phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: adminfl (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-25, 20:01

pa3k napsal/a:

> JanVar to myslel tak, že je zbytočné písať layouty
> (a zverejňovať ich) kde len zmeníš farbu - to
> zvládne naozaj každý začiatočník. Dosť zaujímavé
> by bolo vytvoriť úplne nový layout, to už by bolo
> zaujímavejšie.

Pa3ku já s tebou většinou ve všem souhlasím, ale... :-)
Jsi profík každým coulem, (moc rád čtu tvé příspěvky i když moc sám nepíši...) ale s komentářem na: "kde len zmeníš farbu - to zvládne naozaj každý začiatočník" opravdu nesouhlasím.
Já jsem se třeba se svým prvním layoutem pral neuvěřitelným způsobem a co bych tehdy dal za jakýkoliv jiný funkční *.css soubor ve kterém by byly změněné pouze barvy případně obrázky a byl by někde ke stažení. A kdyby ho náhodou udělal pan grafik... hmmmm to už by byla opravdu jiná...
Krása kódu css a design (barevnost) jsou dvě různé věci. Já jsem třeba zpočátku ohrnoval nos nad layoutem "freestyle-css" no, a nakonec musím říct (a před autorem smeknout), že mi na něm běží všechny mé weby.
Proč? Protože jsem změnil jenom barvy a obrázky... :-) - autor sám ve svém infu napsal použitá grafika nic moc... ale možnosti tohoto layoutu (kódu) jsou úžasné... a potom mi to přišlo dokonce krásné :-)

Já už jsem dlouho přemýšlel jak zdejší komunitu "donutit" k něčemu podobnému jako je v css dnes již pojem "zengarden"...
Tvůj tabulkový layout (součást instalace) je naprosto vpořádku, bohužel je už v dnešní "moderni" době trochu out...
Důstojný nástupce je podle mě freestyle-css a já bych i dnes uvítal sbírku *.css souborů pro změnu vzhledu tohoto layoutu... kde by byli šikovně změněné pouze barvy případně několik obrázků :-)

PS k úplně nový layout...
html šablonu včetně css podle poslední internetové módy mám už několik měsíců. Ale dokopat se k tomu, pochopit a naučit se *.sab soubory (ty ještě docela zvládám), cla_*.php (ty už chápu méně) a lengine.php (na to zatím nemám) jsem čas ještě nenašel. Mezitím jsem šablony statečně někam zasel...
Zato ale napíšu během dvou tří dnů nějaký článek pro úplné začátečníky... a doufám, že ne jen pro khubajsm

Zdravím

PS2
Co vytvořit opensource projekt NewLayout For SuperTupleMegaDubleGroseŠpicenCzech_phpRS_Project... :-)
Srandu si nedělám - myslím to vážně...
Připojím se a moc rád budu sledovat css cvrkot...
Trochu se ale bojím, že zdejší komunita je více do php než do css...

PS3 - povzdechnutí...
Dodnes mě třeba mrzí (pro mě) nedostatek v tabulkách přímo v php souborech u RS.
Postrádám u tabulek třídy nebo identifikátory... Ono totiž tabulky nějak nastylovat pomocí css, není až taková sranda - pro mě. Protože jsem to jinak neuměl, musel jsem do <table> přidat někde "id" a někde "class" a tím jsou mé výtvory snadno naprosto nepřenositelné... class="z" u často nadřazeného divu mi prostě u tabulek nestačila...








Celkem upraveno 1×. Poslední úprava adminfl v 25.03.2008 20:16.

