phpRS layouty : phpRS Fórum
Sháníte nějaký vzhled webu? Nevíte kde upravit barvy?
phpRS - redakční a informační systém
Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: DDS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-28, 21:03

Velice by mne zajímalo, zda se již někdo z Vás pokoušel vytvořit pro phpRS moderní "headline" layout, který je zobrazen na obrázku pod textem.


Tento layout spočívá v zobrazení aktuálního článku velice výrazně na vrcholu stránky i s anotací a úvodním obrázkem. Pod touto "headline" jsou klasický pravý a levý sloupec a prostřední sloupec, který má ještě na svém vrchu soubor X článků (v tomto případě tří), které jsou vodorovně zarovnány vedle sebe a tvoří celistvou tabulku článků starších. Pod tímto "former headline" blokem jsou potom tradičně členěné další články svisle pod sebou.
[img]http://dds81.webzdarma.cz/headline.jpg[/img]




Celkem upraveno 3×. Poslední úprava DDS v 28.01.2006 21:05.

Přílohy: headline.jpg (23kB)  
Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: Luke (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-29, 19:50

jj vypadá to zaujímavě...taky by se mi líbil :o)

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-30, 10:29

Toto spraviť LEN na úrovni layoutu bez väčších zásahu do kódu v lengine.php a pravdepodobne aj iných častí kódu IMHO nepôjde. Dosť záleží na tom, ako sa to má chovať na iných častiach webu (search, download a pod.) - spraviť takto hlavnú stránku nie je problém, horšie bude dostať headline do layoutu a zabezpečiť aby sa tento článok inde nezobrazoval. Ostatné zvýraznené články by sa dali vyriešiť podobne, buď pluginom v bloku alebo úpravou index.php tak aby pre prvé tri články použil iné formátovanie. Podobné úpravy tu už niekto popisoval.

Možno by to šlo spraviť systémom pluginov - dva pluginy, dva nové bloky - jeden headline, druhý formerheadline, (zobraziť len na hlavnej stránke) + upraviť index tak aby zobrazoval články až od piateho v poradí...

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: DDS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-30, 13:07

To zní velice dobře, ale bohužel velice teoreticky. Nenajde se nikdo, komu by stálo za to zkusit vyprodukovat podobné pluginy ? PhpRS by se tím dostalo do úplně nové dimenze :)

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-30, 15:41

Tak to sme sa asi nepochopili. IMHO to znie dosť prakticky, len treba chcieť ;) Myslel som, že chceš len nasmerovať, pomôcť vymyslieť ako na to - a ku konkrétnemu riešeniu prídeš sám. To je taký problém naštudovať kód natoľko aby si to zvládol sám - keď to potrebuješ?

Ono je problém v tom, že úprava kódu nie je najvhodnejšia, pretože akonáhle spravíš rozsiahlejší zásah do kódu, odchýliš sa od oficiálnej vývojovej vetvy a máš do budúcna postarané o problémy s aktualizáciou a upgradom. Treba porozmýšľať ako to dosiahnuť bežným spôsobom, tak aby to malo prínos pre všetkých, ktorí používajú oficiálnu distribúciu. Potom sa možno niekto nájde kto to napíše.

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: DDS (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-30, 23:43

Ano, ano s tím souhlasím. Problémy s kódem při aktualizacích a jeho úpravách u mě dospěly do té fáze, že z původního webu vždy stáhnu všechna data, zálohu databáze, instaluji komplet nový phpRS a začínám odznova.

Nicméně ty jsi nastínil dvě možná řešení. 1) Úprava layoutu + původního kódu nebo 2) úplně nové pluginy. Bohužel pochybuji, že by první možné řešení, které s trochou píle zvládneme asi všichni, umožnilo vložit do systému článek nejen odlišný graficky, ale i místem vydání. Stručně řečeno, pomocí jednoduché úpravy kódu, myslím, nedosáhneme toho, aby byl článek vydán nad ostatními. K tomu budou bezerporu potřeba pluginy.

A na to už většina z nás nemá. Já se za sebe přiznávám bez mučení.
Zajisté nechci nikoho znásilňovat, pouze jsem to nastínil jako zajímavou možnost znatelného oživení webua jeho designovému připodobnění skutečně profesionálním zpravodajským webům. A teď zjištuju, koho ze schopných ta myšenka popadne natolik, že by se do toho sám pustil.

