phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Úprava zobrazenia obrázka v úvode článku
Zaslán uživatelem/kou: Morphee (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-01, 00:33

Ahoj, neviete mi prosím poradiť, kde môžem upraviť zobrazenie malého obrázka v úvode článku? Po vložení spôsobom <obrazek id="" zarovnani=""> mi obrázok dosť nevkusne prilepí k textu článku. Chcelo by to tam dať nejaký spacing alebo margin. Ibaže momentálne mi vôbec nedochádzajú súvislosti a netuším, kde by som to mohla upraviť. Prezrela som aj fórum, narazila som na pár podobných problémov, ale akosi som nenarazila na riešenie. Vďaka.

Re: Úprava zobrazenia obrázka v úvode článku
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-01, 00:39

dtto... káva je dopitá, kouknu do logru a hádej co vidím.... MÁŠ TO BLBĚ

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Úprava zobrazenia obrázka v úvode článku
Zaslán uživatelem/kou: Morphee (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-01, 00:41

Nemohol by si mi poradiť trošku konkrétnejšie...?

Re: Úprava zobrazenia obrázka v úvode článku
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-01, 00:57

třeba i mohl, ale nejdříve si přečti tohle [http://www.phprs.net/forum/read.php?32,27814]

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: Úprava zobrazenia obrázka v úvode článku
Zaslán uživatelem/kou: Morphee (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-01, 10:20

Dobre, neviem, ako mám preukázať snahu, že som sa to snažila vyriešiť sama. Ja viem, že je to pre vás stupídna otázka, ale ja si na ňu fakt neviem dať odpoveď a 42 neplatí.

Ak potrebujete danú vec vidieť, tak sa pozrite trebárs sem (ale neručím, že o rok bude tento odkaz ešte platný):
[http://www.druhasvetova.sk/view.php?cisloclanku=2007050007]

(V IE sa stránka nezobrazuje dobre. CSS si len skúšam, priebežne to budem štýlom pokus omyl opravovať.)

Tam mám ten obrázok v úvode článku (v perexe) a ten potrebujem nejako sformátovať. Urobila bych to cez CSS, ale je to vkladané pseudotagom a písať kvôli nemu ešte aj <div class=""></div> sa mi nechce. Zdá sa mi to dosť nepraktické, ak môžem niekde univerzálne nastaviť nejaký spacing.

Re: Úprava zobrazenia obrázka v úvode článku
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-01, 11:06

tak, už je to vidět... :-)

Nejrychlejším, ale také nejméně čistým řešením je za tag obrázku vložit 1 - X "nonspacebreaking". Výhodou však bude, že už nebudeš muset nic dolaďovat na ostatních prvcích layoutu.

Další možností je definovat si v css (pokud není...) třídu "img" a té pak nastavit "margin". Ten se ovšem projeví u všech img, tak se může stát, že se někde (může, ale nemusí...) rozjede layout.

No a třetí možností je nasadit "margin" na článek, tedy na jeho třídu. Je nutno udělat stejnou úpravu jak na článek otevřený, tak zavřený. Zase může hrozit posun layoutu a jeho další úprava.

Navíc zůstává možnost chybného zobrazení v MSIE, který si o některých css prvcích myslí své a tak je také podle svého interpretuje. Alespoň tedy do verze 6.x, sedmičku nepoužívám.

IMHO ta první varianta bude asi nejrychlejší a nejméně bolestná, neb jak se říká "účel světí prostředky". Rozhodnutí zůstává na tobě, a rozhodně se tu sejdou i další náměty.

Ale pro příšte, alespoň ten odkaz, jinak to tu opravdu věštíme z logru, čajových lístků, kostí a ti štastnější a majetnější z křišťálových koulí

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava JanVar v 01.07.2007 14:03.

Re: Úprava zobrazenia obrázka v úvode článku
Zaslán uživatelem/kou: Morphee (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-07-01, 12:16

Ok. Ďakujem za radu. Nakoniec som sa - vzhľadom na skutočnosť, že v layoute mám iba jeden obrázok (logo) -, rozhodla pre úpravu img v css, margin 3px, aby mi to veľmi nerozhodilo bannery spriatelených webov.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.