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-25, 22:44

adminfl:
K default layoutu - trochu objasním ako to vzniklo. Freestyle2006 je tak trochu paskvil. Pôvodný zámer pri tvorbe bol taký, aby bol layout vymakaný po grafickej stránke (čo sa IMHO vcelku podarilo) a zároveň jednoduchý pre úpravu bez veľkých znalostí CSS hackov a šialených konštrukcií. Tu už ale bola dilema. Defautný layout by mal byť plne kompatibilný s pluginmi resp. by pluginom nemal robiť problémy - narážam hlavne na problémy CSS layoutou fixnej šírky kde šírka obsahu alebo nejaká širšia tabuľka či väčší obrázok spôsobí vytekanie z bloku. Na toto všetko bolo treba brať ohľad a nebolo to jednoduché. Preto som zvolil tabuľkový základ layoutu. Bol to kompromis. Problém bol v hlavne v tom, že grafický návrh nebolo možné spracovať pomocou jednej tabuľky tak aby fungoval správne v IE. Problém robila 100% výška tak, aby bočné šrafovania pokryli celú výšku stránky aj keď by bol samotný obsah na výšku kratší ako výška viewportu (zobrazovacej oblasti) a súčasne aby zápäťie držalo na spodnej časti stránky. Komplikácie v IE ktoré sa objavili pri testovaní pred uvedením phpRS v konečnom dôsledku spôsobili, že tesne pred vydaním ostrej verzie bolo nutné tieto zobrazovacie chyby fixnúť pre ten nešťastný IE, no pri danom grafickom návrhu to nešlo spraviť inak ako zanorením do daľších dvoch tabuliek alebo layout prepísať do CSS a použiť trocha JavaScript-u :-/ Po diskusii sme dospeli k rozhodnutiu JavaScript do default layoutu neťahať. Freestyle2006 je teda tak trochu ukážka grafických možností, neberie na seba úlohu nejakého CSS lídra. Pre CSS fandou by som odporučil skôr starý dobrý rsBloger.

A sme pri jadre problému. CSS je parádička, ale je trochu krehké z pohľadu úprav zo strany začiatočníka. Navyše CSS layouty bývajú šité namieru danej grafiky a nie sú moc vhodné na väčšie konštrukčné úpravy layoutu. Preto je treba aby bolo CSS layoutov široká paleta aby bolo z čoho vyberať. Tu sme zas pri probléme nedostatku ľudí ochotných robiť CSS layouty pre komunitu. Každopádne jedno z možných riešení naznačil aj khubajsm - [http://www.freecsstemplates.org/]


Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: zdenekh (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-26, 12:47

Na layouty z [http://www.freecsstemplates.org/] už jsem před časem koukal. I když jsou někdy tak trošku na jedno brdo a nesou silný autorův rukopis, rozhodně nejsou špatné a některé se mi hodně líbily... Výhodou je u nich licence, která umožňuje jejich úpravu i následnou distribuci...

Už jsem měl kdysi nápad, že bych jich pár stáhnul a upravil pro phpRS, ale jak už to tak bývá, jiné věci mají přednost, takže nakonec z toho (zatím?) nic nebylo. Teď jsem jeden z nich předělával do phpRS na budoucí bráchův web a dalo se to. Layouty jsou dobře napsány a dá se v nich (i v css) zorientovat. Vyžaduje to alespoň letmou znalost angličtiny (ale dá se i bez ní) a určitě orientaci v css a (x)html a samozřejmě znalost layout enginu phpRS. Takže pro ty, kteří by měli chuť něčím příspět, je tu jedna z možností...

Tak to jen můj drobný komentář k nastíněnému tématu, který se dotkl jednoho z mých starých nápadů ;)

T. O. Severka Děčín | New r.č. | Old Good Tom | Jinak už v tom nefrčím... :-)

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-26, 13:38

Ja som robil firemný web na hotovej šablóne, ktorú som dosť upravil a prekopal graficky aj v HTML/CSS kóde z kvázi XHTML na čisté HTML a vylepšil som chovanie layotu aby korektne fungovalo zväčšovanie písma a podobné vychytávky. Každopádne bolo to jednoduchšie ako vymýšľať vlastný layout, tá úprava bola jednoduchá. Je to tento web: [http://www.rzp.sk/] a vychádzal som zo šablóny na [http://www.gettemplate.com/] - úpravu grafiky som si dohodol s majiteľom pôvodného layoutu, súhlasil, s tým, že na webe bude link na stránku [http://www.gettemplate.com/] Je tam aj možnosť layout kúpiť a ceny sú podľa mňa veľmi prijateľné. Pri zakúpení link na web byť nemusí.

