanky\" celkem 7x. Dále nahradíme řetězec modul=clanky za řetězec modul=fckclanky celkem 32x.
--------------------------------------------


mi přijde zbytečně složité (byť je to ke stažení).
Ano, uznávám, ne každý si umí upravit phpRS sám.

Před časem tu pa3k prezentoval fckeditor jednoduše vložený javascriptem, kdy lze definovat libovolnou textarea pro použití s fckeditorem.
A protože jsem byl nucen s ohledem na uživatele nasadit fckeditor do systému, pa3kovo řešení je IMHO mnohem elegantnější.

A pokud někdo namítne, že "js", tak se není čeho obávat. Všichni BFU mají stejně javascript povolen a starým harcovníkům je to stejně jedno, ti si poradí i bez fckeditoru.

BTW ten plugin neodsuzuju, pokud to tak vyznělo...

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-07-26, 19:13

Presne tak, robiť na to plugin mi príde zbytočne komlikované - myslím, že to kedysi tak vymyslel Michálek. K plnej funčnosti samozrejme stačí zmeniť pár riadkov v aarticles.php a FCK šlape. Drobná výhoda pluginového riešenia spočíva v tom, že pomocou pluginu sa dajú nastavovať práva užívateľom, ktorí FCKeditor môžu použiť. Výhoda jednoduchej inicializácie pomocou JS je v tom, že štandardná administrácia článkov potom funguje aj s vypnutým JavaScriptom - akurát sa vypne (neinicializuje) FCK - samotná editácia článku je ale vpohode možná. Pluginová verzia si bez JS neškrtne a editovať článok je potom prakticky nemožné. Neviem či je to tak aj teraz, ale cca pred rokom tento kód, bez JS nefungoval: [http://docs.fckeditor.net/FCKeditor_2.x/Developers_Guide/Integration/PHP#Step_3]
Príčina bude asi v tom, že inicializácia pomocou php sa spolieha na to, že samotný textarea prvok bude vytvorený až JavaScriptom.

bkv: Ak môžeš napíš, či sa objaví textarea (pole pre editáciu textu) v tej pluginovej verzii. Zaujímalo by ma, či to náhodou nebolo v poslednom čase zo strany autoka FCK prepracované. Resp. napíš, či funguje editácia článkov cez plugin aj s vypnutým JavaScriptom.

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: bkv (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-08-01, 10:28

FCKeditor je připojen pomocí

include_once("./fckeditor/fckeditor.php");
$oFCKeditor = new FCKeditor('aeuvod') ;
$oFCKeditor->ToolbarSet=$jakygenerovat;
$oFCKeditor->Config['ToolbarLocation'] = 'Out:xToolbar' ;
$oFCKeditor->Value= RS_CLA_CL_FORM_UVOD_INFO ;
$oFCKeditor->Height = '100' ;
$oFCKeditor->Width = '650' ;
$oFCKeditor->Create() ;

S vypnutým JavaScriptom se textarea nezobrazí

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: lama (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-10-03, 15:05

Ahoj všichni, nasadil jsem FCKeditor a mám s ním trablík. Netuší někdo jak obejít nebo zrušit jeho automatický doplňování značkami <P> a </P>? Jde mi o to, že i když zobrazím zdroj a odmažu ty značky manuálně, při uložení je tam editor opět doplní. Pak je samozřejmě rozhozený odsazení úvodu a pokračování textu atd. Prostě text článku mi nesmí začínat ani končit značkou odstavce.

[ bgcz.net ]

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-10-03, 17:31

Tak trochu se zeptám: A proč? Vždyť je to tak správně, že odstavce se v html oddělují pomocí tagů <p></p>. Proto to i tak wysiwyg editory zpracovávají. To je takřka základní funkce.

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-10-03, 17:34

Ještě se doplním drobnou radou: zaběhlá zvyklost wysiwyg editorů enter=odstavec a shift+enter=<br>

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: lama (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-10-03, 17:35

Protože mám v db cca 1000 článků, kde mi to <P> nekončí ani nezačíná :-) Mám to takto:

1) <h1 class="cla-nadpis">Nadpis článku</h1>

2) <span class="cla-informace">Vydáno dne ... (xxx přečtení)</span>
<br><br>

3) <div class="cla-text">úvodní text
<br><br>

4) pokračování textu - formátovaný text - úvodní odstavec
<p>další odstavec</p>
závěrečný odstavec

</div>

[ bgcz.net ]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava lama v 03.10.2009 17:44.

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-10-04, 10:37

[http://www.phprs.net/forum/read.php?14,29009]

Značka odstavca nie je vždy vhodná. Ja to v phpRS vypínam vždy. Ak chcem v článku pomocou FCKEditoru definovať blokové prvky, nebude to OK, pretože znak <p> nemôže blokové prvky obsahovať - akýkoľvek blokový prvok mi odstavec ukončí. Niekto radí používať odstavce, kvôli SEO, ale nie vždy je to vhodné. V editačných prvok, kde je predpoklad výskytu blokových prvkov, je obalenie do odstavca blbosť. Zvlášť ak je na odstavec aplikovaný vzhľad napr. cez CSS.

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: Thomash (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-10-26, 10:36

Ahoj, plugin jsem si stahl a instalnul vsechno funguje v pohode, chtel bych tedy nahradit v menu editaci článků odkazem přímo na FCKeditor, ale nevim jak na to. Ted mam v menu dvě položky, jedno klasicky editovani clanku a druhy FCKeditorem. Rad bych tam mel jen FCKeditorem.
Nevi nekdo jak na to?

