phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Otazka ohledne vytvareni vzhledu
Zaslán uživatelem/kou: XORAGEN (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-10, 18:25

Budu vytvařet dalsi layout, aby jse minymalne podobal freestyle (nebo vubec). A nechapu vice veci.

1 V lengine.php jsou polozky blok1, blok2, blok3 at.d co to vlastne je menu, anketa, hledej nebo neco jinyho

-podlemne kdyz neni neco definovnyho tak to nemuze fungovat. Je to takovy zmatecny kdyz nevym kterou cast se snazim upravit. Jabych je pojmenoval napr. menu - prikaz nejak takto


function Menu($bnadpis = '',$bdata = '')
{
echo "\n<!-- Menu-->\n\t\t <div class=\"Menu\">".$bnadpis."\n\t\t</div><div class=\"Menuobs\">".$bdata."</div>\n";
}



2. Nasel jsem na internetu navod na pekne 3D menu, mohl byj ste me poradit jak ho implentovat do phpRS
viz. odkaz [url] [http://css.interval.cz/clanky/vertikalni-3d-menu/][/url]

3. nevi jak udelat a bych mel vyhledávani nebo blok pod urcitym nazvem nekde jinde nez je normalne. Naprik vedle obrázku v zahlavi. Opet jsem narazil nas tejny problem jak poznam zda je to blok1 nebo blok2 apod


mam v tom sileny zmatek

Re: Otazka ohledne vytvareni vzhledu
Zaslán uživatelem/kou: Michalek (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-10, 18:54

1) obsah toho bloku se meni, podle toho co zadas v administraci (viz uprava bloku - typ bloku)

2) no zdrojak hodit v administraci do noveho bloku a css pridat do css souboru

3) do zahlavi to dostanes v *.sab

--
[ SAFUS.EU | OFFLINE | FOREVER ]

Re: Otazka ohledne vytvareni vzhledu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-10, 18:55

typ bloku v lengine je proste všeobecný typ bloku a nastavuje sa v administrácii v editacii bloku

Re: Otazka ohledne vytvareni vzhledu
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-10, 18:57

Predtým, než ideš niečo tvoriť je dobré pochopiť ako to funguje: [http://www.supersvet.cz/dokumentace/blok.html]

Re: Otazka ohledne vytvareni vzhledu
Zaslán uživatelem/kou: XORAGEN (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-10, 21:16

Kdyz jsi pridam 3DMenu zajimalo byme jestli se to pak ulozi do souboru kde je layout, nebo jestli musim to nastvani najit v databazi Mysql.

Aby to slo prenest z jineho pocitace nadruhy

Re: Otazka ohledne vytvareni vzhledu
Zaslán uživatelem/kou: wizaard (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-10, 21:30

XORAGEN napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Kdyz jsi pridam 3DMenu zajimalo byme jestli se to
> pak ulozi do souboru kde je layout, nebo jestli
> musim to nastvani najit v databazi Mysql.
>
> Aby to slo prenest z jineho pocitace nadruhy

O čem to pro Boha mluvíš? :) Ty v tom máš vážně zmatek. Celé to slavné "3D menu" je prostě přestylovaný odrážkový seznam, čímž je vše jasné - prostě ty CSS styly pro tenhle seznam naneseš do CSS stylu celého Tvého layoutu a vytvoříš (stejně jako má standardně v základní instalaci phpRS to grafické menu) nový blok, který je vlastně vypsaný i tam, kam jsi odkazoval - prostě je to odrážkovaný "UL" seznam, který má nastavené CSS, tím to hasne. Teď budu asi hnusný, ale pokud nechápeš ani to, nejdříve se to nauč, tyhle layouty nejsou zas taková sranda, jak to vypadá...

Jinak, k těm Tvým otázkám...
1) Blok 1, 2, 3 atd. udává styl (tzn. grafickou podobu, barvy, ...) jednotlivých druhů (stylů) bloků... zkus někdy s phpRS trochu pracovat a hned budeš vědět, oč jde...

2) ... (viz. výše)

3) Prostě uděláš v SAB (šabloně, HTML) formičku stejných parametrů, jako je vyhledávací blok... to jest vše, taky jednoduché...

----------------------------
wizaard
phpRS projekt(y): [http://casopis-studujicich.tym.cz]

Re: Otazka ohledne vytvareni vzhledu
Zaslán uživatelem/kou: XORAGEN (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-11, 19:52

Tak uz jsem trochu tvorbu loyku pochopyl. Upravil jsem si spodle svyhosho soubor fs_base.sab. Ale nevim jak donutit phaprs a by nektery veci nacital s fs_base.sab (vcetne obrazku a pozadi v zapati) a vzhedl anket a podobnych dalsich veci v CSS souboru.

Abych popsal situaci jak natou jsem. vedle obrazku jsem si dal polozku hledej ,ale chtel bych ji dat pozadi vlastni.

problem je ten kdyz jsi najdu v css souburu polozku ktera se stara o pozadi a chcitam dat obrazek tak jse nezobrazi

na strance.


Re: Otazka ohledne vytvareni vzhledu
Zaslán uživatelem/kou: wizaard (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2007-01-11, 20:47

XORAGEN napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Tak uz jsem trochu tvorbu loyku pochopyl.
> Upravil jsem si spodle svyhosho soubor
> fs_base.sab. Ale nevim jak donutit phaprs a by
> nektery veci nacital s fs_base.sab (vcetne
> obrazku a pozadi v zapati) a vzhedl anket a
> podobnych dalsich veci v CSS souboru.
>
> Abych popsal situaci jak natou jsem. vedle
> obrazku jsem si dal polozku hledej ,ale chtel bych
> ji dat pozadi vlastni.
>
> problem je ten kdyz jsi najdu v css souburu
> polozku ktera se stara o pozadi a chcitam dat
> obrazek tak jse nezobrazi
>
> na strance.

Protože odkaz na ten obrázek musíš zadávat (kamkoliv v phpRS - CSS, SAB, plugin, PHP, ...) relativně ke kořenovému adresáři, takže pokud máš obrázek např. na "http://www.mujwebik.cz/image/neco/obraz.jpg", v CSS nebo kdekoliv jinde nemůže mít podobu (např. v případě SAB) "../neco/obraz.jpg", ale musí mít podobu "image/neco/obraz.jpg", pak bude vše OK.

----------------------------
wizaard
phpRS projekt(y): [http://casopis-studujicich.tym.cz]



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava wizaard v 11.01.2007 20:48.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.