Jiné : phpRS Fórum
Na něco jsme zapomněli?
phpRS - redakční a informační systém
Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-12, 16:21

btw: ty spamy se většinou přidávají úplně z jiných adres, než ze kterých skutečně pocházejí ... zaměnit refferera apod. není těžké. Takže podobná ochrana není moc účinná ... jinak ano, samozřejmě že můžeš zablokovat např. rozsah adres ... jen IP rozsekáš na 4 řetězce (rozdělíš dle znaku tečka) a pak můžeš zadávat např. zakázané adresy 111.222.xxx.xxx ... a kde bude x může být libovolné číslo, jinak to musí odpovídat ... využij regulárních výrazů ;)

btw2: plugin BAN IP (pokud ho někde najdeš - google apod.) umožňuje i banování dle rozsahů IP adres, jen kdyby sis s tim nevěděl rady.

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-12, 16:47

Tie IP adresy by som dal do pola. lahsie sa s tym potom manipuluje.

$ip_adr = array(
"196.40.31.138",
"66.249.72.106");

atd....

potom to overis len cez jedno if

if (in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'] , $ip_adr)) {
echo "dovidenia :)";
exit();
}


____________________
smiko.host.sk/phprs/



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava smiko v 13.05.2006 23:20.

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: Petr008 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-12, 19:39

začalo to tímto [http://www.dnsstuff.com/tools/ipall.ch?domain=72.232.82.242]
a teď už je v banu 25 IP adres, většinou ze stejné oblasti začátek IP adresy je stejný
takže válčím

:-D



od poslední úpravy IP je kniha čistá, což tady už několik týdnů nebylo

přátelé, díky.

Smiko, ta tvá úprava vypadá dobře a přehledně, ale jaksi mi nefunguje, něco je asi špatně mezi židlí a klávesnicí. Už z těch Amíků trochu blbnu.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava Petr008 v 12.05.2006 21:51.

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-13, 14:16

Zakazanie IP je len docasna uprava, avsak moze sposobit neprijemnosti ak na tej IP bude skutocny uzivatel.

Ta moja uprava bola dobra, lenze nemala ukoncovaciu funkciu exit(); takze predtym len vypisalo text.

Jedna z najlepsich uprav, ktora je ucinna na 90% je overovanie casu od vytvorenia stranky a naslednemu poslaniu serveru, ktoru tu spominal Patrik.
Ak pouzivas moju knihu navstev, tak v novej verzii to bude zahrnute

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: Kryšpín (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-13, 20:40

Smiko, ty chlape bídná, ;-) máš tu funkci in_array() špatně a já podle tohohle teď skoro tři hodiny něco ladil, a divil se, že mi to nefunguje, málem sem sežral ze zoufalství koberec, jelikož jsem na to nemohl příjít (jsem to totiž okokpíroval copy-->paste a byla tam ještě jedna chybs, s kterou jsem nemohl hnout a myslel jsem si, že to je všechno ta druhá) :-D
správně je to tady

takže ten výše uvedený příklad by měl být takhle:
if (in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'] ,$ip_adr)) { ......}

(teď se tomu už jen směju, ale když jsem koukal na tu chybovou hlášku, kterou jsem nikdy předtím neviděl, tak jsem z toho měl pěknou depku, kor když sem na ní čuměl tak dlouho. Nic ve zlém, to nahoře je míněno v dobrém, vážně. Hezký den všem. :-) )



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava Kryšpín v 13.05.2006 21:48.

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: smiko (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-13, 23:20

a jo pravdu mas. ja som si to pomylil s inou funkcio pre pole. ospravedlnujem sa :)
este ze si mi to pripomenul Krispine. aspon som ta na tri hodiny zabavil ;)
opravujem

____________________
smiko.host.sk/phprs/

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-14, 01:40

btw: o pár příspěvků výše jsem to psal správně (psal jsem verzi a) pro if s ORy, nebo za b) pomocí pole) ... asi jste to přehlédli ... smiko se spletl, to se stává ;)

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-20, 19:03

for: xsuchy09
Mám stejný problém s útočníkem, akorát u mě je problém, že ten zmetek má v záloze asi neomezený počet IP adres, takže tvoje řešení by mi zablokovalo půlku webu :-))
Jediná obrana je pak trpělivost a promazávání komentářů a falešných loginu u čtenářů.......ale snad ho to brzy přestane bavit....


Jo mimochodem po úmorném hledání zmiňovaného pluginu BanIP, jsem ho objevil,ne na webu, ale u mě v počítači.. :-))
Je pro verzi phpRS 2.5.0 ,takže nezbývá než si ho pro aktuální verzi upravit......či zkusit napsat autorovy(STaNBoSS).