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: adminfl (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-27, 19:36

...pa3k - ten layout pro rzp.sk je opravdu moc hezký. Je nějaká šance získat kód pro vlastní pokusy?

Jinak jsem napsal, že ve čtvrtek (dnes) sem dám nějaký článek pro úplné začátečníky. Musím říct, že krajíc jsem zakrojil asi příliš velký. Aktuálně má článek cca 6500 slov a vůbec není hotový... Prostě jsem se do toho neskutečně zamotal. Ono něco napsat je někdy potíž a oddělit zrno od plev asi taky... Takže prosím o omluvenku a odkládám na víkend. O víkendu sem dám snad už smysluplný "mustr" pro posouzení, případnou kritiku a doplnění... Aktuálně mám v článku spoustu obrázků a díky tomu trošku naskočila jeho velikost (zatím cca 1MB) a možná se ještě zvětší ;-) má někdo nějaký nápad jak ho dostat sem na web? (píšu ho v (x)html...) Ještě mám navíc trochu obavy, že to bude stejně zavánět pouze "prvním dílem" a jestli seberu čas na pokračování... :p) fakt nevím.

zatím zdravím

PS
Proč je na webu - phpRS Community web tak mrtvo... To je každý líný něco napsat? :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava adminfl v 27.03.2008 19:48.

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-28, 11:19

Článok mi potom kľudne pošli, ak bude dobrý skúsim ho hodiť na Community Web ;) prípadne zariadim vytvorenie autorského konta.

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-03-28, 14:27

adminfl napsal/a:
-------------------------------------------------------
> ...
> a jestli seberu čas na pokračování... :p) fakt nevím.
> ...

a to je právě ono. Kouknout na na forum je velice snadné, ale něco napsat, to už je časově náročnější... Ale držím palce...

p.s. to nekritizuju, jen říkám, jak se věci mají. Ono jde o ten chleba především... :-)


-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: jlozek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-12, 14:59

Tak mi to nedalo a zkusil jsem si pohrát se šablonou na freecsstemplates - konkrétně se šablonou [http://www.freecsstemplates.org/preview/newfangled] Docela mě překvapilo, že se phpRS celkem dá překopat a "naladit" na tuhle šablonu. Úprava spočívala ve změně *.sab a lengine.php soborů. Trochu jsem musel upravit i comment.php (šířka pole pro komentář byla moc velká - musel jsem ho zeštíhlit). Jinak css soubor je originál, upravoval jsem phpRS a "trefoval" se do staženýho css souboru. Je to trochu piplačka dodržet párování DIVů a "neseknout se", ale když si člověk dá pozor, tak se phpRS nechá celkem překopat (ale to už jsem psal). Výsledek je na [http://jardal.ic.cz/klub/] Až bude trochu víc času, zkusím další šablonu :o))

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-12, 20:43

2: jlozek

to vypadá obstojně!

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: jlozek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-13, 13:56

Díky za pochvalu. Původně jsem si nemyslel, že to půjde - jen jsem to z hecu chtěl vyzkoušet. No a ono se to najednou vylouplo :o)

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-05-13, 20:06

Samozrejme že to ide a nie je to ani tak ťažké ;-) Dobrá práca.

Re: Layouty pro phpRS 2.8.1
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2009-01-19, 17:35

adminfl napísal/a:
-------------------------------------------------------
> ...pa3k - ten layout pro rzp.sk je opravdu moc
> hezký. Je nějaká šance získat kód pro vlastní
> pokusy?

[http://www.gettemplate.com/showtemplate/126548984/]

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.