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-10-26, 10:50

Jednu položku jednoducho zakážeš pre konkrétnych autorov pomocou nastavení práv k modulom (Editácia autorov -> Konfigurácia užívateľa), prípadne zakážeš pôvodný modul "články" v pre celý systém: Konfigurácia systému -> Správa modulov.

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-10-26, 10:57

PS: nezdá sa vám stále zbytočné používať na takú jednoduchú vec plugin? :) Čo FCK v novinkách, blokoch, v reklamnom systéme? :) Pre každý modul nový plugin? Fakt odporúčam naučiť sa inplementáciu JavaScriptom (je jednoduchšia ako pomocou php) - už som ju tu vysvetľoval a môžete si FCK dať kam potrebujete, na akúkoľvek TEXTAREA bez nutnosti vedieť vytvárať moduly pre phpRS. :)

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2010-11-01, 23:45

No pa3ku s tvým PS nesouhlasím. Tobě to samozřejmě přijde jednoduché zapsat to přímo do souborů ale jsou tu tací co to nemusí zvládnou. viz příspěvek nad tebou, cituji "plugin jsem si stahl a instalnul vsechno funguje v pohode". Pokud takový uživatel PHP neovládá na takové úrovni aby ho přidal přímo do souborů tak ho to bez možnosti jednoduché instalace pluginu může po pár neúspěších rychle odradit a podívá se ke kokurenci, kde se vše většinou řeší pomocí pluginů.
Myslím si že plugin je od toho aby přidal další možnost s jednoduchou implementací a zároveň zachoval původní možnost pokud tady je.
Já například preferuji mít obě možnosti editace článku. První editaci, která je v základě využívám pro editace z mobilního připojení, které je pomalé a FCKeditor mnohdy ani nenahraje a plugin používám pro editace z PC s rychlejším připojením.
Na otázku co v novinkách atd odpovídám za sebe ANO pro každý modul udělat plugin právě z důvodu VÝBĚRU.
Vždyť proto je v phpRS možnost vytvářet pluginy aby šlo nainstalovat jednoduše více možností správy systému a ne mít vše natvrdo v kódu.
Josef



[http://joesoft.info]

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: skret (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-27, 12:06

Ahoj,
už jsem propadal skepsi, že snad bude existovat ještě někdo, kdo phpRS dále udržuje a rozvíjí. Pár webů mi na něm stále běží a potřeboval jsem vyřešit wysiwyg editor pro 2.8.1... Děkuju za skvělý plugin TinyMCE. :) Už dřív jsem ho používal, ale je mi jasné, že by mi chvíli trvalo, než bych ho upravil pro poslední verzi rs....K mému velkému překvapení už v něm skvěle běží ibrowser, který dělal v minulých verzích neplechu....

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: panet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-30, 17:42

skret, ev. i ostatni:
Pokud jsem doted pouzival FCK editor a nahradim jej TinyMCE, editace clanku "zpetne" nebude delat problem?

Diky

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-30, 17:53

Z8leží na tom, aké zverstvá v kóde ten editor napáchal. Vo všeobecnosti by ale nemal byť problém.
Môžeš si to nakoniec aj otestovať na online nástrojoch, skús HTML obsah vygenerovaný v FCK hodiť do TinyMCE a mrkni na výsledok.
[http://ckeditor.com/demo]
[http://tinymce.moxiecode.com/tryit/full.php]

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-03-30, 18:01

BTW: prečo prechod na TinyMCE? V čom je prínos?

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-04-05, 14:58

Jedna pripomienka. CKeditor je možné implementovať jedným riadkom v globálnej šablóne! Stačí nalinkovať script a každému textarea prvku, na ktorý chceme inicializovať CKeditor, stačí potom pridať v HTML triedu ckeditor.

<textarea class="ckeditor" name="data[html_content]" rows="80" cols="50">...<textarea>


Ukážka tu: [http://nightly.ckeditor.com/6640/_samples/replacebyclass.html]
Serte na pluginy! :-)




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava pa3k v 05.04.2011 14:59.

Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: panet (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-04-05, 15:15

Nevim v cem je prinos, delsi dobu jsem nesledoval ani FCKeditor ani phprs, ale jedou mi na tom porad 2 dulezite weby a nebyl jsem (mozna mylneho) dojmu, ze inmplementace FCK editoru do phprs uz "se nenosi", ale jestli je to tak jednoduche, jako pises nize pres globalni sablonu a naimplementuju tak posledni verze FCKeditoru, patrne duvod k prechodu nemam.

Pavel

pa3k napsal/a:
-------------------------------------------------------
> BTW: prečo prechod na TinyMCE? V čom je prínos?
>
> | PATRIK JÁN | RZP.SK | KOHAPLANT.SK | PAPRADNO |
> FILMDAT.CZ | TRIDENT.SK | MONITORUJI.CZ |



Re: Vytvoření pluginu FCKeditoru pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-04-05, 15:53

Ehm, v globálnej šablóne pre frontend. Pre administráciu samozrejme v súbore admin.php či kde v prdeli má phpRS HTML hlavičku :) pre admin rozhranie. na túto novinku som prišiel nedávno, pri implementácii do iného systému. nakoľko s phpRS už tiež moc nerobím.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava pa3k v 05.04.2011 15:58.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.