Plugin Ban IP pro phpRS 2.5.0. mužete sosnout zde:

[http://www.artnews.cz/download.php?sekce=5]

js
WEB: [http://www.artnews.cz]
ICQ: 241645920



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava js v 20.05.2006 19:16.

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: xsuchy09 (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-22, 18:20

2 js:
Já právě Banování IP kvůli spamu nedoporučuju. Tento plugin je vhodný využívat na jiné prohřešky ... banování IP jedině statické atd. ... proti spamu neustále tvrdím, že jsou jiné a mnohem účinější ochrany (pro tyto účely je v 99% banování nevhodné a proti skutečným spamovacím strojům neúčinné) ... pohledejte tu na fóru, jak se dá bojovat např. proti spamu

========================
WEB: Publikační systém WAMOS
SEO: SEO analýza zdarma
OPEN PROJECTS: Studentský portál VUT
HOSTING: WebGlobe.cz
ICQ: 313887644
EMAIL: xsuchy09(at)centrum.cz
========================

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: js (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2006-05-22, 20:29

..jo banování kvůli spamu je nesmysl,mě se osvedčil návod od Smika a mám alespon na čas pokoj :-))

viz toto.....

v celom comment.php
prepis tieto hodnoty:

<p align=\"center\"><input type=\"submit\" name=\"pridej\" value=\" ".RS_ODESLAT." \" class=\"tl\" style='display: none;' />


na

<p align=\"center\"><input type=\"submit\" name=\"pridej\" value=\" ".RS_ODESLAT." \" class=\"tl\" style='display: none;' />
<p align=\"center\"><input type=\"submit\" value=\" ".RS_ODESLAT." \" class=\"tl\" />



a nasledne vsade prepis kde sa nachadza toto:

// pridani komentare
@$error=phprs_sql_query($dotaz,$GLOBALS["dbspojeni"]);


na toto:

if (!isset($_POST["pridej"])) {
// pridani komentare
@$error=phprs_sql_query($dotaz,$GLOBALS["dbspojeni"]);
}

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: Mart (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2008-09-01, 20:36

Na žádost jsem narychlo předělal plugin BanIP pro phpRS 265.
Údajně funguje, uvedu odkaz, možná se někomu bude hodit:
[http://sw.martr.eu/phprs265/ban_ip_2.6.5.zip]

--------------------------
Mart, PStudio

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-06, 15:17

Dobrý den,
nevíte někdo jak sem zadat rozmezí ip?

$ip_adr = array(
"66.249.72.217",
"66.249.66.193",
"66.249.72.106");

if (in_array($_SERVER['REMOTE_ADDR'] , $ip_adr)) {
echo "Přístup na tyto stránky máte zakázaný! Pokud se domníváte, že neoprávněně, napište nám na info(at)mpneratovice.cz :)";
exit();
}

Zkoušel jsem plugin, ale nefunguje mi. Používám 281 a instaloval jsem pro 265 což normálně proběhlo bez problémů včetně instal databáze, ale i když zadám tento řádek podle návodu:

if (mysql_fetch_row(mysql_query("SELECT id FROM ".$GLOBALS["rspredpona"]."banip WHERE '$REMOTE_ADDR' LIKE ip ",$GLOBALS["dbspojeni"]))) die ("Nemáte povolený prístup");

tak to neblokuje.

Děkuji za odpověď.

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-06, 19:31

tenhle plugin naznám a ani nepoužívám, ale IMHO by to mělo reagovat na IP např. 66.249.72.0/24, případně 66.249.72.255/24

tím se totiž zadává rozsah adres, a je to bez pardonu. Ještě se ten rozsah dá jemněji dělit, např. /16, /8, atd...

ale jak říkám, tohle používám spíše na úrovni IPTables, kde to blokuje rovnou přístup na server. Budu muset někdy na ten plugin kouknout :-(

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-06, 19:39

Už jsem zkoušel snad všechno ale rozsah ip takto taky nefunguje.

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: JanVar (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-06, 19:48

najdu a zkouknu ten plugin, fakt ho neznám :-(

-- JaV ---- [http://www.hades.cz] ---- security by obscurity ---------------------------------------------
motto:
It's OK to be ignorant; it's not OK to play stupid.
But it's simply not efficient for us to try to help people who are not willing to help themselves.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Re: BAN IP
Zaslán uživatelem/kou: (IP adresa zaznamenána)
Datum: 2011-07-06, 19:58

JJ Děkuji.

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zasílat příspěvky do této sekce.
This forum powered by Phorum and designed by STaNBoSS.