Kniha Hostů : phpRS Fórum
Máte dotaz ohledně knihy hostů?
phpRS - redakční a informační systém
návod k guestbook
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-10, 10:08

Návod k návštěvní knize kterou jsem si stáhnul zde:[http://infoportal.oslavany-cz.eu/downlo ad.php?sekce=1]
Není tak úplně přesný. Jednotlivé soubory jsem musel skopčit do kořenu a doplnit jednotlivé složky podle názvu.
Když jsem celou složku skopčil do layoutu podle názvu, tak jsemničeho nedosáhl.
Celkově se dá říct že i když pluginy k phprs jsou dost dobré tak návody k nim nejsou nic moc. Autor si je jistý, že se uživat prostě zeptá na foru, kde ovšem je ptající se uživatel poslán do prdele, protože nepoužívá vyhledávání.

Re: návod k guestbook
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-10, 20:44

Jiřík napísal/a:
-------------------------------------------------------
> Návod k návštěvní knize kterou jsem si stáhnul
> zde:
> Není tak úplně přesný. Jednotlivé soubory jsem
> musel skopčit do kořenu a doplnit jednotlivé
> složky podle názvu.
> Když jsem celou složku skopčil do layoutu podle
> názvu, tak jsemničeho nedosáhl.

citujem návod: "Prekopírovať súbory podľa rozloženia adresárov" - čo na tom nechápeš? tak ako to je to prekopčíš a nemusíš vytvárať dokonca žiadne adresáre.

> Celkově se dá říct že i když pluginy k phprs
> jsou dost dobré tak návody k nim nejsou nic moc.
> Autor si je jistý, že se uživat prostě zeptá na
> foru, kde ovšem je ptající se uživatel poslán do
> prdele, protože nepoužívá vyhledávání.

nie, chce to trocha myslenia. ale súhlasím, že návody by mohli byť vo všeobecnosti lepšie a podrobnejšie. Ak máš k niečomu výhrady, stačí napísať príspevok s tvojím objasnením problému do príslušnej sekcie fóra. Ak to napíšeš podrobnejšie a presnejšie, uvíta to viac ľudí.


Re: návod k guestbook
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-10, 23:53

To: Jiřík
nikdo tě nikam neposílá, ale když jsem přečetl všechny tvé příspěvky, možná by stálo za to, aby sis napřed rozchodil "localhost", protože jedinné, co na jednom ze svých local's nemohu (běží na W2K), je testovat odesílání pošty (není nainstalován žádný pošťák).

PLS, další řádky neber osobně...

<OT>
-----------------------------------

"phpRS" je systém velice jednoduchý, ale v rámci GNU je určen pro toho, kdo ví, co chtějí. Rozhodně ne pro člověka, který nezná a neumí myslet abstraktně, a to zatím není "phpRS"plně objektový... (s tím blbnou jen někteří autoři "plugins"...:-)) )
Prostě "phpRS" není "myšo-klikací" (já vím, hrozné slovo...) aplikace, kde si uživatel nakliká vše potřebné (a já doufám, že nikdy ani nebude).
Pokud jde o FAQ, stačí pohledat na fóru. Částečně existuje...

Díky Microsoftu a jeho politice je všechno "pro uživatele snadné" (pak každý trouba vytváří grafiku ve Wordu a posílá ji k zpracování do tiskáren a chce tisk), jenže tak to bohužel není...

Stejné je to i s "phpRS"
je to skvělý systém, ale je potřeba ho nejdříve pochopit, ale to každý CMS...

A pokud jde o tvé stýskání na manuály, uvědom si, že jde o GNU. Tudíž autor sice vytvoří nějaký "plugin" ale na to, aby psal manuál, mu nezbyde čas, protože si ten doplněk napsal pro sebe a jen tak mimoděk ho volně poskytl ostatním.
Velice pěkně to popsal DENT...

[http://neskodny.own.cz/?item=1495]
[http://www.bloguje.cz/links/licence.php]

Takže jsou jen dvě možnosti:
buď se uživatel zahloubá do problému "phpRS" a jeho pluginů tak, aby je zvládl, nebo může použít nabízené aplikace jiných stran (třeba i placené...)

-----------------------------------
</OT>

Za sebe ti přeji tu první možnost výběru, kdy poznáš systém, který chceš používat a za který nemusíš platit :-)

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava JanVar v 10.05.2008 23:55.

Re: návod k guestbook
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-11, 10:23

Já se virtuálně klaním před autory tohoto CMS. Je za tím vidět pořádný kus práce se úchvatným výsledkem.
Ale když tak pročítám dotazy a jejich odpovědi, opravdu se dotazy opakují. Ale proč? Proč se dotazy opakují a proč jsou odpovědi pořád stejné "Použij vyhledávač"? Odpověd je jednoduchá - Není faq. A jak už jsem psal, než se doberu odpovědi přez vyhledávač, strávím nad tím večer. Dám vyhledat třeba "náhledy obrázků" Než ve výsledku najdu to co mě zajímá, tak musím x-krát přečíst "použij vyhledávač" nebo "kurva použij už konečně vyhledávač" apd..
Jasně že je to živý nástroj tohle PHPRS a ne vše se dá v FAQ postihnout ale do návodu by se to mohlo vejít když se použijí otázky s fora. Dlaším řešením je - vymazat s fora příspěvky a otázky které se opakují. To by bylo daleko jednodušší.
Za sebe říkám (jsem nenapravitelný LAMA) že už jsem to málem vzdal a na celé PHPRS se málm vykašlal, když jsem nenašel v nápověděto co jsem potřeboval a když už se zeptal tak bylo vlákno zamknuto.
Prostě chce to změnu..

Re: návod k guestbook
Zaslán uživatelem/kou: ATP (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-11, 19:55

Bohužel to spíš bude druhá možnost, zkusils toto? : [http://www.webnode.cz/]

Re: návod k guestbook
Zaslán uživatelem/kou: Jiřík (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-12, 19:08

Nevipadá to špatně a kdybych chtěl jen publikovat a nevadili mi tam reklamy ze kterých nic nemám, tak bych do toho šel, ale mě baví si s tím hrát a zkoumat to a nimrat se v tom.
PHPRS je nejlepší rešení



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.