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-01-31, 10:03

Tie pluginy by aj tak riešili len to, že by sa vybrané články zobrazili v bloku. Umiestnenie bloku do záhlavia alebo kdekoľvek už nie je problém - stačí definovať pre túto oblasť akoby ďalší stĺpec - pre HEADLINE aj pre FORMERHEADLINE.
Nezobrazenie týchto článkov, v index.php by riešila IMHO jedine úprava kódu v trclanek.php (nie v index.php ako som písal). Teda ak správne predpokladám, že HEADLINE bude vždy prvý článok v poradá výpisu a vo formerheadline 2. až 4.

Čo ale v search napr. pri výpise článkov určitej rubriky? Ak jeden z týchto článkov bude ako HEADLINE, zobrazí sa vo výsledokch vyhľadávania? Práde mi logické, že ak je článok v HEADLINE nemal by byť zobrazený pri výpise v search.php cez článkovú šablónu, ale pri inom type výpisu by sa zase zobraziť mal... Pekný chaos :-)

No nech je tento layout akokoľvek moderný, príde mi dosť nepraktický. Prvá stránka je síce prehľadná ale na úkor čistoty ďaľšej navigácie a štruktúry na ostatných stránkach. Nenapadá ma totiž ako nejak rozumne nadefinovať správanie článku ktorý je v HEADLINE na iných miestach webu...

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: MartyMcFly (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-24, 22:31

Možná by nebylo od věci to vyzkoušet naprogramovat.. neříkám že to umím ale od věci by to nebylo

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: Saxxl (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-26, 02:55

No, pokud člověk trochu pochopí css a využije nekonečné možnosti pozicování vrstev, může být kterýkoli blok v podstatě kdekoli na stránce - [http://www.marky.cz] - Jde spíše o script, který by se staral o to, aby se aktuální článek objevil v Headline a po expiraci spadl mezi ostatní do hlavního bloku... Novinky a pod.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava Saxxl v 26.04.2006 03:00.

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: filipjirka (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-26, 05:50

Hezké, a zmínka o phpRS?

========= Díky za každý den s phpRS! =======================
| eMko z Běliska | Řečice nad Bobrůvkou | SOŠ Nové Město na Moravě | Portál dopravních oborů
========= Už mám GMail, to su quick :)) ======================

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: Saxxl (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-26, 11:54

to je pravda...

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: MartyMcFly (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-04-28, 22:13

Tak co borci .. prgramátoři .. myslíte že by se dala udělat nějaká alpha verze tohoto Headline layoutu?

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: mr.xik (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-06-25, 01:23

hej taky bych ten headline potreboav...strasne by se mi hodil na web... :(

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: Rescuers (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-22, 13:18

Zdravíčko lidičky, objevil sem krásný layouty, ale má to háček... sou to hlasický css ne do phpRS, netuší někdo jak by se to dalo přepracovat tak aby to jelo v phpRS?

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-22, 13:27

Malo by sa to dať pomerne jednoducho spraviť, phpRS predsqa používa šablóny.

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-22, 13:28

Inak headline som nedávno robil, bez prekopania kódu to ale nešlo - takže štandardné plugin riešenie tohto problému pre phpRS IMHO neexistuje.

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: Rescuers (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-22, 13:32

to: pa3k

Kdybych, to hodil odkaz na klasickou šablonu, mohl bych tě poprosit aby si to zkusil pŘekopat? Já se o to snažil už 3 dny a nešlo :-(

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: pa3k (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-22, 13:39

Tak s týmto naozaj nepomôžem, sorry. Viem poradiť, ale celé to kodovať na "zakázku" naozaj nemienim. Toto si čítal? [http://www.supersvet.cz/dokumentace/layout.html] Je tam nejaké info ako postupovať.

Re: Moderní layout "HEADLINE"
Zaslán uživatelem/kou: Rescuers (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-09-22, 13:41

Jo, ale bohužel nic moc mi to neřekl.. sem řekl bych naprostý začátečník.



Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.